Baza danych to dział, do którego wklejamy nasze karty postaci z tym, że w tym przypadku jesteśmy w stanie je dowolnie zmieniać, aktualizować i dopisywać w historii z biegiem czasu nowe wydarzenia.

Mila Račan
Awatar użytkownika
Posty: 277
Rejestracja: 1 cze 2021, o 10:48
Miano: Mila Račan
Wiek: 33
Klasa: Szturmowiec
Rasa: Człowiek
Zawód: Najemniczka
Lokalizacja: Horyzont
Status: Cud że jeszcze żyje
Kredyty: 5.895
Medals:

Mila Račan

13 cze 2021, o 16:38

No i jebło. Mówiłam.
M/R/53071068799
MIANOMila Račan
DATA UR.10.07.2153
MIEJSCE UR.Ziemia, Chorwacja - okolice Splitu
RASACzłowiek
PŁEĆKobieta
OBYWATELSTWAZiemskie
SPECJALIZACJASzturmowiec
PRZYNALEŻNOŚĆSpołeczność galaktyczna
ZAWÓDNajemniczka, ochroniarka, łowczyni nagród

1. BAaT – 6 lat szkolenia biotycznego
2. Przymierze – program biotyczny, szkolenie wojskowe
3. Błękitne Słońca – parę doszkalających treningów

Niewielkie lokum w Okręgu Bachjret, numer mieszkania 2813.
Prom osobisty "Split"
Mila pod warstwą ubrań może sprawiać mylne wrażenie chudej osoby – co z prawdą ma niewiele wspólnego, bo waży więcej, niż przeciętna ludzka kobieta o jej aparycji. Nie należy też do tych drobnych osób, zaliczając się raczej do przeciętnych budową ogólną. Pod skórą ma natomiast widoczne mięśnie, dosyć zarysowane i świadczące o ciężkich treningach, jakim się poświęca. Widać to nie tylko na ramionach, ale i nogach i brzuchu. Brak natomiast u niej tkanki tłuszczowej.

Twarz ma pociągłą i całkiem drobną,z ledwo zarysowanymi kościami policzkowymi, migdałowymi, ciemnobrązowymi oczami i małym, prostym nosem. Włosy ma przeważnie niedbale przycięte krótko, ledwo do karku, aby nijak jej nie zachodziły na twarz.

Mila nosi się raczej prosto i wygodnie – w cywilu lubi przyodziać się w dres bądź proste zestawy daleko odbiegające od aktualnej mody. Równie daleko ma do klasycznego ujęcia kobiecości, nie nosząc za bardzo sukienek czy innych fanaberii. Poza tym uważa, że wygląda w tym okropnie, co daleko nie mija się z prawdą – jej budowa ciała, mocno zarysowane mięśnie i tężyzna fizyczna raczej kontrastują z delikatnymi falbankami. Poza tym chód także pozostawia wiele do życzenia i jej styl jest wyćwiczony w wojsku. Gibkie, szybkie ruchy, czasami nieco sztywne, są u niej codziennością... ale jednocześnie są one pełne pewności siebie.
Wzrost i waga: 172 cm, 76 kg
Skóra: biała o opalonym odcieniu
Oczy: ciemnobrązowe
Włosy: czarne, przystrzyżone na niechlujnego boba ledwo do karku
Znaki szczególne: brak
Raczej charakterystycznym dla Mili jest jej upartość i tkwienie we własnych, nierzadko błędnych przekonaniach. Stąd wywodziły się tak naprawdę jej problemy z przełożonymi; przekonana o tym, że wie najlepiej, Mila potrafi albo wykłócać się o coś godzinami, albo bezpośrednio przejść do działania bez zaprzątania sobie głowy dyskusją.

Oczywiście jest też człowiekiem czynu i jeśli zbyt długo coś się przeciąga, zrobi najbardziej sensowną według niej rzecz, aby skrócić ten czas. Wynika z tego jej niecierpliwość i pochopność.
Zainteresowania:
 • Rybołówstwo
 • Nurkowanie w morzu
 • Amatorskie pędzenie bimbru/wina
Lęki: :
 • Wybuchnie kiedyś jej głowa, gdy będzie używać biotyki
 • Podczas kąpieli wodnej wyładowania elektryczne zadziałają jak toster podpięty do prądu
 • Strach przed wyrzuceniem za śluzę i zostanie samej w przestrzeni kosmicznej
Przyzwyczajenia/zwyczaje:
 • W każdym miejscu szuka fastfooda, który musi od razu wypróbować
 • Jedzenie. Tłuste burgery, frytki, ale też chorwackie specjały, w tym owoce morza
 • Muzyka na słuchawkach? Co to słuchawki?
 • Seriale o dramach miłosnych - jej guilty pleasure
Uzależnienia: Papierosy.
Urodzona na chorwackim nabrzeżu, Mila miała całkiem normalne dzieciństwo. Jej rodzice, Katarina i Marko, byli jednymi z wielu właścicieli apartamentów, które przechodziły z pokolenia na pokolenie. Jej dziadkowie będący już na emeryturze, prowadzili własną winnicę; dorastała jako najmłodsze dziecko z trójki, mając nad sobą braci bliźniaków – Ivana i Zorana.Nikt z rodziny nie wiedział, że wystawiona na promieniowanie pierwiastka zero Katarina będąca akurat w ciąży, o której nie wiedziała, urodzi małego, specjalnego człowieczka, który nie umrze od razu od powikłań.

Od małego Mila była raczej aktywna i energiczna. Pod nadzorem rodziny pływała w morzu, chodziła na wycieczki górskie, godzinami łaziła po plażach i mało dostępnych miejscach, zdzierając nieraz kolana i łokcie, spadając z drzew i łamiąc kości. Lubiła też chodzić do dziadków, gdzie "pomagała" w winnicy, często po prostu przeszkadzając. Była też pyskata i wiecznie myślała, że ma rację. Charakter upartego, ślepego osła został jej do dnia dzisiejszego i nic nie mogło go wyplenić, przysparzając tylko kłopotów.

Sielanka skończyła się nagle, gdy Mila miała 10 lat. W 2163 roku przyszli źli panowie w mundurach i po długiej rozmowie, którą rodzeństwo próbowało podsłuchać, okazało się, że dziewczynka posiada coś w rodzaju mocy. Brzmiało niedorzecznie, a w połączeniu z faktem, że nikt z Račanów nie miał tak naprawdę nic do powiedzenia w tej sprawie, mogło nawet wyglądać to na tragicznie.

Zabrana do kampusu trzepacza mózgów, jak dzieciaki lubiły go nazywać, zderzyła się z bardzo niedogodną dla niej rzeczywistością. Była przyzwyczajona do sielanki, życia bez sporych niedogodności, otoczona kochającą rodziną. Tam zaś natychmiast rozpoczęto jej musztrę, próbę dostosowania pod bezwzględne posłuszeństwo. Wyciskano z niej każdą kroplę potu, byle tylko później mieć z niej profit. Dla Mili to z początku było nie do przyjęcia i dziewczynka jawnie sprzeciwiała się przełożonym – swoim sposobem na pyskowanie oczywiście. I to nie tak, że była ona jakimś wyjątkowo wrednym dzieckiem, ale miała swoje zdanie i przyzwyczajenia i po prostu nie chciała przyjąć niczyjej doktryny.

Bardzo się na tym przejechała.

Dostawała karę za karą, aż w końcu poniekąd nauczyła się trzymać język za zębami, robiąc to, co jej kazali, szczególnie, że dołączyli do kampusu Turianie wręcz katujący biednych adeptów. W duszy jednak nie była złamana, po prostu kumulując swoją złość i czekając, aż będzie mogła ją jakoś z siebie wyrzucać. Udawało jej się to głównie podczas treningów fizycznych, na których całkiem nieźle sobie radziła; gniew wyrzucała także podczas prób opanowania biotyki, co niestety często kończyło się niespodziewanymi incydentami. Jeśli udało jej się podnieść szklankę, to szybko traciła nad nią panowanie i lądowała ona nie tam, gdzie chciała.

Po incydencie w kampusie, gdzie jedna z jej koleżanek zabiła Turianina znęcającego się nad nimi w każdy możliwy sposób, niedługo potem program zamknięto i 16-latka wróciła na Ziemię, do rodziny, gdzie ponad rok odpoczywała psychicznie po traumatycznym przeżyciu. Ba, rodzina zapisała ją nawet na terapię, na którą chętnie chodziła, a na której mogła się w końcu wyżalić. Podczas pobytu w Chorwacji dla uspokojenia zaczęła zajmować się nurkowaniem w morzu, rybołówstwem z ojcem i spędzaniem czasu w winnicy dziadków, tak jak za starych dobrych czasów.

Została jednak naznaczona na całe życie – miała już wszczepiony implant L2 i podstawową wiedzę z zakresu biotyki. Dlatego po długich przemyśleniach w 2171 roku dołączyła do jednego z programów Przymierza, który szkolił przyszłych adeptów w znacznie bardziej... ludzki sposób.

Ku jej zgrozie i tam miała problemy z wpasowaniem się, ponieważ często odzywały się jej zapędy kwestionowania słów przełożonych. Kilka lat później jednak skończyła trening i dołączyła do armii po przejściu dodatkowych szkoleń bojowych. Płaca była dobra, pozwalała na podróżowanie po całej galaktyce, a i misje na początku były satysfakcjonujące. Mila specjalizowała się w byciu w pierwszych szeregach, łącząc swoją wypracowaną siłę fizyczną z umiejętnościami biotycznymi. Niestety im dalej w las, tym gorzej się czuła w szeregach armii. Sztywna hierarchia i rozkazy hamowały jej zapędy, a ciągłe konflikty z przełożonymi dokładały drewien do ognia. Jej upartość i przeświadczenie o byciu najmądrzejszą często pakowały ją w tarapaty i podczas jednych takich nieomal nie zginęła razem ze swoim zespołem, gdy celowo zignorowała rozkaz swego dowódcy i ruszyła w bój. Po tym fakcie została zwolniona dyscyplinarnie i cóż. Witaj Chorwacjo.

Dorosła już Mila nie zabawiła długo u rodziny. Szukając swojego miejsca w świecie, gdzie nikt nie mówiłby jej, co ma robić, zaczęła rozglądać się za nową pracą. Tak też w 2180 roku oficjalnie została najemnikiem Błękitnych Słońc. Z początku robota jak marzenie – szemrana organizacja, która często zajmowała się haraczami, przemytem i pozwalała pod odpowiednim dowództwem praktycznie na samowolkę. A jednak coś w tym zgrzytało kobiecie i nadal miała wrażenie, że to nie jej miejsce.

W międzyczasie poznała wśród Słońc paru dobrych znajomych, głównie ludzkich, ale znaleźli się też innych ras. Jednym takim był Crassus Curio, Turianin, z którym znajomość zaczęła się dość dziwnie. Po jednej z jej pierwszych misji, na których z nim uczestniczyła, gdy cała drużyna poszła się napić, okazało się, że Mila i Crassus lubią specyficzny typ muzyki bałkańskiej, co było o tyle dziwne, że Curio nijak nie pasował do typa lubującego się w takich przyjemnościach. Od słowa do słowa, od drinka do drinka, zawiązała się między nimi najpierw koleżeńska relacja, a później przyjacielska, gdy Mila przekonała się, że nie wszyscy Turianie są tacy, jak ci z kampusu. Pomógł temu fakt, że oboje nie byli zwolennikami twardego zwierzchnictwa i mieli z nim związane mało przyjemne historie.

W 2185 roku Mila i Crassus stwierdzili, że mają dość ciągłego słuchania czyiś rozkazów i odeszli ze Słońc, zakładając oficjalnie w Cytadelowej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej spółkę ochroniarską o nazwie R&C Security Services. W teorii zajmowali się ochroną mienia i osób, w praktyce firma istniała tylko po to, żeby móc wynająć w leasing statek kosmiczny mogący zapewnić im minimum komfortu podczas podróży po galaktyce. Od tego czasu, będąc własnymi szefami, zajmowali się tym, co im się nawinęło w dłonie, mając wszakże doświadczenie z pracą najemników. Jako siedzibę wpisali sobie ciasne mieszkanie w Okręgu Bachjret, które wynajęli na potrzeby... niespania w dokach. Nie było wysokich lotów, a czasami mogli się tam nawet łokciami trącać, ale było tanie, a im niczego więcej nie trzeba było!
Split
Numer rejestracyjny: CSP 211843/21780420
Marka: Nezo Transportation
Model: Hurricane SX-64
Wymiary: długość: 21m; wysokość: 6m; szerokość: 14m
Napęd: jednostka główna: Nashan Stellar Dynamics ION-3; jednostki pomocnicze: Nashan Stellar Dynamics V-11 Thrusters.
Ładowność: Od 2 do 4 osób standardowych rozmiarów. Ok. 2 ton ładunku przy wykorzystaniu przestrzeni mieszkalnej.
Opis: Hurricane SX-64 jest wynikiem współpracy Nezo Transportation z Nashan Stellar Dynamics w odpowiedzi na rosnący popyt na rynku promów osobistych. Korporacja Nezo wniosła swoje doświadczenie w budowie tego typu jednostek, zaś Nashan Stellar Dynamics zajęło się projektem napędu dla SX-64. Sama jednostka oferuje względny komfort podróży dla dwóch w porywach do czterech osób. Przestrzeń ładunkowa jest niewielka, stworzona z myślą o bagażu osób prywatnych a nie frachtem. Jako prom do podróży z punktu A do punktu B, Hurricane SX-64 okazał się być udaną konstrukcją. Przynajmniej w 2164, w obecnych zaś czasach należy on raczej do gatunku przestarzałych modeli.

Ta konkretna jednostka o dźwięcznej nazwie “Split” została wzięta w leasing przez właścicieli R&C Security Services - Crassusa Curio i Milę Račan.

Standardowy generator tarcz, omni-klucz "Primo" oraz 20 tysięcy kredytów.
Zapas 10 batoników wysokoenergetycznych do zaspokojenia jej potrzeb biotycznych, a także 5 energetyków. Mrożone krewetki w zamrażarce i dwie butelki chorwackiego wina.

Z racji zapotrzebowania energetycznego, Mila musi jeść sporo kalorii. Oprócz klasycznych batoników i energetyków, uwielbia każdy przydrożny fast-food, jedząc gigantyczne ilości tłustego pożywienia. Burgery, frytki, kebaby i inne rarytasy są u niej codziennością.
Ostatnio zmieniony 29 mar 2023, o 18:06 przez Mila Račan, łącznie zmieniany 3 razy.
ObrazekObrazek
Mila Račan
Awatar użytkownika
Posty: 277
Rejestracja: 1 cze 2021, o 10:48
Miano: Mila Račan
Wiek: 33
Klasa: Szturmowiec
Rasa: Człowiek
Zawód: Najemniczka
Lokalizacja: Horyzont
Status: Cud że jeszcze żyje
Kredyty: 5.895
Medals:

Re: Mila Račan

22 sty 2022, o 15:53

GLITCH
[numer]1[/numer]
Cytadela, Prezydium
Mila, Crassus, Iris, Hira, Jaana - MG: Hawk
 • Mila i Crassus mieli przewieźć na cito salarianina poza Cytadelę, ale przez biurokrację musieli leźć do Prezydium wyjaśnić sprawę zablokowanego Splitu. Tam jebła nagle bomba.
 • Razem z będącą niedaleko Jaaną zostali oskarżeni o bycie terrorystami, przyszli SOC, wkręcil im Curio że są ochroną Radnej, potem spieprzyli
 • Niedaleko była akurat Radna i jakiś SOC i Hira, z którymi weszli do przejść technicznych (przed tym jak SOC probował zamknąc trójkę na zewnątrz. Trochę Mila się pożarła z turianinem SOCiem, ale poszli dalej.
 • Kroganin który stał na czele linczu przebił się przez ścianę - zrobiła się dziura też w podłodze, przez którą wpadł Crassus i Jaana, Milę złapał typ w uścisk. Ona się przeszarżowała, SOC dobił krogańca, ale dziura została załatana specjalną barierą i Mila musiała zostawić Curio i iśc dalej z Radną (po kolejnej kłótni i grożeniu SOCowi)
 • Czwórka znalazła drabinę na wysokie piętra i zaczęła tam iść - ale SOC miał pecha i dostał z rury. Mila próbowała go uratować, ale na próżno.
 • Na szczycie było wielkie szklane pomieszczenie z politykami, gdzie ochrona oskarżyła Milę o terroryzm. Potem w Radną uderzył prom, Mila pomagała ją wyciągnąć spod niego i ochronić przed trzema ukrytymi agentami Cerberusa, jednocześnie mając ją na ramionach.
 • Wsadzili Iris do tuby w klinice, gdzie Mila dowiedziała się, był tutaj Crassus i miał kod wgrany na zablokowanie kodu szpiegującego Iris. Najemniczka wybiegła, znalazła rannego Curio, który bredził i mówił, że Jaana i inny typ go powalili.
 • Klinikę zamknięto, a Curio, Racan i jakiś SOC ruszyli do pomieszczenia serwisowego, gdzie był exile.
 • Wśród maszyn nastąpiła walka między Crassusem, Milą i SOCiem, a Janną i jej przydupasem; Curio bil Jaanę, Mila pomagała SOCowi. Tamta dwójka w końcu zbiegła, Crassus zastrzelił typa odpowiedzialnego za cały bajzel.
 • Happy end, dużo kasy, dużo fejmu, szpan na dzielni.
ObrazekObrazek
Mila Račan
Awatar użytkownika
Posty: 277
Rejestracja: 1 cze 2021, o 10:48
Miano: Mila Račan
Wiek: 33
Klasa: Szturmowiec
Rasa: Człowiek
Zawód: Najemniczka
Lokalizacja: Horyzont
Status: Cud że jeszcze żyje
Kredyty: 5.895
Medals:

Re: Mila Račan

22 sty 2022, o 16:02

Sąd Ostateczny
[numer]2[/numer]
Illium, Feros
Mila, MG: Hawk
 • Po walce na Cytadeli Mila złapała zadanie transportu biznesmena do Nos Astry, gdzie potem zrobiła sobie małe wakacje i kręciła się po paru miejscach
 • Spotkala Marka Huntera, znajomego z akademii BaAT, z którym poszła na piwo. Tam wyznał, że przyleciał tutaj, bo ich stara znajoma Julie ma pierdolca na punkcie akademii, szuka poszlak i z miesiąc temu wysłała mu tajemniczą wiadomość, że jest na tropie i zniknęła
 • W pokoju hotelowym, gdzie mieszkała Mila i Mark znaleźli poszlakę, że na Feros funkcjonuje nielegalnie firma-gałąź od Conatix, gdzie ich stary nauczyciel, Oraka, nadal uczy młodych biotyków. Mila i Hunter postanowili ruszyć za Julie, żeby nie zrobiła czegoś głupiego.
 • Ciąg dalszy nastąpi
ObrazekObrazek
Blasto
Awatar użytkownika
Posty: 57
Rejestracja: 7 lut 2022, o 19:09
Miano: Blasto
Wiek: 0
Klasa: Kupidyn
Rasa: Hanar
Zawód: Gwiazda
Kredyty: 20.000
Medals:

Re: Mila Račan

8 lut 2022, o 19:58

OD: Twój Sokół

W huku armat serce bije,
mej miłości nie ukryję!
Z szablą w dłoni już szażuje,
czy wie co doń kozak czuje?

Serce w dłoni masz kozaka
co na miłość chorą zapadł!
Ja bym z żalu świat podpalił
byle posiąść Cię!
Blasto
Awatar użytkownika
Posty: 57
Rejestracja: 7 lut 2022, o 19:09
Miano: Blasto
Wiek: 0
Klasa: Kupidyn
Rasa: Hanar
Zawód: Gwiazda
Kredyty: 20.000
Medals:

Re: Mila Račan

9 lut 2022, o 14:39

OD: JINPINGthehorse

你好我的朋友! 我们生活在一起,我们一起战斗。 所以我想向你致以最良好的祝愿。 还有烤肉串,我的伙计们很快就会到。 小心俄罗斯人。
Blasto
Awatar użytkownika
Posty: 57
Rejestracja: 7 lut 2022, o 19:09
Miano: Blasto
Wiek: 0
Klasa: Kupidyn
Rasa: Hanar
Zawód: Gwiazda
Kredyty: 20.000
Medals:

Re: Mila Račan

10 lut 2022, o 13:55

OD: BIGBLACKGETH

Roses are #FF0000,
Organics always want more,
I like you very much,
Error #404.

Blasto
Awatar użytkownika
Posty: 57
Rejestracja: 7 lut 2022, o 19:09
Miano: Blasto
Wiek: 0
Klasa: Kupidyn
Rasa: Hanar
Zawód: Gwiazda
Kredyty: 20.000
Medals:

Re: Mila Račan

25 lut 2024, o 14:07

OD: SEKRETNA WALENTYNKA
Miluś, moja droga. Za twój wysiłek w życiu publicznym jako bohaterka Cytadeli, Terminusa, Nyx, Omegi, i na pewno wszystkiego innego też, w ofierze składam ci ten zajebiście duży karton batonów. Smacznego!

Batony SpaceHuel w wersji karmelowej zamknięte były w raczej kompaktowym pudle zawierającym 24 batony. Sygnowane jako "najbardziej NAJBARDZIEJ odżywcze", stanowią ostateczny posiłek dla gym-bro (gym-sis?). By to podkreślić, oprócz doklejonej na chama czerwonej (czyli szybkiej) naklejki, karton zawierał obraz Charlesa Strikera prężącego swoje muskuły. Czy były idealnym posiłkiem, to ciężko było ocenić, ale fakt faktem, nie zawierały za dużo kalorii, jeszcze mniej cukru i 26 witamin i minerałów.

Jak mawiają - przez żołądek do serca.

Wróć do „Baza danych”