Baza danych to dział, do którego wklejamy nasze karty postaci z tym, że w tym przypadku jesteśmy w stanie je dowolnie zmieniać, aktualizować i dopisywać w historii z biegiem czasu nowe wydarzenia.

Qeirana Aecterus

12 cze 2013, o 18:13
Miano: Qeirana Aecterus
Wiek: 32 lata, urodzona 14.05.2154
Rasa: Turianka
Płeć: Kobieta
Specjalizacja: Szpieg
Przynależność: Hierarchia Turian - dokładniej placówka dyplomatyczna na Cytadeli.
Zawód: Dyplomatka

Aparycja:

Qeirana jest wysoką turiańską kobietą, której wzrost sięga prawie stu dziewięćdziesięciu centymetrów. Sama budowa ciała dyplomatki może sugerować, że jest ona istotą delikatną jednak nic bardziej mylnego. Jako córka planety Palaven jest ona wytrzymała na większość nieudogodnień jakie zwykła spotkać we wcześniejszej karierze w rodzimym miejscu. Ciemnoszara skóra ozdobiona jest tatuażami o kolorze fioletu przechodzące aż po same końce grzebienia kobiety, który wydaje się być jak na turiankę całkiem pokaźny. Czerwone oczy spoglądają na wszechświat ze spokojem jak i nadzieją.
Qeirana zwykła ubierać się wystawnie najczęściej w szaroście, błękity i biel. Stara się aby jej wygląd był reprezentatywny. Jako dyplomatka oddelegowana na Cytadelę z placówki na Palavenie działa tak, aby w każdy możliwy sposób przedstawić swoją rasę w samych superlatywach - oczywiście w granicach zdrowego rozsądku. Wobec innych zachowuje się taktownie i przyjaźnie, gdyż jak sama twierdzi czasem słowo wypowiedziane w odpowiednim momencie i silne relacje są w stanie uratować wiele istnień. Nie jest jednak zwolenniczką braku jakichkolwiek starć zbrojnych i traktuje je jako plany konieczne do zrealizowania jeśli zostały one wysłane przez dowództwo Palavenu, któremu ona nadal służy jako dyplomatka.Osobowość:

Qeirana wychowywana była w domu, gdzie głową rodziny był wysoko postawiony wojskowy Palaven - jej ojciec. Wpajana przez niego nauka o lojalności wobec swoich, o konsekwencji w działaniach jakie są prowadzone oraz o pracy na rzecz społeczności wyrobiły w dyplomatce swego rodzaju poczucie powinności wobec ojczystej planety jak i rasy. Podczas szkoleń wojskowych nic nie wskazywało na to aby Qeirana nadawała się na następczynie swego ojca jednak znalazła mimo wszystko sposób aby móc aktywnie działać na rzecz Palaven. Dla niektórych broń jest narzędziem, a dla niej idealnym narzędziem okazały się słowa i planowanie. Od zawsze turianka wiedziała, że nie znajdzie swego miejsca na froncie jednak to nie było dla niej przeszkodą aby realizować swoje cele i rozwijać się aby stać się przydatną jednostką dla swej rasy.
W kontaktach z innymi kobieta stara się być dobrym słuchaczem jak i również zajmującym i interesującym rozmówcą. Stara się przez takie działania zyskać jak największą ilość zwolenników, która w karierze dyplomatycznej czy politycznej jest jedną z najlepszych kart przetargowych. Nie jest jednak dwulicowa czy kłamliwa gdyż jak sama mówi na obłudzie nie można zbudować silnych fundamentów.
Qeirana prywatnie jest dosyć spokojna i stroni od szalonych pomysłów. Zwykła prowadzić spokojne życie na Cytadelii, które wypełnione jest rozwijaniem swojej wiedzy galaktycznej na temat innych ras w tym ich kultury, chociaż nieraz można znaleźć ją odpoczywającą gdzieś przy barze lub na parkiecie. Mimo wszystko nie obca jest jej podstawowa wiedza bojowa. "Dyplomata bez broni i rozumu to nie dość, jest że głupi to i martwy" - Tak mawiał jej ojciec.Historia:

Szalona noc. Jedna jakich jest sporo na Cytadeli. W głowie szumi jeszcze reszta alkoholu jak i muzyka, która prowadziła dyplomatkę przez większość wolnego czasu. Zwykło się mówić, że Ci co pracują dla tych od polityki muszą być sztywni i nie znać się na dobrodziejstwach jakie daje złączenie kultur kilku gatunków w jeden parkiet, jednak ta turianka całkowicie odbiega od tego obrazu. Może to swego rodzaju ucieczka od stresu albo zbyt duża swoboda z racji życia samej, ale dopóki nie wpływa to negatywnie na pracę Qeirana nie ma zamiaru zmieniać swego trybu. Spojrzała jedynie przez okno swego lokum. Ma mało czasu na odpoczynek toteż natychmiast skierowała się do łóżka aby następnego dnia znów dawać z siebie wszystko jako ta nowa w placówce dyplomatycznej turian. Początki nie są łatwe, a staż na Palavenie nie pomaga na tyle na ile turianka przewidywała.

Palaven. Rodzima planeta Qeirany. Tam dorastała wraz ze starszym bratem i krewną jej asari. Nic nie było w tym dziwnego, że brat matki akurat asari wybrał na matkę swego potomka, a i nawet dzięki tak wczesnemu i bliskiemu kontaktowi córka Tenarasa Aecterus mogła od małego doskonalić swoje umiejętności w kwestii mowy czy negocjacji.
Tenaras Aecterus był jej ojcem, a zarazem mentorem i obrazem, w który można było patrzeć godzinami. Żołnierz o wysokim stopniu, oddany Palaven i zazwyczaj stacjonujący na placówce księżycowej. Był też jednym z tych co przygląda się jak młodziaki przechodzą swoje pierwsze szkolenia aby wejść wyżej w szczeblu kariery wojskowej i stać się pełnoprawnym obywatelem planety. Był bezwzględny i chodziły o nim historie, że nigdy nie drgnął mu palec na spuście. Nigdy nie podarował życia żadnemu z wrogów turian, ani nie zawahał się podczas wypełniania jakiegokolwiek rozkazu. Sam też słynął z wydawania bezwzględnych poleceń, a jego ludzie nawet nie myśleli o niesubordynacji. W oczach swej córki był przykładem prawdziwego, oddanego mężczyzny z jej rasy co czyniło go często wyrocznią.
Mimo swej surowości i żołnierskiego wychowania był też w Tenarasie ten mały pierwiastek ciepła, którym darzył swoją żonę jak i dzieci.
Hanetis Aecterus bo tak na imię miała matka Qeirany była kochającą rodzicielką, ale słynęła też z bycia cichą. Skryta w chwale męża była dla niego podporą w ciężkich chwilach jednak nigdy nie chciała wychylać się powyżej niego. Pracowała przy katalogowaniu dostaw żywności w stolicy Palavenu.
Netris Aecterus zaś był pierwszym dzieckiem rodziny. Ojciec żywił wobec niego nadzieje, że stanie się on jego godnym zastępcą. Sam młodzian podzielał entuzjazm rodziciela w tej kwestii i wszystko wskazywało, że tak właśnie będzie w przyszłości.

Gdy Netris został wezwany na wojskowy obóz treningowy aby móc nie dość, że podwyższyć swój krąg obywatelski, ale też by rozpocząć swoją karierę wojskową, Qeirana była jeszcze młodą dziewczynką poznającą otaczający ją świat. Większość czasu spędzała ze spokrewnioną asari o imieniu Eniana. To właśnie z nią biegała po mieście oglądając wspaniałą i ostrą architekturę Palavenu gdy dotarła do domu okropna wiadomość. Jeden ze statków, który miał na celu dostarczenie młodych turian na szkolenie został sabotowany i zniszczony przez wrogie jednostki. Nie zostało jej wtedy przekazane przez jaką rasę doszło do zniszczenia. Dowiedziała się wtedy jedynie o utracie starszego brata.

Dom stał się pusty przez kilka lat, aż do momentu, gdy pojawiło się kolejne dziecko - chłopiec. Niedługo Qeirana miała zostać wysłana na szkolenie jak jej zmarły brat i jej ojciec wydawał się być mocno spięty z racji tego. Widok nowego potomka płci męskiej oraz zapewnienia córki o powodzeniu całego przedsięwzięcia uspokajały go nieco, ale mimo wszystko podjęta została decyzja, że Tenaras tym razem poleci z własnym dzieckiem na szkolenie.
Tak też się stało.
Szkolenie trwało wiele tygodni i było bardzo męczące dla wtedy jeszcze młodej turianki. Wszelki wysiłek fizyczny znosiła gorzej niż inni jednak w jednej kwestii nieco przewyższała większość młodziaków. Miała bardzo dobry zmysł taktyczny co pozwalało jej na wykiwanie swojego przeciwnika bez przymusu złamania mu ręki czy nawet unieszkodliwienia w inny sposób. Widać też było, ze podczas treningu Qeiriana dobrze radziła sobie z zawiązywaniem krótkotrwałych sojuszy pozwalających jej na zaoszczędzenie wielu sił. Jej ojciec zrozumiał wtedy, że potencjał jego córki można wykorzystać nie na polu walki, ale podczas negocjacji.

Po powrocie na ojczystą planetę młoda córka domu Aecterus za wstawiennictwem ojca została posłana do placówki dyplomatycznej Palaven, gdzie wpierw jako studentka, a potem pracownica rozwijała swoją drogę kariery. Oczywiście w żaden sposób nie zapomniała o swoich wojskowych korzeniach z domu i pomimo pracy typowo za biurkiem nadal starała się być na bieżąco w kwestii militarnej. Zdecydowano się w pewnym momencie jej kariery połączyć te oba światy aby przyszła dyplomatka mogła również pracować jako w chwili kryzysu z bronią w ręku.

Mieszkając i pracując na Palaven doglądała ciągle jak rozwija się jej młodszy brat, który nosił imie po zmarłym Netrisie. Była pewna, że do końca jej istnienia wszystko będzie ułożone tak jak teraz. Nic bardziej mylnego.
Kilka lat po tym jak została przyjęta do placówki dyplomatycznej Qeiriana otrzymała nakaz przeniesienia się do tej znajdującej się na Cytadeli, która po ataku gethów znacznie ucierpiała. Tak, jak jej ojciec i matka, turianka nie kryła zdziwienia jednak rozkaz to rozkaz i musi on zostać wykonany. Bez zbędnych pytań dyplomatka stawiła się o umówionej porze w dokach aby polecieć promem do stolicy galaktyki. Nie była jednak sama. Wizja życia w miejscu tak zróżnicowanym jak Cytadela pochłonęła całkowicie jej krewną asari - Enianę, która postanowiła opuścić Palaven wraz z Qeirianą.

W głowie turianki było pełno myśli i wyobrażeń odpływających powoli w stronę multirasowej stacji, która miała się właśnie stać jej nowym domem.
Eniana widząc zamyślenie kobiety chwyciła ją za dłoń i tuż przed wylotem szepnęła:
- Spójrz na Palaven. Oni tutaj radzą sobie świetnie, a ty musisz teraz pomóc na Cytadeli. - asari uśmiechnęła się wesoło. Może i słowa te brzmiały jak kierowane do dziecka jednak Qeiriana doceniała starania Eniany i z coraz większą nadzieją spoglądała w gwiazdy.
Ekwipunek: M-4 Shuriken
Środek transportu: Brak z racji urzędowania na Cytadeli.
Dodatkowe informacje:
Stała klientka miejsc związanych z rozrywką między innymi amfiteatru czy baru oraz strzelnicy aby pozostać w dobrym stanie bojowym.
Posiadaczka wielu vidów historycznych.
Zainteresowana medycyną.
ObrazekObrazek

Patriotyzm nie jest krótkotrwałym wybuchem uczucia, lecz cichym i niewzruszonym oddaniem przez całe życie.

~~~

Oficjalnie | Prywatnie
Pancerz

~~~

Theme
Qeirana Aecterus

Avatar użytkownika
 
Posty: 187
Posty fabularne: 0
Dołączył(a): 9 cze 2013, o 18:25
Miano: Qeirana Aecterus
Wiek: 32
Klasa: Szpieg
Rasa: Turianka
Zawód: Dyplomatka
Kredyty: 19.930
Medale: 1
Medal za długą służbę (1)

Powrót do Baza danych

KTO JEST ONLINE?

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron