Oh my god it's happening.

Forumowy Discord

Jestem za, tylko dla grających osób z KP
1
11%
Jestem za, grające osoby mogą pisać, niegrające czytać
5
56%
Jestem za, wydzielona sekcja dla wszystkich i osobna dla graczy
3
33%
Jestem przeciw
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 9

Hawk
Awatar użytkownika
Administrator
Posty: 2744
Rejestracja: 14 kwie 2012, o 22:37
Miano: Jeanette Hawkins
Wiek: 35
Klasa: Żołnierz
Rasa: Człowiek
Zawód: Kapitan pirackiej łajby
Lokalizacja: Wraith
Status: Widmo-renegat, poszukiwana przez Cerberusa.
Kredyty: 107.987
Medals:

[4.0] Discord

28 kwie 2021, o 19:30

wszyscy wiemy o co chodzi, ANKIETKA MOI DRODZY

Discord będzie do rozmów między nami i pierdół, nie będziemy przez niego grać.

Opcje:
Jestem za, tylko dla grających osób z KP - osoby nieaktywne od kilku miesięcy lub te bez KP są wywalane
Jestem za, grające osoby mogą pisać, niegrające czytać - każdy po wejściu na serwer widzi wszystkie dyskusje, ale jeśli nie gra na forum, nie może się wypowiadać
Jestem za, wydzielona sekcja dla wszystkich i osobna dla graczy - serwer podzielony jest na dyskusje na temat cytadeli (dla graczy z KP) i dyskusje ogólne + na temat ME (dla wszystkich co wejdą)
Jestem przeciw - idźcie mi z tym.

Discord będzie nieobowiązkowy dla graczy, najważniejsze informacje będą podawane na forum i najwyżej linkowane na serwerze wraz z pingiem.
THEME⌎ ARMOR⌎ VOICE⌎ NPC⌎
ObrazekObrazek
+10%⌎ do bycia twoją starą+20%⌎ do bycia starą twojej starej+30%⌎ do bycia starym starej twojej starej

Vex
Awatar użytkownika
Administrator
Posty: 1952
Rejestracja: 18 cze 2014, o 15:17
Miano: Vexarius "Vex" Viyo
Wiek: 32
Klasa: Dewastator
Rasa: Turianin
Zawód: Widmo
Lokalizacja: Arae / Cytadela
Status: It's complicated.
Kredyty: 34.710
Medals:

Re: [4.0] Discord

28 kwie 2021, o 19:54

Zaznaczyłem "Jestem za, grające osoby mogą pisać, niegrające czytać", bo:
1) A nuż ktoś nowy zajrzy na Discorda, zobaczy jacy cudowni ludzie tam siedzą i jak ślicznie spamują, i to go zmotywuje do zrobienia postaci.
2) Nowa osoba od razu będzie widzieć, że forum nie jest martwe i że ktoś tam żyje nawet jeżeli przez jakiś okres nie będzie postów (po święta, wakacje, braki weny, bunt Mistrzów Gry, etc).

Aczkolwiek z dopiskiem, żeby było oddzielne miejsce gdzie ktoś bez KP może napisać jak będzie miał jakieś pytania (bo np. będzie miał wątpliwość przed stworzeniem KP albo będzie chciał coś doprecyzować).
THEME                    VOICE                    ARMOR                    CASUAL
ObrazekObrazek
+5% do obrażeń w walce wręcz   
-1PA koszt przeładowania    -1.5PA do kosztu zdolności technologicznych
Dla MG:
Wyświetl wiadomość pozafabularną
Marshall Hearrow
Awatar użytkownika
Posty: 630
Rejestracja: 4 mar 2014, o 19:41
Miano: Marshall "Arrow" Hearrow
Wiek: 29
Klasa: Żołnierz
Rasa: Człowiek
Zawód: Podporucznik Przymierza
Lokalizacja: Cytadela
Kredyty: 56.600
Medals:

Re: [4.0] Discord

28 kwie 2021, o 20:25

Plus to co napisał Vex, żeby był też osobny dział dla ludzi którzy chcą założyć KP a mają.milion pytań do. To ułatwi im komunikację w razie gdyby co, zamiast pisać PW i czekać na odpowiedź od Hawk albo Carmen.
Przy okazji sądzę że to też pozwoli na swoistą integrację między nowymi a starą gwardią.
OUTFIT -- UNIFORM -- ARMOR -- VOICE -- MAIN THEMEObrazekObrazekObrazek-Problem nie jest problemem. Problemem jest twoje podejście do problemu-Bonusy:
+20% do obrażeń od broni
+30% do obrażeń w walce wręcz
+1PA do ataku wręcz
20% szans na podpalenie przeciwnika przy ataku omni-ostrzem
+5% szansa na strzał krytyczny
+20% do pancerza
+1 pochłaniacz do każdej przenoszonej broni
Obrazek
Wayra Talav
Awatar użytkownika
Posty: 115
Rejestracja: 28 sty 2015, o 09:38
Miano: Wayra Talav
Wiek: 22
Klasa: Szpieg
Rasa: Człowiek
Zawód: Kurier / Przemytnik / Najemnik / Pilot
Lokalizacja: Kołyska Sigurda -> Skepsis -> Watson
Kredyty: 9.896

Re: [4.0] Discord

28 kwie 2021, o 20:46

Brakuje mi opcji "jestem za dla wszystkich zainteresowanych."

Discord jest do pogadania, może przewprowadzenia sobie jakiejś luźnej scenki. Ale w gruncie rzeczy - nie ma powodu dzielić ludzi na tych grających / niegrających, mających kp/nie mających kp - to taki shoutbox z możliwością tworzenia wiekszej ilości pokoi. jak trzeba można dynamicznie tworzyć kanały np, można stworzyć 2-3 kanały fabularne na potrzeby scenek jakiś/sesji (chcą sobie gracze odegrać coś postaciami, idą tam popisać), ogólny dla wszystkich.

Jak koniecznie chcemy podkreślić grupy (np mg/moderatorzy/gracze z kp/inni) - to po prostu tworzy się odpowiednie grupy i do nich dodaje uzytkowników wedle potrzeby (tak jak na forum przecież).
>> Ibris << >> Theme #1 << >> Theme #2 <<
ObrazekObrazek
Hawk
Awatar użytkownika
Administrator
Posty: 2744
Rejestracja: 14 kwie 2012, o 22:37
Miano: Jeanette Hawkins
Wiek: 35
Klasa: Żołnierz
Rasa: Człowiek
Zawód: Kapitan pirackiej łajby
Lokalizacja: Wraith
Status: Widmo-renegat, poszukiwana przez Cerberusa.
Kredyty: 107.987
Medals:

Re: [4.0] Discord

28 kwie 2021, o 22:24

Wayra Talav pisze:Brakuje mi opcji "jestem za dla wszystkich zainteresowanych."

Discord jest do pogadania, może przewprowadzenia sobie jakiejś luźnej scenki. Ale w gruncie rzeczy - nie ma powodu dzielić ludzi na tych grających / niegrających, mających kp/nie mających kp - to taki shoutbox z możliwością tworzenia wiekszej ilości pokoi. jak trzeba można dynamicznie tworzyć kanały np, można stworzyć 2-3 kanały fabularne na potrzeby scenek jakiś/sesji (chcą sobie gracze odegrać coś postaciami, idą tam popisać), ogólny dla wszystkich.

Jak koniecznie chcemy podkreślić grupy (np mg/moderatorzy/gracze z kp/inni) - to po prostu tworzy się odpowiednie grupy i do nich dodaje uzytkowników wedle potrzeby (tak jak na forum przecież).
Właśnie tak - to taki shoutbox dla wszystkich. A na Cytadeli od startu jej istnienia, nowi gracze, którzy nie złożyli jeszcze KP, nie mają dostępu do shoutboxa na forum - dostają go dopiero wraz z złożeniem karty.

Niestety osobiście mam dość dużo doświadczenia z ludźmi, którzy przyłażą pogadać w każdym temacie bo im się nudzi, a grą na forum nie są zainteresowani. Nie widzę dlaczego mielibyśmy udostępniać im kanały do rozmów na tematy stricte forumowe. Nie chcę tworzyć Discorda potencjanie ogólnopolskiego dla fanów Mass Effect, wolałabym, żeby było na nim nasze wspólne grono. Gdzie każdy się zna i może spiknąć, żeby razem pograć, a nie dywagować o pogodzie z kimś, kto na Cytadeli nie zamierza rozpoczynać w ogóle gry.

Podbijam to, co napisali wyżej Vex i Marshall - będą kanały dla "obcych", jak najbardziej. Ale większość będzie przeznaczona dla nas.
THEME⌎ ARMOR⌎ VOICE⌎ NPC⌎
ObrazekObrazek
+10%⌎ do bycia twoją starą+20%⌎ do bycia starą twojej starej+30%⌎ do bycia starym starej twojej starej

Wayra Talav
Awatar użytkownika
Posty: 115
Rejestracja: 28 sty 2015, o 09:38
Miano: Wayra Talav
Wiek: 22
Klasa: Szpieg
Rasa: Człowiek
Zawód: Kurier / Przemytnik / Najemnik / Pilot
Lokalizacja: Kołyska Sigurda -> Skepsis -> Watson
Kredyty: 9.896

Re: [4.0] Discord

10 maja 2021, o 11:54

Wystarczy że jeden będzie też dostępny dla "obcych". Tylko tyle mi chodziło.
>> Ibris << >> Theme #1 << >> Theme #2 <<
ObrazekObrazek
Hawk
Awatar użytkownika
Administrator
Posty: 2744
Rejestracja: 14 kwie 2012, o 22:37
Miano: Jeanette Hawkins
Wiek: 35
Klasa: Żołnierz
Rasa: Człowiek
Zawód: Kapitan pirackiej łajby
Lokalizacja: Wraith
Status: Widmo-renegat, poszukiwana przez Cerberusa.
Kredyty: 107.987
Medals:

Re: [4.0] Discord

14 maja 2021, o 15:30

THEME⌎ ARMOR⌎ VOICE⌎ NPC⌎
ObrazekObrazek
+10%⌎ do bycia twoją starą+20%⌎ do bycia starą twojej starej+30%⌎ do bycia starym starej twojej starej

Wróć do „4.0”