Oh my god it's happening.

[4.0] Nowe początki

27 kwi 2021, o 17:00

Obrazek

Nowe początki


Cytadela to forum, któremu w 2021 stuknęło lat jedenaście. Czujecie się staro? Bo my zdecydowanie. Na przestrzeni tych lat, forum miało swoje wzloty, oraz miało swoje upadki. Przeszło przez aż trzy wersje, zaczynając od skromnego mojeforum.net, przez nieco podejrzane cba.pl, kończąc na swoim, osobistym podwórku, gdzie robiliśmy co nam się żywcem podobało! Nieoficjalnie, forum zakończyło swoją działalność w ciągu ostatnich kilku lat. Nieoficjalnie, bo obyło się bez dramatycznych, oficjalnych ogłoszeń ze strony administracji, forum nie zostało zamknięte, a w swoim skromnym gronie wciąż od czasu do czasu tam graliśmy, zbyt z nim zżyci by odpuścić.

Obrazek..Obrazek


Jak to ktoś kiedyś pięknie powiedział, „Cytadela to to samo forum tylko numerek się zmienia” w tych dzikich czasach wojen napoleońskich o adamentowe pióra PBFGuild. Więc postanowiliśmy dorzucić numerek, a co!Wciąż kochamy PBFy, wciąż chcemy na nich grać, ale nie da się ukryć, że jako grupa docelowa, nieco się zmieniliśmy. Niewiele osób ma teraz czas (i ochotę) zagłębiać się w 40 wątków (podstawowych) nim rozpocznie grę (wciąż nic nie wiedząc). Prawda jest taka, że próg wejścia Cytadeli z każdym rokiem rósł i rósł, gdy dopychalismy do jej mechaniki kolejne elementy, wciskaliśmy po 10 systemów. Obecni gracze nadrabiali na bieżąco, a potencjalni nowi spoglądali na tego molocha, obstawionego (co gorsza) zamkniętym kręgiem ludzi, którzy się znają wzajemnie i biegli w przeciwnym kierunku.

Jedną z podstawowych zmian będzie uczynienie Cytadeli przystępniejszą, łatwiejszą do przeżucia i odrobinę mniej skomplikowaną bez odejmowania jej zbyt wiele. Wierzymy, że z zasad "starej szkoły PBFów" warto czerpać garściami... ale te garści należy schować na kilka dni do wnętrza komody, nabrać perspektywy, powrócić do nich świeżym okiem. "Rynek" się zmienił, zmieniliśmy się my. Nikt nie ma już czasu poświęcać 95% swojego życia na próbę ogarnięcia istniejących od lat PBFowych gigantów o systemie skomplikowania porównywalnym do ogarnięcia reguł Windowsowego sapera. Naszym głównym celem jest modyfikacja forum patrząc na nie (po raz pierwszy od lat) z perspektywy nowego gracza, a nie przyklejonego do ścian grzyba, jakim, nie da się ukryć, z czasem się staliśmy.

Drugą będzie dogłębne przygotowanie do gry graczy, którzy z uniwersum nie mieli nic do czynienia. Przez lata, celem Cytadeli było zrzeszanie miłośników uniwersum Mass Effect i, nie ukrywamy, nadal na tym bardzo zależy. Jednak przede wszystkim chcemy zaoferować coś żądnym gatunku science-fiction. Ilość aktywnych i porządnych forów sci-fi działających obecnie jest już wystarczająco skąpa, nie chcemy oddzielać się od nich murem wymaganej znajomości lore. Mamy wam do zaoferowania przystępny setting Sci-fi, odrobinę space magic (nie za dużo!), pstrokate rasy grywalne do wyboru i multum możliwości, to wszystko przystrojone we wszystkie szmery i bajery, których wasze oko potrzebuje!

I ostatecznie, trzeci filar każdego forum tematycznego - Mistrzowie Gry. Nie możemy obiecać wam, że zawsze każdy z nich będzie dostępny dla każdego gracza, a nie zawalony już X ilością sesji. Każdy kto mistrzował ten wie, ze takie obiecanki to w sumie głównie cacanki. Dlatego trzecim naszym celem jest zapewnienie graczom barwnej rozrywki pomiędzy sesjami, by ich gra na Cytadeli nie ograniczała się do stagnacji w trakcie czekania od dużej sesji do dużej sesji. Planujemy także regularne, ogólnoforumowe eventy (trzymane rygorystycznie w kwestii deadline’ow, żaden smród nam się nie będzie rok toczył, obiecujemy!), tak, by nawet, jeśli chwilowo Mistrza Gry dla nas nie ma, to na forum nie ma się co nudzić.


Dość ględzenia, pora na konkrety!
W obecnej chwili forum pozostaje zamknięte dla nowych użytkowników, podczas gdy my pracujemy nad jego kompletną przeróbką. Jak na razie, naszym focusem jest, kolejno:
 • 1. Analiza i modyfikacja wprowadzonych przez nas systemów. Uproszenie mechaniki poprzez usunięcie z niej zbędnych komplikacji. Wyrzucenie zbędnych RPGowych systemów, które z perspektywy czasu się nie sprawdziły i odebrały forum nieco warstwy czystego storytellingu
 • 2. Przygotowanie kompleksowego poradnika fabularnego, oraz poradnika mechaniki, który krok po kroku wprowadzi nowego gracza zarówno w nowe uniwersum, nowe forum, jak i nowy system naszej autorskiej mechaniki.
 • 3. Aktualizacja extranetu - naszego portalu zawierającego wszystkie informacje dotyczące lore, zgromadzone i skatalogowane w jednym miejscu w formie nieco bardziej przystępnej i zorganizowanej niż wikipedia.
 • 4. Przebudowa sposobu działania i szkieletu forum. Jeśli gracz musi błądzić przez kilka minut po stronie szukając "startu", należy to poprawić. Jasno, przejrzyście, dla nowych i starych graczy.
 • 5. Wprowadzenie nowych metod oraz mechanik służących swoistemu "odmłodzeniu" forum. Idziemy z duchem czasu! Ale szczegóły podamy wkrótce, bo jeszcze się wstydzimy.

Obecnie, forum zamknięte jest dla gości i nowych graczy. Chcemy na spokojnie wprowadzać kolejne zmiany, jak i informować o nich was, obecnych tutaj i aktywnych, na bieżąco o postępach naszych prac. Ten temat pozostanie zablokowany by informacje przekazywane od nas nie ginęły w morzu informacji, ale utworzyliśmy na potrzeby tej reaktywacji subforum, w którym zachęcamy was do komentowania i wrzucania waszych własnych uwag dotyczących wprowadzanych zmian. :)

Przewidywany start nowej wersji luźno planujemy w okolice premiery remastera.

Oczywiście, sesje z okazji Legendary Edition odbędą się zgodnie z planem. Będzie to również okazja do przetestowania "okrojonej" wersji mechaniki w boju!

Obrazek..Obrazek
THEME⌎ ARMOR⌎ VOICE⌎ NPC⌎
ObrazekObrazek
+10%⌎ do bycia twoją starą+20%⌎ do bycia starą twojej starej+30%⌎ do bycia starym starej twojej starej

Hawk

Avatar użytkownika
Administrator
 
Posty: 2485
Posty fabularne: 32
Dołączył(a): 14 kwi 2012, o 22:37
Miano: Jeanette Hawkins
Wiek: 31
Klasa: Żołnierz
Rasa: Człowiek
Zawód: Kapitan pirackiej łajby
Lokalizacja: Wraith
Status: Widmo-renegat, poszukiwana przez Cerberusa.
Kredyty: 107.987
Medale: 16
Rekrut (1) Żołnierz (1) Kat (1) Arbiter (1) Nieproszony gość (1) Nieuchwytny cel (1) Medal za długą służbę (1) Szaleniec (1) Najlepszy z najlepszych (1) Taktyk (1) Urodzony przywódca (1) Podstawowe szkolenie (1) Zaawansowane szkolenie (1) Operacja Szalony Geniusz (1) Fanatyk Miłości (1) Upadek Mindoiru (1)

Re: [4.0] Nowe początki

27 kwi 2021, o 18:12

Postęp planowanych zmian
Aktualizacja: 27.04.2021


  Rework mechaniki w sposób, by była przystępniejsza dla nowych graczy
  Poradnik fabularny dla nowych graczy
  Poradnik mechaniczny dla nowych graczy
  Usunięcie systemów forumowych, które komplikują rozgrywkę
  Vademecum przykładów dostosowane do nowej mechaniki
  Rework zdolności pod nową mechanikę
  Rework przedmiotów pod nową mechanikę:
   Broni
   Pancerza
   Modyfikacji broni
   Modyfikacji pancerza[/color]
   [color=#FFBF00]Generatorów tarcz

   Omni-kluczy
   Sub-modów
   Modów bojowych
   Implantów
  Aktualizacja sklepów i klinik na forum
  Reorganizacja działów na forum
  Modyfikacja regulaminu forum (bilokacja, minimalna ilość znaków posta)
  Dodanie "logów" do bazy danych oraz ich zasad
  Stworzenie konta Universal Person + spisanie jego zasad

Zmiany na forurm
Aktualizacja: 27.04.2021


  Fabularne
   Usunięto:
  • Crafting
  • TradeNet
  • Giełda
  • Górnictwo
  • System Mieszkań

   Zmieniono:
   -
   Dodano:
   -

  Mechaniczne
   Usunięto:
  • Limit bonusów
  • Amunicję specjalne* (poza dysrupcyjną żołnierza)
  • Mistrzostwa Zdolności / klasowe
  • Skuteczność naprawy omni-żelem pancerza w zależności od klasy
  • Statystyka niutonów w zdolnościach biotycznych przeliczona na szansę na obalenie
  • Warianty modów bojowych

   Zmieniono:
  • Ogólny rework zdolności
  • Zmiana sposobu naliczania bonusów
  • Zmiana efektu strzałów krytycznych
  • Zmiana wzoru na rzut celności przy broniach samoczynnych
  • Zmiana przeliczania szansy na trafienie i obrażeń strzelb
  • Rework bonusów przedmiotów - Przedmioty dają bonusy 1-10%

   Dodano:
   -

  Ekwipunkowe
   Usunięto:
  • Implanty ogólne

   Zmiana:
  • Ogólny rework przedmiotów
  • Ulepszenia broni nie mają teraz poziomów
  • Rework implantów niestandardowych
  • Rework ulepszeń omni-klucza (teraz tylko fabularne dodatki)

   Dodano:
  • Udźwig uzależniony od poziomu plecaka

  Inne plany
  • Prosty system jednorazowych granatów i stimów do kupienia w sklepie
  • Klasy prestiżowe, które mają sens
THEME⌎ ARMOR⌎ VOICE⌎ NPC⌎
ObrazekObrazek
+10%⌎ do bycia twoją starą+20%⌎ do bycia starą twojej starej+30%⌎ do bycia starym starej twojej starej

Hawk

Avatar użytkownika
Administrator
 
Posty: 2485
Posty fabularne: 32
Dołączył(a): 14 kwi 2012, o 22:37
Miano: Jeanette Hawkins
Wiek: 31
Klasa: Żołnierz
Rasa: Człowiek
Zawód: Kapitan pirackiej łajby
Lokalizacja: Wraith
Status: Widmo-renegat, poszukiwana przez Cerberusa.
Kredyty: 107.987
Medale: 16
Rekrut (1) Żołnierz (1) Kat (1) Arbiter (1) Nieproszony gość (1) Nieuchwytny cel (1) Medal za długą służbę (1) Szaleniec (1) Najlepszy z najlepszych (1) Taktyk (1) Urodzony przywódca (1) Podstawowe szkolenie (1) Zaawansowane szkolenie (1) Operacja Szalony Geniusz (1) Fanatyk Miłości (1) Upadek Mindoiru (1)

Re: [4.0] Nowe początki

27 kwi 2021, o 19:21

Zmiany na forum
Aktualizacja: 27.04.2021


Mechaniczne
  Zmieniono:
 • Rework broni palnej

  Zbalansowano statystyki wszystkich dostępnych broni, żeby bardziej pasowały do swoich kategorii (Q1, Q2, Q3). Powinno to zniwelować częste sytuacje gdzie część broni była bezużyteczna (jak np. karabiny wyborowe) oraz gdy niejednokrotnie bardziej opłacało się korzystać z broni Q1 niż Q2 lub nawet Q3.

  Pełna lista zmian do obejrzenia: Tutaj
THEME                    VOICE                    ARMOR                    CASUAL
ObrazekObrazek
-5% (+25% z pancerzem tech.) do obrażeń w walce wręcz    -1PA do kosztu ataku w walce wręcz
-1PA koszt przeładowania    -1.5PA do kosztu zdolności technologicznych

Dla MG:
Wyświetl wiadomość pozafabularną
Vex

Avatar użytkownika
Administrator
 
Posty: 1758
Posty fabularne: 212
Dołączył(a): 18 cze 2014, o 15:17
Miano: Vexarius "Vex" Viyo
Wiek: 32
Klasa: Strażnik
Rasa: Turianin
Zawód: Widmo
Lokalizacja: Watson / Bekenstein
Status: It's complicated.
Kredyty: 29.110
Medale: 15
Determinacja (1) Żołnierz (1) Pionier (1) Nieproszony gość (1) Wyzwoliciel (1) Medal za długą służbę (1) Szaleniec (1) Oko cyklonu (1) Najlepszy z najlepszych (1) Taktyk (1) Ultra-idealista (1) Purpurowa gwiazda (1) Bóg wojny (1) Sponsor (1) Fanatyk Miłości (1)

Re: [4.0] Nowe początki

1 maja 2021, o 18:55

Zmiany na forum
Aktualizacja: 01.05.2021


Mechaniczne
  Zmieniono:
  Balans i rework zdolności

  Zbalansowano prawie wszystkie zdolności, usuwając nieużywane mechaniki oraz ograniczając inne. Prawdopodobnie nie finalnie, bo ogarnięcie tego jest UGH, ale następne zmiany już wyjdą w praniu, gdy więcej króliczków testowych będzie się zabijać w sesjach i marudzić że coś jest OP/za bardzo znerfione.

  Największe zmiany:
  • Efekty zdolności vs Tarcze.
   • Do tej pory efekty zdolności (szczególnie biotycznych) nie działały na użytkowników, które mieli aktywne tarcze. Sprawiało to, że biotyk musiał najpierw zniszczyć tarcze przeciwnika bronią palną, by dopiero później móc atakować zdolnościami, co często sprawiało, że biotyka była bezużyteczna przez 60-70% czasu potyczki. Od 4.0 efekty zdolności będą DZIAŁAŁY na przeciwników z tarczami. Część efektów zmieniła swój charakter.
  • Biotyka.
   • Wraz z umożliwieniem działania efektów na tarcze, biotyka powinna być wartościowa już na początku bitwy, pozwalając na większy crowd control i różne debuffy.
  • Pełny rework niektórych zdolności.
   • Zastój, Sabotaż i Sonda Obronna otrzymały pełny rework

Pełna lista zmian dla ciekawskich do obejrzenia: Tutaj
THEME                    VOICE                    ARMOR                    CASUAL
ObrazekObrazek
-5% (+25% z pancerzem tech.) do obrażeń w walce wręcz    -1PA do kosztu ataku w walce wręcz
-1PA koszt przeładowania    -1.5PA do kosztu zdolności technologicznych

Dla MG:
Wyświetl wiadomość pozafabularną
Vex

Avatar użytkownika
Administrator
 
Posty: 1758
Posty fabularne: 212
Dołączył(a): 18 cze 2014, o 15:17
Miano: Vexarius "Vex" Viyo
Wiek: 32
Klasa: Strażnik
Rasa: Turianin
Zawód: Widmo
Lokalizacja: Watson / Bekenstein
Status: It's complicated.
Kredyty: 29.110
Medale: 15
Determinacja (1) Żołnierz (1) Pionier (1) Nieproszony gość (1) Wyzwoliciel (1) Medal za długą służbę (1) Szaleniec (1) Oko cyklonu (1) Najlepszy z najlepszych (1) Taktyk (1) Ultra-idealista (1) Purpurowa gwiazda (1) Bóg wojny (1) Sponsor (1) Fanatyk Miłości (1)

Re: [4.0] Nowe początki

1 maja 2021, o 18:58

Zmiany na forum
Aktualizacja: 01.05.2021


Uruchomiony został dział extranet na forum, w którym znajdują się dwa poradniki dla nowych graczy - poradnik fabularny oraz poradnik mechaniczny.

Nie jest on jeszcze w stu procentach finalny, ale możemy założyć, że stanowi wszystkie niezbędne informacje dla nowych, jak i istniejących graczy rozpoczynających sesje z okazji Legendary Edition.

Witryna extranet.eu wciąż jest w przebudowie, ale w ciągu tygodnia planujemy ją otworzyć. Na niej znajdują się nowe dane zdolności oraz przedmiotów.
THEME⌎ ARMOR⌎ VOICE⌎ NPC⌎
ObrazekObrazek
+10%⌎ do bycia twoją starą+20%⌎ do bycia starą twojej starej+30%⌎ do bycia starym starej twojej starej

Hawk

Avatar użytkownika
Administrator
 
Posty: 2485
Posty fabularne: 32
Dołączył(a): 14 kwi 2012, o 22:37
Miano: Jeanette Hawkins
Wiek: 31
Klasa: Żołnierz
Rasa: Człowiek
Zawód: Kapitan pirackiej łajby
Lokalizacja: Wraith
Status: Widmo-renegat, poszukiwana przez Cerberusa.
Kredyty: 107.987
Medale: 16
Rekrut (1) Żołnierz (1) Kat (1) Arbiter (1) Nieproszony gość (1) Nieuchwytny cel (1) Medal za długą służbę (1) Szaleniec (1) Najlepszy z najlepszych (1) Taktyk (1) Urodzony przywódca (1) Podstawowe szkolenie (1) Zaawansowane szkolenie (1) Operacja Szalony Geniusz (1) Fanatyk Miłości (1) Upadek Mindoiru (1)

Re: [4.0] Nowe początki

7 maja 2021, o 00:18

Zmiany na forum
Aktualizacja: 07.05.2021


W dzisiejszym dniu aktywowaliśmy na powrót witrynę extranet, wraz z zreworkowanymi pod nową mechanikę zdolnościami oraz ekwipunkiem.

W tym temacie możecie zapoznać się z zasadami aktualizowania karty statystyk "na teraz". Jest to skierowane głównie dla graczy naszych dwóch sesji, które rozpoczynają się za kilka godzin.

Extranet nie jest jeszcze dopieszczony. Strona główna i widget z poradnikiem na niej jest nieaktualny, a artykułom daleko do ładnych. Brakuje również implantów niestandardowych, nad którymi wciąż pracujemy. Nie wykluczamy, że niektóre ze zreworkowanych przedmiotów zmienią się znów - o czym damy wam znać w tym temacie. Traktujcie to jako swoistą wersję beta, na nasz użytek, która przed samą reaktywacją zostanie jeszcze dopieszczona. :)

Ukończono również rework generatorów tarcz, modyfikacji broni, pancerzy i modyfikacji pancerzy.[/center]
THEME⌎ ARMOR⌎ VOICE⌎ NPC⌎
ObrazekObrazek
+10%⌎ do bycia twoją starą+20%⌎ do bycia starą twojej starej+30%⌎ do bycia starym starej twojej starej

Hawk

Avatar użytkownika
Administrator
 
Posty: 2485
Posty fabularne: 32
Dołączył(a): 14 kwi 2012, o 22:37
Miano: Jeanette Hawkins
Wiek: 31
Klasa: Żołnierz
Rasa: Człowiek
Zawód: Kapitan pirackiej łajby
Lokalizacja: Wraith
Status: Widmo-renegat, poszukiwana przez Cerberusa.
Kredyty: 107.987
Medale: 16
Rekrut (1) Żołnierz (1) Kat (1) Arbiter (1) Nieproszony gość (1) Nieuchwytny cel (1) Medal za długą służbę (1) Szaleniec (1) Najlepszy z najlepszych (1) Taktyk (1) Urodzony przywódca (1) Podstawowe szkolenie (1) Zaawansowane szkolenie (1) Operacja Szalony Geniusz (1) Fanatyk Miłości (1) Upadek Mindoiru (1)

Re: [4.0] Nowe początki

7 maja 2021, o 16:57

Zmiany na forum
Aktualizacja: 07.05.2021


Do extranetu wróciły mody bojowe. Warianty zostały usunięte z mechaniki*. Tymczasowo pozostaną w karcie statystyk jako zbędne pole póki nie zmodyfikujemy formularza.

Wyświetl wiadomość pozafabularną
THEME⌎ ARMOR⌎ VOICE⌎ NPC⌎
ObrazekObrazek
+10%⌎ do bycia twoją starą+20%⌎ do bycia starą twojej starej+30%⌎ do bycia starym starej twojej starej

Hawk

Avatar użytkownika
Administrator
 
Posty: 2485
Posty fabularne: 32
Dołączył(a): 14 kwi 2012, o 22:37
Miano: Jeanette Hawkins
Wiek: 31
Klasa: Żołnierz
Rasa: Człowiek
Zawód: Kapitan pirackiej łajby
Lokalizacja: Wraith
Status: Widmo-renegat, poszukiwana przez Cerberusa.
Kredyty: 107.987
Medale: 16
Rekrut (1) Żołnierz (1) Kat (1) Arbiter (1) Nieproszony gość (1) Nieuchwytny cel (1) Medal za długą służbę (1) Szaleniec (1) Najlepszy z najlepszych (1) Taktyk (1) Urodzony przywódca (1) Podstawowe szkolenie (1) Zaawansowane szkolenie (1) Operacja Szalony Geniusz (1) Fanatyk Miłości (1) Upadek Mindoiru (1)

Re: [4.0] Nowe początki

7 maja 2021, o 19:31

Zmiany na forum
Aktualizacja: 07.05.2021


Zdolność Przeciążenie uległa kolejnej zmianie (jakoś mi umknęła w trakcie wprowadzania poprzedniego reworka) - obniżenie obrażeń na końcowych poziomach o solidne 75%, bo dało się wyciągnąć chore wartości.
THEME                    VOICE                    ARMOR                    CASUAL
ObrazekObrazek
-5% (+25% z pancerzem tech.) do obrażeń w walce wręcz    -1PA do kosztu ataku w walce wręcz
-1PA koszt przeładowania    -1.5PA do kosztu zdolności technologicznych

Dla MG:
Wyświetl wiadomość pozafabularną
Vex

Avatar użytkownika
Administrator
 
Posty: 1758
Posty fabularne: 212
Dołączył(a): 18 cze 2014, o 15:17
Miano: Vexarius "Vex" Viyo
Wiek: 32
Klasa: Strażnik
Rasa: Turianin
Zawód: Widmo
Lokalizacja: Watson / Bekenstein
Status: It's complicated.
Kredyty: 29.110
Medale: 15
Determinacja (1) Żołnierz (1) Pionier (1) Nieproszony gość (1) Wyzwoliciel (1) Medal za długą służbę (1) Szaleniec (1) Oko cyklonu (1) Najlepszy z najlepszych (1) Taktyk (1) Ultra-idealista (1) Purpurowa gwiazda (1) Bóg wojny (1) Sponsor (1) Fanatyk Miłości (1)

Re: [4.0] Nowe początki

9 maja 2021, o 02:00

Zmiany na forum
Aktualizacja: 09.05.2021


Dodaliśmy na forum osobny licznik postów fabularnych, w związku z nadciągającym systemem zadań za kredyty. Posty naliczają się wyłącznie w dziale "Galaktyka". Wraz ze startem wersji 4.0 zostaną wyzerowane, by nie zaliczać poprzednich postów. W międzyczasie w trakcie rozgrywki obserwujcie jak wygląda statystyka i czy wszystko działa jak należy. W razie potrzeby, uwagi zgłaszajcie bezpośrednio do mnie lub Vexa!

Licznik widoczny jest w widoku tematu oraz widoku profilu. Powinien brzmieć "Posty fabularne: liczba". Jeśli widzicie go gdzieś jeszcze lub widzicie przy nim jakieś przyciski, dajcie znać!
THEME⌎ ARMOR⌎ VOICE⌎ NPC⌎
ObrazekObrazek
+10%⌎ do bycia twoją starą+20%⌎ do bycia starą twojej starej+30%⌎ do bycia starym starej twojej starej

Hawk

Avatar użytkownika
Administrator
 
Posty: 2485
Posty fabularne: 32
Dołączył(a): 14 kwi 2012, o 22:37
Miano: Jeanette Hawkins
Wiek: 31
Klasa: Żołnierz
Rasa: Człowiek
Zawód: Kapitan pirackiej łajby
Lokalizacja: Wraith
Status: Widmo-renegat, poszukiwana przez Cerberusa.
Kredyty: 107.987
Medale: 16
Rekrut (1) Żołnierz (1) Kat (1) Arbiter (1) Nieproszony gość (1) Nieuchwytny cel (1) Medal za długą służbę (1) Szaleniec (1) Najlepszy z najlepszych (1) Taktyk (1) Urodzony przywódca (1) Podstawowe szkolenie (1) Zaawansowane szkolenie (1) Operacja Szalony Geniusz (1) Fanatyk Miłości (1) Upadek Mindoiru (1)

Re: [4.0] Nowe początki

9 maja 2021, o 17:08

Data premiery forum: 15.05.2021
Aktualizacja: 09.05.2021
THEME⌎ ARMOR⌎ VOICE⌎ NPC⌎
ObrazekObrazek
+10%⌎ do bycia twoją starą+20%⌎ do bycia starą twojej starej+30%⌎ do bycia starym starej twojej starej

Hawk

Avatar użytkownika
Administrator
 
Posty: 2485
Posty fabularne: 32
Dołączył(a): 14 kwi 2012, o 22:37
Miano: Jeanette Hawkins
Wiek: 31
Klasa: Żołnierz
Rasa: Człowiek
Zawód: Kapitan pirackiej łajby
Lokalizacja: Wraith
Status: Widmo-renegat, poszukiwana przez Cerberusa.
Kredyty: 107.987
Medale: 16
Rekrut (1) Żołnierz (1) Kat (1) Arbiter (1) Nieproszony gość (1) Nieuchwytny cel (1) Medal za długą służbę (1) Szaleniec (1) Najlepszy z najlepszych (1) Taktyk (1) Urodzony przywódca (1) Podstawowe szkolenie (1) Zaawansowane szkolenie (1) Operacja Szalony Geniusz (1) Fanatyk Miłości (1) Upadek Mindoiru (1)

Re: [4.0] Nowe początki

9 maja 2021, o 18:23

Zmiany na forum
Aktualizacja: 09.05.2021


Statystyka Pojemność przemodelowana przy każdej broni na coś łatwiej przyswajalnego, żeby wyraźniej było widać ile pochłaniaczy ciepła można maksymalnie załadować do danego egzemplarza (bez konieczności liczenia). Dodany krótki opis w poradniku Broni Palnej.
THEME                    VOICE                    ARMOR                    CASUAL
ObrazekObrazek
-5% (+25% z pancerzem tech.) do obrażeń w walce wręcz    -1PA do kosztu ataku w walce wręcz
-1PA koszt przeładowania    -1.5PA do kosztu zdolności technologicznych

Dla MG:
Wyświetl wiadomość pozafabularną
Vex

Avatar użytkownika
Administrator
 
Posty: 1758
Posty fabularne: 212
Dołączył(a): 18 cze 2014, o 15:17
Miano: Vexarius "Vex" Viyo
Wiek: 32
Klasa: Strażnik
Rasa: Turianin
Zawód: Widmo
Lokalizacja: Watson / Bekenstein
Status: It's complicated.
Kredyty: 29.110
Medale: 15
Determinacja (1) Żołnierz (1) Pionier (1) Nieproszony gość (1) Wyzwoliciel (1) Medal za długą służbę (1) Szaleniec (1) Oko cyklonu (1) Najlepszy z najlepszych (1) Taktyk (1) Ultra-idealista (1) Purpurowa gwiazda (1) Bóg wojny (1) Sponsor (1) Fanatyk Miłości (1)

Re: [4.0] Nowe początki

9 maja 2021, o 23:33

Zmiany na forum
Aktualizacja: 10.05.2021


Stworzono formatkę logów do baz danych. Tymczasowo znaleźć ją można tutaj.
THEME⌎ ARMOR⌎ VOICE⌎ NPC⌎
ObrazekObrazek
+10%⌎ do bycia twoją starą+20%⌎ do bycia starą twojej starej+30%⌎ do bycia starym starej twojej starej

Hawk

Avatar użytkownika
Administrator
 
Posty: 2485
Posty fabularne: 32
Dołączył(a): 14 kwi 2012, o 22:37
Miano: Jeanette Hawkins
Wiek: 31
Klasa: Żołnierz
Rasa: Człowiek
Zawód: Kapitan pirackiej łajby
Lokalizacja: Wraith
Status: Widmo-renegat, poszukiwana przez Cerberusa.
Kredyty: 107.987
Medale: 16
Rekrut (1) Żołnierz (1) Kat (1) Arbiter (1) Nieproszony gość (1) Nieuchwytny cel (1) Medal za długą służbę (1) Szaleniec (1) Najlepszy z najlepszych (1) Taktyk (1) Urodzony przywódca (1) Podstawowe szkolenie (1) Zaawansowane szkolenie (1) Operacja Szalony Geniusz (1) Fanatyk Miłości (1) Upadek Mindoiru (1)

Re: [4.0] Nowe początki

12 maja 2021, o 11:51

Zamknięcie forum
Aktualizacja: 12.05.2021


W sobotę, 15 maja forum zostanie zamknięte w trakcie dnia. Za kulisami zajmiemy się reorganizacją i finalnym dopieszczaniem forum. Wstępnie, otworzone zostanie w sobotę, o godzinie 18:00. Potwierdzimy ten termin mailowo!
THEME⌎ ARMOR⌎ VOICE⌎ NPC⌎
ObrazekObrazek
+10%⌎ do bycia twoją starą+20%⌎ do bycia starą twojej starej+30%⌎ do bycia starym starej twojej starej

Hawk

Avatar użytkownika
Administrator
 
Posty: 2485
Posty fabularne: 32
Dołączył(a): 14 kwi 2012, o 22:37
Miano: Jeanette Hawkins
Wiek: 31
Klasa: Żołnierz
Rasa: Człowiek
Zawód: Kapitan pirackiej łajby
Lokalizacja: Wraith
Status: Widmo-renegat, poszukiwana przez Cerberusa.
Kredyty: 107.987
Medale: 16
Rekrut (1) Żołnierz (1) Kat (1) Arbiter (1) Nieproszony gość (1) Nieuchwytny cel (1) Medal za długą służbę (1) Szaleniec (1) Najlepszy z najlepszych (1) Taktyk (1) Urodzony przywódca (1) Podstawowe szkolenie (1) Zaawansowane szkolenie (1) Operacja Szalony Geniusz (1) Fanatyk Miłości (1) Upadek Mindoiru (1)


Powrót do 4.0

KTO JEST ONLINE?

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron