Septimus Ursin
Awatar użytkownika
Posty: 63
Rejestracja: 27 lut 2016, o 17:16
Miano: Septimus Ursidas
Wiek: 57
Klasa: Szpieg
Rasa: Turianin
Zawód: Najemnik, Wolny Strzelec
Lokalizacja: Mgławica Końskiego Łba - Viv -Tidan
Kredyty: 6.980

Daud Huntsman

26 maja 2016, o 12:31

Jakkolwiek też dość krytycznie podchodzę do stylu Dauda, to oponowałbym za tym żeby jednak dać mu szansę- chociaż na "probito". Bo z drugiej strony- gdzie ma zacząć? Jeśli trafi na forum gdzie łykną jego historię bezkrytycznie, raczej nic mu z tego nie przybędzie. Nigdzie nie wyrobi się tak jak przy was :) Wystarczy trochę dobrych chęci i obiektywnej krytyki.
ObrazekObrazek
Marshall Hearrow
Awatar użytkownika
Posty: 630
Rejestracja: 4 mar 2014, o 19:41
Miano: Marshall "Arrow" Hearrow
Wiek: 29
Klasa: Żołnierz
Rasa: Człowiek
Zawód: Podporucznik Przymierza
Lokalizacja: Cytadela
Kredyty: 56.600
Medals:

Re: Daud Huntsman

26 maja 2016, o 13:53

Byłem tu wcześniej jakiś czas, dość sporo i intensywnie. Widziałem, czytałem i oceniałem wiele Kart Postaci, jedne gorsze inne zajebiste. Nigdy natomiast nie spotkałem się z takim potraktowaniem przybywającego gracza, a Carmen zazwyczaj ma rację i ciężko mi się i teraz z nią w pewnych kwestiach nie zgodzić. Jednak podchodzę do tego podobnie jak Septimus, jak zawsze powtarzam, że w trudnych warunkach kształtują się charaktery. Zawsze można KP krytycznie potraktować względem błędów i powszechnego idiotyzmu włożonego w wątek fabularny, ale nie puszczenie jej bo "chu**wy styl", jest trochę za bardzo nazi :P Ja bym go puścił, przecież nie trzeba od razu z nim pisać jakiś wyjątkowo wymagających sesji, może akurat jakiś MG się pokusi o sprawdzenie tego człowieka.
Szczerze mówiąc, na forum jest kilka osób, które też piszą jak totalna kupa a grają (przynajmniej było tak kiedyś), sam po sobie wiem, że moja pierwsza karta była kupą, posiedziałem na nią, potem posiedziałem na forum i mogę z czystym sumieniem stwierdzić, że Cytadela wyrobiła mój sposób pisania. Diego mi przeszedł błyskawicznie.
Mimo wszystko opowiadałbym się za tym, że jeśli Daud poprawił rażące błędy, to można dać mu szansę. Ale to tylko moje skromne zdanie :)
OUTFIT -- UNIFORM -- ARMOR -- VOICE -- MAIN THEMEObrazekObrazekObrazek-Problem nie jest problemem. Problemem jest twoje podejście do problemu-Bonusy:
+20% do obrażeń od broni
+30% do obrażeń w walce wręcz
+1PA do ataku wręcz
20% szans na podpalenie przeciwnika przy ataku omni-ostrzem
+5% szansa na strzał krytyczny
+20% do pancerza
+1 pochłaniacz do każdej przenoszonej broni
Obrazek
Konrad Strauss
Awatar użytkownika
Posty: 861
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:03
Wiek: 29
Klasa: Inżynier
Rasa: Człowiek
Zawód: Specjalista N2
Lokalizacja: Treches
Status: Starszy sierżant. Doświadczenie z obcą technologią(trzy razy). Po załamaniu nerwowym, jest na przymusowym urlopie.
Kredyty: 38.570
Medals:

Re: Daud Huntsman

26 maja 2016, o 14:21

Czuję, że popełniłem spory błąd nie wypowiadając się wcześniej na temat obecnych kart w strefie celnej, więc postaram się to naprawić, zaczynając od tej.

Pamiętam swoje pierwsze wrażenie, gdy przeczytałem o postaci najemnego sanitariusza w barwach Przymierza. "Co? Najemnik nie może być w tej grupie", to była pierwsza myśl, która po półtorej sekundy została zastąpiona przez drugą: "W sumie Przymierze to nie jest wyłącznie flota i żołnierze, ale twór polityczny na kształt federacji". W momencie jak sobie to uświadomiłem i zacząłem dalej zagłębiać się w KP, niestety zaciąłem się na jednolitej ścianie tekstu w historii. Co prawda zostało to poprawione już tygodnie temu, ale zwykłe lenistwo i więcej własnych spraw sprawiły, że zostawiłem kartę samą sobie i ocenie innych.

Ogólnie to opisy postaci pod względem aparycji i charakteru są dla mnie zadowalające. Ani zbyt krótkie, ani za bardzo rozbudowane. Co prawda trochę dziwny wydaje mi się koncept osoby, która jest pragmatyczna do granic i myśli wyłącznie o tym, by robić same użyteczne rzeczy, ale to nie wpływa w znaczący sposób na moją ocenę. Wyjaśnia się za to brak uzależnień.
Co do samego stylu to zauważyłem kilka powtórzeń w historii, oraz w bardziej sporadycznych przypadkach problemy z interpunkcją i złym rozdzieleniem zdań. Proponowałbym przejrzeć historię i spróbować wyłapać te niedociągnięcia. W razie gdyby były z tym problemy to proponuję swoją pomoc odnośnie tego.

Co zaś tyczny się fabularnej części historii, to większość rzeczy wygląda standardowo. Co prawda wciąż widzę tutaj wyjątkowy ciąg do robienia wyłącznie użytecznych rzeczy i nawet nie ma wspomnienia o innych rzeczach jak ścieżka kariery i vendetta, ale nie byłbyś pierwszym i ostatnim graczem, który szedł tą drogą i pisał KP w ten sposób.

Jestem skłonny polubić tą kartę, o ile tylko wprowadzono by do niej zmiany kosmetyczne o jakich pisałem. Pozdrawiam.
ObrazekObrazek Theme Ubiór cywilny

Wszystko co słyszymy jest opinią, a nie faktem.Wszystko co widzimy jest perspektywą, a nie prawdą. - Marek Aureliusz
Carmen Ortega
Awatar użytkownika
Grafik
Posty: 1179
Rejestracja: 10 maja 2012, o 17:32
Wiek: 32
Klasa: Szturmowiec
Rasa: Człowiek
Zawód: Oficer Cerberusa
Lokalizacja: Aite
Status: Agentka Cerberusa działająca pod przykrywką fałszywej tożsamości, pirat.
Kredyty: 9.300
Medals:

Re: Daud Huntsman

26 maja 2016, o 16:57

Wyświetl uwagę administratora

W zasadzie jestem skłonna przyjąć argumentację wytoczoną wcześniej, że może faktycznie mógłbyś podszkolić się tutaj.
Mam wobec tego pytanie: co stało się z rodzicami Dauda? To powinno być mimo wszystko wypisane, nawet jeśli tylko on o tym wie. Dodaj to do historii i o ile wszystko będzie okej, to Cię przepuszczamy.
Mundur Ubiór cywilny Theme Carcharias Wraith GG: 5800060
ObrazekObrazek
+70% do obrażeń od mocy +15% do obrażeń od broni +15% do celności
Obrazek

Wróć do „Podania odrzucone”