Jeden z trzech gargantuicznych jak na normy galaktyczne statków mieszkalnych Wędrownej Floty. Mieści on największą liczbę żyjących tutaj quarian, jak może się też pochwalić jednym z najlepszych standardów życiowych w całej flocie.

Mistrz Gry
Awatar użytkownika
Posty: 11661
Rejestracja: 1 cze 2012, o 21:04
Medals:

Market Plaza

18 maja 2012, o 16:50

Ekonomia Flotylli rządzi się innymi prawami, niż ta w przestrzeni Cytadeli. Dobra najbardziej potrzebne, jak żywność i leki, trafiają do wspólnej puli, skąd zostają wydawane według potrzeb. Sprzęt, potrzebny do obsługi, konserwacji i napraw Quarianie wykorzystują na swoich statkach na bieżąco. Gdy coś okazuje się im zbędne, trafia do publicznie dostępnej strefy, skąd inni mogą to zabrać, jeśli tylko im się przyda. System taki funkcjonuje w skali jednego okrętu, jak i całej floty. Market Plaza na Rayya jest miejscem, gdzie przedstawiciele innych jednostek sprowadzają dobra niepotrzebne i zabierają te dla nich wartościowe. Ogromna hala, pełna pojemników, kontenerów, półek i stołów oraz Quarian w nich szperających. Zdarza się również, że kapitanowie skłonni są oddać potrzebny im sprzęt, jeśli w zamian otrzymają coś jeszcze bardziej użytecznego. Dlatego natknąć się tu można również na drobne stoiska, gdzie Quarianie dogadują się w sprawie wymiany.
Pomieszczenie położone jest nieopodal portów, by być łatwo dostępnym dla przybyszów. Goście z poza Flotylli nie mają wielkiego problemu z wejściem, gdyż zdarza im się pozostawić tu coś cennego. Jednak nie wolno im nic stąd zabrać.

Wróć do „Rayya”