W tym dziale znajdziesz wyczerpujące odpowiedzi na kłębiące się w twojej głowie pytania dotyczące lore Mass Effect. Dowiesz się jak stworzyć swoją postać i postawić pierwsze kroki na forum.

Kalendarium

15 maja 2022, o 11:46

Obrazek

Sytuacja w galaktyce jest dynamiczna i stale zmienia się pod wpływem działania postaci. By ułatwić śledzenie wpływów, jakie mają wątki oraz eventy na forum, otwieramy kalendarium. W kalendarium możecie przeczytać o tym, co dzieje się w różnych zakątkach Drogi Mlecznej.

Kalendarium aktualizowane będzie kwartalnie. Obecna wersja zawiera w sobie wydarzenia, które rozpoczęły się wraz ze startem wersji 4.0 wyłącznie.

05.2021 - 05.2022

cytadela

Tajemniczy wirus wpływa do systemów Cytadeli. Stacja zamyka swoje ramiona natychmiast wzbudzając panikę wśród ludności cywilnej. Wirus zaburza działanie terminali powodując niezliczoną ilość wypadków oraz generując potężne straty. Wszelkie, zautomatyzowane systemy, jak Szybka Kolej, stają się wrogie dla korzystających.
Kontrolę nad stacją sprawuje haker o przydomku _exile, zaszyty głęboko w Wieży Prezydium. Włamując się do omni-kluczy Radnych, nadaje na żywo ich lokalizację z każdego, większego billboardu na Cytadeli. Obiecuje uwolnienie stacji w zamian za eliminację rządzących, którzy usiłują zbiec przed żądnym otworzenia stacji, spanikowanym tłumem. Pojedyncze jednostki decydują się na pomoc, zapewniając radnym bezpieczeństwo. ⌥ przeczytaj artykuł
W trakcie ataku, zautomatyzowany prom wlatuje w pokój widokowy blisko szczytu wieży, zabijając wielu ambasadorów. Po okręgach przetaczają się eksplozje - jedna z nich, w okręgu Zakera, zrównuje z ziemią budynek użyteczności publicznej. Ludność cywilna zostaje ewakuowana dzięki staraniom SOC, wspieranych przez niezależne jednostki. W areszcie śledczym SOC wszystkie cele zostają automatycznie otwarte, pogrążając okolicę w chaosie. Haker zostaje wyeliminowany przez grupę śmiałków, którym udaje się dotrzeć do centrum bezpieczeństwa. ⌥ przeczytaj artykuł
Na stacji otwiera się świeżo wykończona Elysium Arena, zapewniając strapionym mieszkańcom rozrywkę i możliwość uczestniczenia w wirtualnych walkach, odreagowanie po traumatycznych wydarzeniach na stacji.

virmir

Wojna o kontrolę polityczną oraz prawa kolonizacji do Virmiru trwa. Imperium Krogańskie wystosowuje list do Rady Cytadeli nazywając pozwolenie na kolonizację planety przez krogan pierwszym krokiem w kierunku zaleczenia ran wojen i genofagium. O prawa do założenia kolonii walczą również salarianie, podczas gdy planeta nadal pozostaje niebezpieczna przez bliskość Systemów Terminusa. ⌥ przeczytaj artykuł

feros

Przymierze przyłapuje Nadzieję Zhu na prowadzeniu nieuregulowanego ośrodka szkoleniowego dla przyszłych biotyków. Władze kolonii posądzają ludzki rząd o porzucenie kolonii, która nie posiada środków na skuteczną odbudowę, oraz o zabieranie szansy Nadziei Zhu na odbudowę przez zabieranie dzieci kolonistów na szkolenia biotyczne w Układzie Słonecznym. Solą w oku okazuje się wynajęcie przez ośrodek turiańskiego szkoleniowca, który był współwinny złemu traktowaniu studentów lata temu w Akademii BAaT.⌥ przeczytaj artykuł

ziemia

Potężna strzelanina w Brazylii przypomina ludności o istniejącym nadal problemie działalności przestępczej w kraju. Nieznana jest dokładna liczba rannych, lecz od czasu incydentu aktywność lokalnych gangów pozostaje wzmożona, a atmosfera napięta.
W Szanghajskiej Dzielnicy Huangpu następuje eksplozja, która równa z ziemią jeden z budynków. Władze usuwają skutki zniszczeń natychmiastowo, a cenzura nie dopuszcza informacji o potencjalnych niebezpieczeństwach w dzielnicy do sieci lokalnej. Szanghaj pozostaje bacznie obserwowany przez władze poprzez zaawansowany system inwigilacji Bixié.
Na orbicie ziemskiej dochodzi do zderzenia prywatnej jednostki oraz promu pasażerskiego Ziemia - Cytadela. Wysłane w celu ewakuacji cywili Przymierze odkrywa, że statek został porzucony przez załogę z nieznanych im powodów, w dodatku przewoził kontrabandę - wykradziony z jednego z koncernów farmaceutycznych prototyp stazy. Okręt, przejęty przez wrogo nastawioną WI, wyrzuca w przestrzeń intruzów, którzy, ranni, zostają przetransportowani do szpitala. Przymierzu nie udaje się uzyskać danych dotyczących incydentu - zostają one przechwycone.

thessia

W Lirii otwiera się Sanktuarium Matki Victorii - szanowanej matki asari, która słynie ze swoich umiejętności przepadania przyszłości.

galaktyka

W kolonii na planecie Watson tajemnicza eksplozja odgradza centrum wydobywcze sferą nieznanego pochodzenia. Władze Chińskiej Federacji Ludowej, do której należy ośrodek, wysyłają ekspedycję, której celem jest dezaktywacja pola siłowego i zbadanie natury katastrofy. Działania ekspedycji, ku niezadowoleniu rządu, prowadzą do całkowitego zniszczenia kompleksu, nie przynosząc żadnych, pożytecznych wyników, które mogłyby wynagrodzić Federacji straty finansowe. Wraz z kompleksem pogrzebany zostaje tajemniczy artefakt, datowany na pre-proteański.
W Mgławicy Żmii nagły sygnał SOS zwraca uwagę społeczności galaktycznej na zupełnie nową, nieznaną wcześniej planetę - pułapkę, TrES 1478. Wszystkie statki znikają bezpowrotnie po przeniknięciu przez jej atmosferę. Na jej powierzchni rozbija się kolejny statek, z ludzką radną na pokładzie. Tajemnica zostaje rozwiązana, typując poszukiwanego przez Przymierze naukowca, doktora Vangerberga, jako powód zaginięć. Ostatniej ekspedycji udaje się go powstrzymać, oraz wyłączyć systemy naprowadzania, czyniąc planetę zdatną do badań.
Na Bekensteinie, podczas gali dobroczynnej organizowanej przez Vincento Fourniera w nieszczęśliwym wypadku ginie Idris Blackford - były pracownik ExoGeni, słynny w odpowiednich kręgach za bezwstydne sprzedawanie tajemnic firmy za odpowiednią cenę.
W Systemach Terminusa, słynny okręt łowców niewolników, Conestoga, zostaje przechwycony oraz zaatakowany. Załoga okrętu zostaje zamordowana, a "towar", w postaci pojmanych niewolników, uwolniony. Wolni niewolnicy rozpraszają się po Omedze, lub zostają wcieleni do nowej załogi statku, któremu rzekomo przewodzi podejrzewana o bycie ardat-yakshi, była komandoska asari. ⌥ przeczytaj artykuł
Ośrodek badawczy Przymierza na Neidus wysyła sygnał alarmowy. Dowództwo wysyła oddział mający za zadanie sprawdzić sytuację i nawiązać komunikację - w trakcie misji okazuje się, że placówka jest ośrodkiem badawczym pracującym nad prototypem broni i napędów opartych na technologii Przekaźników Masy i została zinfiltrowana przez batarian. Grupie uderzeniowej udaje się wyeliminować siły przeciwnika i zidentyfikować zdrajcę, który po zakończeniu misji wraz z ocalałymi cywilami i danymi dotyczącymi projektu zostaje przewieziony na Ziemię. Prototypy wraz z placówką zostają zniszczone w trakcie ewakuacji.

Obrazek
THEME⌎ ARMOR⌎ VOICE⌎ NPC⌎
ObrazekObrazek
+10%⌎ do bycia twoją starą+20%⌎ do bycia starą twojej starej+30%⌎ do bycia starym starej twojej starej

Hawk

Avatar użytkownika
Administrator
 
Posty: 2539
Posty fabularne: 43
Dołączył(a): 14 kwi 2012, o 22:37
Miano: Jeanette Hawkins
Wiek: 36
Klasa: Żołnierz
Rasa: Człowiek
Zawód: Kapitan pirackiej łajby
Lokalizacja: Wraith
Status: Widmo-renegat, poszukiwana przez Cerberusa.
Kredyty: 107.987
Medale: 16
Rekrut (1) Żołnierz (1) Kat (1) Arbiter (1) Nieproszony gość (1) Nieuchwytny cel (1) Medal za długą służbę (1) Szaleniec (1) Najlepszy z najlepszych (1) Taktyk (1) Urodzony przywódca (1) Podstawowe szkolenie (1) Zaawansowane szkolenie (1) Operacja Szalony Geniusz (1) Fanatyk Miłości (1) Upadek Mindoiru (1)

Powrót do Poradnik fabularny

KTO JEST ONLINE?

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość