Znana ze swych licznych siedzib największych - nie tylko ludzkich - firm propagujących i przodujących w nowoczesnych technologiach, naukowa stolica Ziemi. Właśnie tu, rodzą się często koncepty na nowe projekty, które w przyszłości zasilają asortymenty korporacji. "Białe dzielnice" są także spokojnymi, urokliwymi azylami dla spragnionych ciszy umysłów, oczywiście jeśli mogą sobie na to pozwolić finansowo.

Stark
Awatar użytkownika
Posty: 292
Rejestracja: 12 lip 2012, o 11:23
Miano: Jessica Andromeda Stark
Wiek: 33
Klasa: Szpieg
Rasa: Człowiek
Zawód: Komandor Sztabowy, N5
Kredyty: 80.000
Medals:

Centrum miasta

6 wrz 2012, o 11:27

Stark nie interesowało czy Viktor idzie z nią czy jednak postanowił pozwiedzać Amsterdam na własną rękę. Chciała jak najszybciej załatwić to po co tu przyleciała i móc położyć się spać, żeby było już jutro, bo jutro będzie mogła porozmawiać w końcu z Brucem. Mogli zostać na Ziemi, nie było problemu, nie miała żadnych rozkazów, więc mogli tu pobyć jakiś czas, ale sprawę rekrutacji hakerki chciała mieć już za sobą.
Pierwsze kroki skierowała do jednostki Przymierza by uzupełnić swoje dane, które już posiadała, gdzie mieszka, gdzie najczęściej można ją znaleźć i takie tam. Po tym udała się do niej do mieszkania, tam jej nie zastawszy, już z lekką irytacją wbiła do centrum ochrony miasta, by ją dla niej odszukali. Przed nominacją nie mogłaby sobie pozwolić na takie wejścia, ale teraz... czego się nie robi dla swojego nowego Widma no nie? Szybko pomogli jej namierzyć dziewczynę, która widocznie szlajała się po centrum miasta.
Tam też, taksówką udała się Andy.

-Nie było Cię łatwo znaleźć Blanchard-Stark - Zagadała zatrzymując się wreszcie przy poszukiwanej kobiecie. Sama Stark była ubrana w cywila, jeansy, bluza dresowa z emblematami przymierza i N. Jeśli ktoś jej jeszcze nie rozpoznawał, to trudno było wyczuć kim właściwie jest ten pokurcz w glanach. -Jestem Komandor Jessica Stark, Widmo. Szukałam Cię przez Twoje zdolności... komputerowe. - Powiedziała, ostatnie słowo zawieszając w powietrzu na sekundę by zamienić słowo hakerskie na bardziej odpowiednie w mieście, dała tym jednak kobiecie do zrozumienia o co jej chodzi. A skoro była po cywilu, nie w mundurze czy pancerzu to zapewne nie chodziło o aresztowanie ani nic, z resztą kto by wysyłał Widmo za hakerką Przymierza... no jeśli by coś poważnego namodziła to pewnie tak, ale kobieta nie ma się czego obawiać prawda?
ObrazekObrazek

Moje avki: ~1~, ~2~, ~3~
Phoenix
Awatar użytkownika
Posty: 150
Rejestracja: 10 cze 2012, o 18:52
Miano: Matea Blanchard-Stark
Wiek: 28
Klasa: inżynier
Rasa: human
Zawód: haker-sabotażystka
Postać główna: Vicca Ulianov
Status: porucznik Przymierza
Kredyty: 53.000

Re: Centrum miasta

6 wrz 2012, o 11:53

Przez chwilę jeszcze obracała sobie plastikową karteczke w palcach, zastanawiając się nad sensem tego wszystkiego. Pogadali sobie i tyle. Tak jak przewidywała. Ale przynajmniej zyskala kontakt, który móglby sie kiedys przydac, jeżeli sie na cos natknie. Ale to może później. Ale skoro nikt jej nie zaczepiał więcej, poświęciła się dopijaniu kawy przy lekturze komiksu i nad tym właśnie zajeciem zastała ją Stark. Swoją drogą, wedle danych miała wolne... Więc jakim prawem siedziała sobie przy kawce w uniformie Przymierza, skoro wojskowi na przepustkach zazwyczaj chetnie zakładali coś cywilnego...? Ona ma coś z głową.
Miała coś jeszcze sobie dorzucić do "podwieczorku", kiedy ponownie została zaczepiona i to slowami, które nie wróżył nic dobrego i musiały zwrócić uwagę Matei na ową osobę. W tym momencie naprawdę poczuła się dziwnie. Ją nie było łatwo znaleźć? To było dziwne. Tym niemniej, wiedziała, kto to zacz. W końcu trąbili, a jeśli podczas służby była głucha na wszelkie nietechnologiczne newsy, tak podczas wolnego nie mogła sobie na to pozwolić. A tym bardziej przedstawienie się utwierdziło ja w pewności.
- Witam, pani komandor - nawet pokusiła się, żeby wstać i wcisnać nieszczęsny datapad do reszty.
Dlaczego była poszukiwana? Odpowiedź pojawiła sie sama. Była poszukiwana ze wzgledu na umiejętności. Nawet nie wiedziała, czy śmiać się, czy płakać. Już wystarczyło, ze matka jej ususzyła głowę za Pandorę.
- Czyzbym miała dostać zlecenie od Widma, czy jednak komandor Astre tym razem nie żartowała?
Stark nie musiała wiedzieć, że dowódca kobiety posiadała specyficzne poczucie humoru... Ale za to dowiedziała sie, że hakerka zostala już uprzedzona.
ObrazekObrazek Themes: 1 2
Stark
Awatar użytkownika
Posty: 292
Rejestracja: 12 lip 2012, o 11:23
Miano: Jessica Andromeda Stark
Wiek: 33
Klasa: Szpieg
Rasa: Człowiek
Zawód: Komandor Sztabowy, N5
Kredyty: 80.000
Medals:

Re: Centrum miasta

6 wrz 2012, o 14:13

Stark była tak przejęta tym, że w stacji medycznej na jej fregacie prawdopodobnie leży jej zmartwychwstały narzeczony, że nie załapała z kim rozmawia, zapewne, gdy poukłada swoje problemu ogarnie się i w tym aspekcie, póki co Matt zostawała znaną z wiadomości Przymierza panią porucznik służącą pod skrzydłami komandor Astre. -Nie wiem z czym miałaby żartować komandor Astre, ale jestem tu w znacznie poważniejszej sprawie niż zwykłe jednorazowe zlecenie. - Odpowiedziała. Tak, no Stark nie miała na tyle bliskich stosunków i relacji ze wszystkimi wojskowymi o jej stopniu by znać poczucie humoru każdego z komandorów, ba niektórych nawet osobiście na oczy nie widziała.
Spojrzała pytająco na krzesło obk przy stoliku i kiedy otrzymała <jeśli> zgodę usiadła przy nim razem z Matt. -Na jaki temat miała by żartować komandor? - zapytała zaciekawiona tym rozwojem. W końcu to zdanie nie padło bez powodu i miało jakieś ukryte znaczenie, dlaczego padło kiedy Andy przyszła do Matt?
ObrazekObrazek

Moje avki: ~1~, ~2~, ~3~
Phoenix
Awatar użytkownika
Posty: 150
Rejestracja: 10 cze 2012, o 18:52
Miano: Matea Blanchard-Stark
Wiek: 28
Klasa: inżynier
Rasa: human
Zawód: haker-sabotażystka
Postać główna: Vicca Ulianov
Status: porucznik Przymierza
Kredyty: 53.000

Re: Centrum miasta

6 wrz 2012, o 14:35

Matea kiwnęła głową i po chwili obie już siedziały przy stoliku. A jednak komandor nie żartowała. Chyba przestała...
- Komandor zdążyła mnie uprzedzić, że miała pewne... burzliwe negocjacje z Widmem w sprawie mojego transferu.
Przynajmniej sprawa się wyjaśnila do końca... albo tak się wydawało. Wciąż jednak nie było pewności...
Już sama w sobie sprawa była dziwna. Zazwyczaj komandor nie dawała sobie przegadać głowy, co było w tym Widmie takiego, że się zgodzila na taką ewentualność? Co w niej takiego było...? Czujne oczy wpatrywały sie w Stark, jakby Matea próbowała ją rozpoznac, a może nawet sklasyfikować do jakiegoś gatunku ludzi.
- Nie wiem, do czego to nawet mogę zaklasyfikować, wiec jeśli nie jest to ani zlecenie, ani propozycja krótkoterminowej współpracy, co samo w sobie jest malo prawdopodobne, to zapewne chodzi o transfer. Słucham więc, pani komandor.
ObrazekObrazek Themes: 1 2
Stark
Awatar użytkownika
Posty: 292
Rejestracja: 12 lip 2012, o 11:23
Miano: Jessica Andromeda Stark
Wiek: 33
Klasa: Szpieg
Rasa: Człowiek
Zawód: Komandor Sztabowy, N5
Kredyty: 80.000
Medals:

Re: Centrum miasta

6 wrz 2012, o 14:53

Na wyjaśnienie o burzliwych negocjacjach kobieta zaśmiała się i pokręciła głową. -tak... - Mruknęła wciąż uspokajając lekki chichot. -Wybacz. Tak Twoja kapitan to zacięta sztuka. - Przyznała. -Nie było łatwo, ale trafiła kosa na kamień. Komandor Astre musiała mi przyznać, że jestem tak samo zawzięta i uparta jak ona. Stwierdziłam, że mi, jako Widmu, bardziej przydadzą się twoje umiejętności, oczywiście zaprzeczyła. Stwierdziłam więc, że wyjdę od niej dopiero z teczką równie dobrego hakera do werbunku. Mało ją to przekonało, ale kiedy zwróciłam uwagę na smaczek Twojego dwuczłonowego nazwiska musiała się zgodzić, tym bardziej, że słyszałam, że ma już wystarczające utarczki z najemnikami i nie potrzeba jej jeszcze handlarzy niewolników. - Opowiedziała w maksymalnym skrócie jakim mogła, jak przebiegły... negocjacje. -Tak i owszem, chodzi o transfer. Potrzebuję kogoś takiego jak Ty w swojej załodze. Znalazłabym zapewne jakiegoś niezrzeszonego hakera, albo co gorsze związanego już z jakąś bandą i pewnie bym go zwerbowała, ale to chyba zrozumiałe że wolę kogoś z Przymierza prawda, wystarczy, że Strauss mi się wymknął do innego Widma, nie mogę być gorsza. - Zaśmiała się wypowiadając ostatnie zdanie. -Jak się na to zapatrujesz Matea? Masz odwagę zmienić dowódcę? Pod dowództwem Widma pewnie służba będzie wyglądać trochę inaczej.
ObrazekObrazek

Moje avki: ~1~, ~2~, ~3~
Phoenix
Awatar użytkownika
Posty: 150
Rejestracja: 10 cze 2012, o 18:52
Miano: Matea Blanchard-Stark
Wiek: 28
Klasa: inżynier
Rasa: human
Zawód: haker-sabotażystka
Postać główna: Vicca Ulianov
Status: porucznik Przymierza
Kredyty: 53.000

Re: Centrum miasta

6 wrz 2012, o 15:08

Słysząc o utarczkach z najemnikami i calym przebiegu negocjacji, nie mogła sobie odpuścić lekkiego usmiechu. Faktycznie, trafiła kosa na kamień. Zwlaszcza, jeśli chodzi o ludzi, którzy są dobrzy w tym, co robią. Nic dziwnego, ze nie zamierzała odpuścić. Aż żałowała, że jej tam nie bylo, widok miny komandor byłby wart miliony. I późniejszych historii na ten temat wśród zalogi. A tak, to zaloga sobie o tym pogada bez niej.
- No cóż, chwilowo dali spokój - nie wspominała, że to przez drobny sabotaż na stacji, ktory osiagnął rozmiary masakry.
Zastanowiła się. Praca dla Widma może i się różniła od tego, co robila na Verdun ale... W tym momencie lekko się nachmurzyła, myśląc nad obrotem spraw. W końcu hakowanie sprawdzalo się w wypadach bojowych i zwiadowczych, ostatnio też sie sprawdzilo... Ale co pomiędzy okazjonalnymi wypadami? Cisza, spokój i nic nie robienie? To by niespecjalnie ją ustawiało...
- Być może byłabym gotowa na zmianę - zaczęła, znów wpatrując się nieco zbyt czujnym wzrokiem w komandor - ale chciałabym usłyszeć odpowiedź na jeszcze jedno pytanie. Pomijając okazjonalne wypady, kiedy byłabym potrzebna do hakowania i sabotażu... Jaką funkcję będę sprawować na statku?
Wbrew pozorom, to było bardzo ważne dla niej. Przecież nie mogla tylko siedzieć... Zwariowalaby z miejsca.
ObrazekObrazek Themes: 1 2
Stark
Awatar użytkownika
Posty: 292
Rejestracja: 12 lip 2012, o 11:23
Miano: Jessica Andromeda Stark
Wiek: 33
Klasa: Szpieg
Rasa: Człowiek
Zawód: Komandor Sztabowy, N5
Kredyty: 80.000
Medals:

Re: Centrum miasta

6 wrz 2012, o 15:30

Och, ależ oczywiście nie będzie siedzenia i pierdzenia w pościel w swojej kajucie, albo czytania komiksów. Na to pytanie z kolei Stark uśmiechnęła się z lekką satysfakcją. -O to nie musisz się martwić. Prócz okazjonalnych misji i zleceń, które zapewne będziesz dostawać, na statku będziesz miała co robić. Początkowo Strauss miał się tym zająć, ale cóż, skoro wolał inną jego strata. Na własnej skórze poznałam, że systemy statku, jego zabezpieczenia, sieć i te wszystkie tematy są sprawne, ale nie dość dobre by powstrzymać atak cybernetyczny. Potrzebuję kogoś kto będzie usprawniał systemy SSV Skyline. Modernizował je i trzymał nad nimi piecze. Podstawowe bezpieczeństwo zapewnia pokładowa WI, ale potrzebuję czegoś więcej. Mam pod dostatkiem broni palnej, technicznej i biotcznej. Mam z załodze specjalistów z różnych dziedzin mechaniki, inżynierii i techniki, ale potrzebuję własnej broni do wojny cybernetycznej. Sieć wciąż się rozwijać, a ja muszę, zwłaszcza teraz nad nią nadążać. tu wkraczasz Ty. - Miała nadzieję, że taka odpowiedź usatysfakcjonuje kobietę. -coś jeszcze?
ObrazekObrazek

Moje avki: ~1~, ~2~, ~3~
Phoenix
Awatar użytkownika
Posty: 150
Rejestracja: 10 cze 2012, o 18:52
Miano: Matea Blanchard-Stark
Wiek: 28
Klasa: inżynier
Rasa: human
Zawód: haker-sabotażystka
Postać główna: Vicca Ulianov
Status: porucznik Przymierza
Kredyty: 53.000

Re: Centrum miasta

6 wrz 2012, o 15:58

No i koniec z zasadniczymi różnicami. Wojna cybernetyczna była równie nieprzyjemna jak zwykła, a skoro jej poprzedni specjalista poszedł w tango... Nie wiedziała, czy miała teraz być mile połechtana, że Widmo chce zrekrutować ją, czy sie zirytować na fakt, że jest zastępstwem za poprzednika. I o ile na Verdun robila wokół systemow wszystko, tak tutaj chyba bedzie musiala z kimś współpracować. Perspektywa była ciekawa, ale równocześnie nerwochłonna... Mimo to, odezwało się jej poczucie humoru.
- Więc kanciapę przy maszynowni dostanę na własność? Cudownie - lekki uśmieszek wskazywał na to, że sobie teraz żartuje... chociaż perspektywa widzenia tego przez Mateę obejmowała własny materac, kocyk i poduszkę, a także opuszczny kącik w maszynowni, coby za daleko nie chodzić... - Mam sobie skombinować materac?
No tak, dalej żartowała na ten temat. Ale po chwili doszło do niej, co sie będzie w domu działo, o ile podczas pakowania wpadnie mama i zacznie swój standard. Ale to się zobaczy.
- W takim razie potrzebuję trochę czasu na spakowanie się. - wstała i wyciagnęła rękę do Stark. - Kiedy mam się stawić i gdzie?
ObrazekObrazek Themes: 1 2
Stark
Awatar użytkownika
Posty: 292
Rejestracja: 12 lip 2012, o 11:23
Miano: Jessica Andromeda Stark
Wiek: 33
Klasa: Szpieg
Rasa: Człowiek
Zawód: Komandor Sztabowy, N5
Kredyty: 80.000
Medals:

Re: Centrum miasta

6 wrz 2012, o 16:22

-Myślę, że nawet kilka kafelek w łazience się dla Ciebie znajdzie. - Odpowiedziała pani komandor w tym samym tonie co jej rozmówczyni. Co do zazdrości o stanowisko... cóż sposób w jaki poznała Straussa... to jej hakował systemy Skyline, zawsze chciało jej się śmiać jak sobie to przypominała. Stark sama go nie szukała, znalazł się, ale sobie poszedł więc musiała znaleźć kogoś, a ona miała najlepsze referencje. zawsze może to potraktować jak współzawodnictwo hakerów służących u dwóch ludzkich Widm. Ciekawe.
Andy uścisnęła kobiecie rękę wstając. -SSv Skyline jest w doku. Dziś zostajemy na Ziemi, więc masz czas dla siebie. Możesz stawić się dzisiaj wieczorem, albo jutro rano. Wnioskuję że będziesz chciała załatwić swoje sprawy i powiedzieć o wszystkim bratu. - Dodała, przesyłając na omni - klucz kobiety wszystkie niezbędne dane by ta mogła trafić do odpowiedniego doku i w razie potrzeby kontakt do Jessici. -No to do zobaczenia Pani Porucznik. - Skinęła jej głową, uśmiechnęła się i oddaliła pozwalając Matt zorganizować się ze swoimi sprawami.

<zt>
ObrazekObrazek

Moje avki: ~1~, ~2~, ~3~
Phoenix
Awatar użytkownika
Posty: 150
Rejestracja: 10 cze 2012, o 18:52
Miano: Matea Blanchard-Stark
Wiek: 28
Klasa: inżynier
Rasa: human
Zawód: haker-sabotażystka
Postać główna: Vicca Ulianov
Status: porucznik Przymierza
Kredyty: 53.000

Re: Centrum miasta

6 wrz 2012, o 16:30

- Żeby tylko bratu... - jeszcze przewróciła oczami. - Do zobaczenia, pani komandor.
Teraz sie dopiero zacznie. Miala tylko nadzieję, ze z radosci, ze siostrzyczka/córeczka będzie służyc u Widma nie sprobują jej upić/zapłaczą na śmierć. Zresztą, musiala i tak oddać bratu pożyczone komiksy... aczkolwiek nie wszystkie. Zabierze sobie parę, tak na wszelki wypadek, jakby komuś się nudziło. A wliczając w to wszystkie wywolane z tego powodu awantury...
Parsknela śmiechem, widząc przychodzącą wiadomość. No ten to ma po prostu refleks. Albozwyczajnie z zemsty ja dopiero poinformował... Albo nie chciał przeszkadzać. Z westchnieniem załatwiwszy wszystkie sprawy w kawiarence, ruszyła sobie piechotką. W końcu nie musiała się spieszyć.

Wyświetl wiadomość pozafabularną
ObrazekObrazek Themes: 1 2

Wróć do „Amsterdam”