Małe, ściśnięte osiedle kontrolowane przez klan Urdnot. Reprezentuje ono dokładnie to, czym stała się rasa krogan po zaaplikowaniu genofagium - marazm w wielu sferach, destrukcję i niepohamowaną żądzę krwi. Większość obozu to po prostu ruiny dawnej świetności tej rasy zaadaptowane przez mieszkańców do życia.

Mistrz Gry
Awatar użytkownika
Posty: 12103
Rejestracja: 1 cze 2012, o 21:04
Medals:

[SKLEP] Towary Ratch'a

15 maja 2021, o 13:32

Nieopodal lądowiska i tronu przywódcy klanu znaleźć można swojego rodzaju sklep, oferujący wszelakiej maści uzbrojenie i opancerzenie dla wojowników trudzących się walką na Tuchance. Właścicielem ów stoiska jest Ratch - krogański sprzedawca, jeden z niewielu nie nastawionych negatywnie do obcych nie-krogan na terytorium Urdnotów. Oferowane przez niego towary są, oczywiście jak na panujące na planecie warunki, najwyżej klasy - tak przynajmniej lubi mawiać on sam. Rzeczywiście, sklep ten jest jednym z bardziej znanych, toteż niestrudzeni wędrowcy często sprowadzają do niego w celu sprzedaży przywiezione ze sobą, różne towary, dzięki czemu znaleźć tu można wiele rzeczy pochodzących z zupełnie różnych zakątków galaktyki.
Ratch'owi towarzyszy wiernie Urz - varren, były mistrz i zwycięzca każdej walki, obecnie skutecznie odstraszający miejscowych lub przyjezdnych planujących robić rozróbę. Zupełnie jakby sam rosły kroganin - właściciel nie był w stanie na to zaradzić!
Akcesoria bojowe:
  • Pochłaniacze ciepła - cena za sztukę 45 kredytów
  • Medi-żel - cena za sztukę 70 kredytów
  • Omni-żel - cena za sztukę 90 kredytów
  • Plecak - cena za każdy poziom w górę 50.000 kredytów.
  • respecjalizacja zdolności - 100.000 kredytów
    Kupując, podaj wymieniane zdolności.
Ważne informacje:
  • Ceny wyposażenia przedstawione pod modellami
  • chip kolorystyczny do omni-klucza - 500 kredytów
  • stawka sprzedaży: 50% ceny kupna

OPANCERZENIE HEŁMY
Obrazek
Maska Pośmiertna
Bonus: +5% do walki wręcz
Cena: 35.000
⇌ sprawdź w extranecie
Obrazek
Hełm Kondensatorowy
Bonus: zmniejsza koszt regeneracji generatora tarcz o 1PA
Cena: 35.000
⇌ sprawdź w extranecie
Obrazek
Hełm Pustułka
Bonus: zmniejsza koszt przeładowania broni o 1PA
Cena: 25.000
⇌ sprawdź w extranecie
Obrazek
Kaptur Zwiadowczy
Bonus: +5% do obrażeń od broni
Cena: 35.000
⇌ sprawdź w extranecie
PANCERZE
Obrazek
Ariake Technologies
Bonus: +5% do obrażeń w walce wręcz
Cena: 35.000
⇌ sprawdź w extranecie
Obrazek
Ariake Technologies
Bonus: +5% do obrażeń w walce wręcz
Cena: 35.000
⇌ sprawdź w extranecie
Obrazek
Ariake Technologies
Bonus: +5% do obrażeń w walce wręcz
Cena: 35.000
⇌ sprawdź w extranecie
Obrazek
Ariake Technologies
Bonus: +5% do obrażeń w walce wręcz
Cena: 35.000
⇌ sprawdź w extranecie
Obrazek
Rosenkov Materials
Bonus: zmniejsza koszt aplikacji żelu o 2PA
Cena: 20.000
⇌ sprawdź w extranecie
Obrazek
Rosenkov Materials
Bonus: zmniejsza koszt akcji zmiany broni o 2PA
Cena: 20.000
⇌ sprawdź w extranecie
Obrazek
Rosenkov Materials
Bonus: zmniejsza koszt walki wręcz o 1PA
Cena: 30.000
⇌ sprawdź w extranecie
Obrazek
Rosenkov Materials
Bonus: zmniejsza szansę na powalenie o 5%
Cena: 30.000
⇌ sprawdź w extranecie

MODY DO PANCERZA
Kliknij, by uzyskać więcej informacji nt. modów do pancerza
Mikroskaner
Wszystkie obecne pancerze bojowe posiadają interfejs pierwszej pomocy, który monitoruje stan funkcji życiowych użytkownika oraz jest w stanie uwalniać odpowiednie ilości medi-żelu w miejscach, w których jest on potrzebny. Modyfikacja zwana mikroskanerem umożliwia dołączenie jeszcze jednego środka, co zwiększa szanse przeżycia, a niekiedy może nawet przesądzić o życiu lub śmierci danej osoby.
-2 PA do kosztu użycia omni- i medi- żelu.
Cena:30.000
WI ablacyjna
Jedna z najciekawszych modyfikacji, która podnosi ogólną kondycję systemów obronnych, włączając w to tarcze oraz same pancerze. Dzięki temu zwiększa ochronę przed obrażeniami o całe dziesięć procent, co może być całkiem przydatnym plusem podczas walki.
+7% do siły tarcz i wytrzymałości pancerza.
Cena:50.000
Moduł regeneracyjny
Chociaż standardowe modele pancerzy i omni-kluczy wyposażone są w mechanizmy pozwalające na dokonywanie niezbędnych napraw w warunkach bojowych, wymaga to zaangażowania użytkownika, a więc odwrócenie jego uwagi od sytuacji na polu bitwy. Odpowiedzią na ten problem stał się moduł regeneracyjny, który automatyzuje proces napraw. Niestety, wykorzystywana WI nie jest tak sprawna w ocenianiu uszkodzeń jak ludzka intuicja, dlatego przeprowadzane w ten sposób naprawy są o wiele mniej skuteczne od klasycznych.
Z końcem każdej tury odnawia wytrzymałość pancerza do poziomu najbliższej wielokrotności 10% kosztem jednej porcji omni-żelu. Nie działa powyżej poziomu 60%.
Cena:35.000
Tarcze awaryjne
W sytuacjach podbramkowych modyfikacja ta może okazać się nieoceniona. Gdy generator tarcz przyjmie już obrażenia przekraczające jego możliwości, modyfikacja tarczy awaryjnej pozwala przetworzyć posiadane zapasy omni-żelu na impuls energii, który skierowany do generatora umożliwia mu częściowe odtworzenie ochronnej powłoki.
Po utracie tarcz przywraca je do 30% maksymalnej mocy, pochłaniając przy tym 2 dawki omni-żelu (15% jeżeli dostępna jest tylko 1 dawka omni-żelu).
Cena:35.000
Charles Striker
Awatar użytkownika
Posty: 1366
Rejestracja: 6 wrz 2015, o 15:07
Miano: Charles Striker
Wiek: 29
Klasa: Żołnierz
Rasa: Człowiek
Zawód: Kontraktor Przymierza
Lokalizacja: Cytadela
Status: Kontraktor Przymierza
Kredyty: 54.800
Medals:

Re: [SKLEP] Towary Ratch'a

11 gru 2021, o 16:38

Striker długo się zastanawiał nad dokupieniem kolejnej części do swojej broni. Celownik póki co działał znakomicie, ale miał uczucie ,ze czegoś mu brakowało. Czegoś co mogło by zwiększyć jego szanse w walce. Co tez zdążył zauważyć roboty, które dostawał stawały się coraz bardziej wymagające. Jego umysł nie pozwalał mu pozostawać w tyle na tle innych najemników oraz kontraktorów. Skoro ceny miał premium to sprzęt tez wypadałoby mieć premium.

Pierwsze miejsce do którego zajrzał to stary dobry sprzęt Ratcha. Co jak co, ale akurat Kroganie wiedzieli czym handlować żeby na jego twarzy wypełzł uśmiech. W końcu znalazł to czego szukał. Modyfikacja przeciwpancerna powinna zrobić swoje. Do tego planował wrzucić w rozliczenie swoja Zjawę z której nawet nigdy nie skorzystał. Akurat ta miał zabrać od niego ktoś klanu Urdnot na Cytadeli. Po złożeniu zamówienia przeskoczył na stronę Modern Forge.

Wyświetl wiadomość pozafabularną

Wyświetl uwagę administratora
Obrazek Obrazek Obrazek ObrazekObrazek Obrazek Obrazek Obrazek GG 56291905
Mila Račan
Awatar użytkownika
Posty: 279
Rejestracja: 1 cze 2021, o 10:48
Miano: Mila Račan
Wiek: 33
Klasa: Szturmowiec
Rasa: Człowiek
Zawód: Najemniczka
Lokalizacja: Horyzont
Status: Cud że jeszcze żyje
Kredyty: 5.895
Medals:

Re: [SKLEP] Towary Ratch'a

12 cze 2022, o 12:50

Tuchanka zdecydowanie nie była po drodze kobiecie w żaden, ale to kompletnie żaden sposób. Nieprzyjazna atmosfera planety i groźna prezencja jej mieszkańców nie napawała optymizmem, jednakowoż po dogłębnym przeszukaniu extranetu w poszukiwaniu tego jednego, jedynego elementu pancerza, który jej pasował, a który nie kosztował po nowości krocie, tylko tutaj, u Ratcha znalazła to, czego szukała. Dlatego jeszcze w drodze na nową misję poprosiła swojego towarzysza o zboczenie z drogi na Tuchankę, gdzie mogła osobiście pójść i przymierzyć interesujący ją sprzęt.

W sklepie pokręciła się trochę i przy okazji pooglądała parę rzeczy, zanim podeszła do właściciela, rzucając mu na ladę... całą torbę sprzętu. Z szerokim uśmiechem zaczęła wszystko wyciągać, kładąc i niemal prezentując osprzęt jak jakaś przekupka na targu. — Dobra, to po kolei, co? Parę dobrych, nieużywanych praktycznie rzeczy mam do opchnięcia za całkiem porządną cenę. 50% wartości za wszystko, co? Sejmitar, może mnie widziałeś w extranecie, jak rozwalałam nim przeciwników na arenie, porządna broń, ale no, czasami przychodzi ta pora na nowszy model, co nie? — zarechotała, zadowolona z własnego uśmiechu i kontynuowała paplaninę. — Długie omni, świetnie mi się sprawowało, ale podobna sytuacja, co ze strzelbą. Do tego krótkie omni, co tam jeszcze mamy? A, generatory. Standardowy do opchnięcia i jeszcze Niezłomny, ten ostatni to serio ledwo używany, najnowszy zajebałam... znaczy no, znalazłam. Oooooo, jeszcze to cacko na pewno się przyda, nie? Mod na lepsze pochłaniacze, tego to w ogóle nie miałam okazji użyć, więc funkiel nówka — rzuciła, podsuwając wszystko kroganinowi do wyceny i powtarzając coś o 50%.

Nawiasem mówiąc przejebane macie tutaj na Tuchance, ale pewnie to wiecie, nie? Jak się biłam na arenie, tej na Cytadeli, wspominałam już chyba, to jeden etap miałam własnie w środku symulowanej burzy. WIADOMO, że wygrałam, bo potrafiłam się poruszać poza jej zasięgiem, ale no patrząc na mojego przeciwnika to jemu wesoło nie było, jak tak stał w tym wietrze — westchnęła, po czym wskazała na małym ekraniku najpierw na rękawice Rosenkova, potem na naramienniki tej samej firmy. — Te wyglądają zajebiście, nie? W sensie rękawice i naramienniki. Właściwie to te mnie interesują, weź mi je tam podrzuć, okej? — powiedziała, a gdy podsunięte elementy pancerza się przed nią pojawiły, oglądnęła je z każdej strony, nawet przymierzając się do nich. — Zajebiście, biorę je. Tylko no, co powiesz może na małą zniżkę? 20% z rękawic i 10% z naramienników? Albo nawet po 10% z jednego i drugiego, hmm?? Za taki deal, jaki dzisiaj ze mną zrobiłeś, to się wiadomo, ze opłaca, co nie? — powiedziała, szczerząc się.

Wyświetl wiadomość pozafabularną

Wyświetl uwagę administratora

Wyświetl uwagę administratora
ObrazekObrazek
Mistrz Gry
Awatar użytkownika
Posty: 12103
Rejestracja: 1 cze 2012, o 21:04
Medals:

Re: [SKLEP] Towary Ratch'a

12 cze 2022, o 14:57

Milowe negocjacje (Naramienniki)
yez yez < 5 < yez < 30 < nej < 90 < nej nej
0

Milowe negocjacje (Rękawice)
yez yez < 5 < yez < 30 < nej < 90 < nej nej
1
Mila Račan
Awatar użytkownika
Posty: 279
Rejestracja: 1 cze 2021, o 10:48
Miano: Mila Račan
Wiek: 33
Klasa: Szturmowiec
Rasa: Człowiek
Zawód: Najemniczka
Lokalizacja: Horyzont
Status: Cud że jeszcze żyje
Kredyty: 5.895
Medals:

Re: [SKLEP] Towary Ratch'a

18 wrz 2022, o 22:11

Tuchanka zdecydowanie nie była po drodze kobiecie w żaden, ale to kompletnie żaden sposób. Nieprzyjazna atmosfera planety i groźna prezencja jej mieszkańców nie napawała optymizmem, jednakowoż po dogłębnym przeszukaniu extranetu w poszukiwaniu tego jednego, jedynego elementu pancerza, który jej pasował, a który nie kosztował po nowości krocie, tylko tutaj, u Ratcha znalazła to, czego szukała. Przy okazji załadowała trochę broni i modyfikacji, które znalazła po drodze i zaleciała po powrocie z tej jednej nieszczęsnej misji prosto do sklepu. Miała ambitny plan jeszcze oprócz tego uszczknąć coś z ceny, bo przecież na Tuchankę nikt o zdrowych zmysłach nie zalatuje sam z siebie.

Wchodząc do środka, Mila od razu zwaliła na ladę cały osprzęt, z szerokim uśmiechem zaczynając paplać. — Dobra. Parę rzeczy fajnych po drodze zgarnęłam, o. Zacznijmy od największego, heh, kalibru: Phaeston, bo mi się w sumie do niczego nie przyda, no i Sejmitar, bo mam lepszy model. O, to ci się spodoba na pewno. Modyfikacja magazynka, mi tak potrzebne jak kozie trąba. Zgarnęłam też ostatnio pancerz, co prawda nieco mniejszy rozmiar, ale macie tu na pewno paru klientów, nie? Na pewno ktoś się załapie — Phaeston, Sejmitar, modyfikacja magazynka i napierśnik Armaxu poleciały na blat i gdy tylko najemniczka dostała za nie kasę, zabrała się za prawdziwe zakupy.

Tej, Ratch, a pokaż no te rękawice od Rosenkova... tak, tamte, wyglądają w sumie jakby na mnie pasowały. Ha, a nie mówiłam? Nieźle leżą — gadając, przymierzyła elementy uzbrojenia, po czym odłożyła je, zakładając ręce na ramiona. Cmoknęła. — Sprzęt dobry, ale widzę, że już trochę zakurzony... no i trochę łączenia już poluzowane. Starszy towar, nie? Słuchaj Ratch, możemy uznać, że zejdziemy po 20%, ewentualnie po 10%? Nawiasem mówiąc nieźle tutaj piździ, nie dziwię się, że tak tu wszystko zakurzone...

Wyświetl wiadomość pozafabularną

Wyświetl uwagę administratora
ObrazekObrazek
Mistrz Gry
Awatar użytkownika
Posty: 12103
Rejestracja: 1 cze 2012, o 21:04
Medals:

Re: [SKLEP] Towary Ratch'a

19 wrz 2022, o 18:25

Milowe negocjacje (Rękawice)
yez yez < 5 < yez < 30 < nej < 90 < nej nej
0
Charles Striker
Awatar użytkownika
Posty: 1366
Rejestracja: 6 wrz 2015, o 15:07
Miano: Charles Striker
Wiek: 29
Klasa: Żołnierz
Rasa: Człowiek
Zawód: Kontraktor Przymierza
Lokalizacja: Cytadela
Status: Kontraktor Przymierza
Kredyty: 54.800
Medals:

Re: [SKLEP] Towary Ratch'a

28 mar 2023, o 17:58

Ostatnie misje pozwoliły mu w końcu na inwestycje w swój sprzęt. Chodziły plotki w wojsku, że szykuje się coś dużego, ale co dokładnie nie wiadomo. Striker znał swoje szczęście. Prędzej czy później jego osoba będzie tam potrzebna. Czy z jego zgodą czy nie. Wolał więc przygotować się zawczasu. Przygotował więc całą paczkę ze sprzętem w rozliczeniu. Nie potrzebował ani naramienników Rosenkova, ani obydwóch ulepszeń pancerza. Były mu całkowicie zbędne, ba nawet raz postanowiły zeżreć całe zapasy jego żeli. Nigdy więcej. Jeśli nie miał nad czymś kontroli to było mu to niepotrzebne.

Nawet nie miał siły się targować czy wystawiać to gdzieś na rynku. Po prostu chciał żeby Ratch to od niego zabrał i po prostu odjął to od WI Ablacyjnej, która raczej byłaby przydatniejsza niż te dwie modyfikacje. Czekał teraz tylko na dostawę żeby zamontować nowy sprzęt.

Już miał zamykać swój koszyk zakupowy, gdy nagle zawrócił się bardzo szybko do monitora. Zapomniał o plecaku, który też by mu się przydał. Chodzenie z tylko jedną bronią mijało się z celem.

Wyświetl wiadomość pozafabularną

Wyświetl uwagę administratora

Wyświetl wiadomość pozafabularną

Wyświetl uwagę administratora
Obrazek Obrazek Obrazek ObrazekObrazek Obrazek Obrazek Obrazek GG 56291905
Krogul MacBeth
Awatar użytkownika
Posty: 156
Rejestracja: 13 lut 2022, o 03:39
Miano: Krogul MacBeth
Wiek: 35
Klasa: Żołnierz
Rasa: Krogan
Zawód: Gangster
Postać główna: Fulvinia Adratus
Lokalizacja: Omega
Kredyty: 46.405
Medals:

Re: [SKLEP] Towary Ratch'a

29 mar 2023, o 16:59

Na Tuchance nie było go już dłuższą chwilę... ale zawsze warto było przypomnieć sobie, skąd cała jego rasa pochodziła i gdzie spędził najwcześniejsze dzieciństwo. Nie żeby żywił jakiś ogromny sentyment, ale uważał, że stanowiła dobry pomnik tego, czego Kroganie potrafią dokonać - sprowokować Galaktykę tak bardzo, że musiano zastosować na nich broń biologiczną, aby w ogóle mogli mieć szanse sprostać ich czystej sile. Nawet jako wrak dawnej chwały Tuchanka potrafiła inspirować.

Pogonił dwójkę swoich ludzi, którzy zagapili się nieco na widoki i prężyli muskuły przed pozostałymi przechodniami. Mieli zakupić trochę sprzętu dla ekipy, a i sam Krogul postanowił, że przy okazji zgarnie coś dla siebie. Ostatnie akcje pokazały, że potrzebuje nieco usprawnić sprzęt, żeby nie odstawać w tyle za takimi przyjemniaczkami jak Crassus Curio. Normalnie ogarniał coś od dostawców z Omegi, jednak tym razem uznał, że spróbuje dofinansować rodzimy biznes, wobec czego wybrali się na Tuchankę. Teraz stanął przed asortymentem Ratcha, zaczynając się mu przyglądać bliżej krytycznym wzrokiem. Na początek nie było istotne dla niego, co dokładnie ogląda, choć skupiał się bardziej na pancerzach. Wybierał głównie te, które wyglądały na zużyte, nieco ceremonialnie je podnosząc i przyglądając się im bliżej, szukając prawdziwych i wyimaginowanych wad.

- Hmmm... To wszystko co masz? - odezwał się po chwili takiego krążenia, zwracając się do sprzedawcy, po czym spojrzał także na varrena, który czaił się obok, na jego widok lekko się uśmiechając. - O proszę, też jesteś hodowcą? Sam mam takie u siebie, na Omedze... dobrze takiego brytana mieć przy sobie, od razu się ktoś dwa razy zastanowi, zanim numer wywinie jakiś. - skomentował, po czym znowu spoważniał. - Słuchaj... normalnie załatwiam biznes na miejscu, ale tym razem przyleciałem z chłopakami aż tutaj, żeby zgarnąć trochę sprzętu dla naszej krogańskiej ekipy na Omedze. Chłopaki przekażą ci listę, czego potrzebujemy, natomiast ja dla siebie bym dokupił te rękawice Rosenkova... Jak spuścisz z ceny, powiedzmy... 25-15% - może być za same rękawice - to jak się rozwiniemy i będziemy potrzebowali regularnego dostawcy, zwrócę się w pierwszej kolejności do Ciebie, co ty na to? Tym bardziej, że nie chcę napychać kieszeni tym niebieskoskórym dupom albo co gorsza Przymierzu. I tak już duży kawałek rynku sobie zapewnili. - zaproponował, licząc na to, że perspektywa regularnego zysku oraz lojalność rasowa pomogą mu uzyskać zniżkę na produkt, który sobie upatrzył.

Wyświetl wiadomość pozafabularną

Wyświetl uwagę administratora
ObrazekObrazek Wyświetl wiadomość pozafabularną
Mistrz Gry
Awatar użytkownika
Posty: 12103
Rejestracja: 1 cze 2012, o 21:04
Medals:

Re: [SKLEP] Towary Ratch'a

29 mar 2023, o 21:43

cena -15% < 10 < cena -10% < 30 < negocjacje nieudane < 90% < +10%
0

Wróć do „Obóz klanu Urdnot”