To właśnie tutaj znaleźć możesz nowe informacje pochodzące z programu Wiadomości Galaktycznych, które zadbają o dostarczenie ci zarówno reportaży z sytuacji w galaktyce, jak i zwykłych plotek na temat gwiazd.

Mindoir - Dzień Odrodzenia

1 cze 2022, o 21:33

Obrazek


Mindoir. Kolonia, która dla jednych jest symbolem konfliktu między ludzkością a batarianami, dla innych obrazem niezłomności ludzkiego dążenia do rozwoju i współistnienia na arenie Galaktyki oraz niezłomnej walki o własną pozycję.
Dzisiaj jednak planeta znajduje się w przysłowiowym i dosłownym świetle reflektorów - w dniu 16 rocznicy pamiętnej, krwawej i tragicznej w skutkach masakry Mindoiru dokonanej przez batariańskich handlarzy niewolników, którzy zaskoczeni stanowczą, bohaterską i niezłomną obroną kolonistów woleli przelać ludzką krew niż uznać swoją porażkę i się wycofać - oczy nie tylko Przymierza, ale wszystkich ludzi zamieszkujących Drogę Mleczną wpatrzone są w ten rolniczy świat. Mimo jego znacznej odległości od Ziemi, serca wszystkich ludzi wypełnione są nadzieją i dumą. Odbudowa i rozbudowa symbolu zwycięskiej walki nad batariańskimi oprawcami, którzy wyciągnęli rękę po życie wielu bohaterskich obrońców, a swoją brutalnością i bezwzględnością pokazali, że nie zasługują na współpracę ani zaufanie, zostanie oficjalnie zakończona i uświetniona obchodami Dnia Odrodzenia Mindoiru, któremu towarzyszyć będą liczne imprezy towarzyszące oraz wielu gości zaproszonych na tą właśnie okazję. Mimo wysiłku najeźdźców, by zastraszeniem i wymuszeniem złamać ducha i wolę walki wszystkich ludzi, dzisiaj jesteśmy świadkami, jak Mindoir ponownie rozbłyska blaskiem ludzkich dążeń, marzeń i niezłomnego ducha, stając się klejnotem w koronie Trawersu Attykańskiego!
Kilkudniowe obchody, których szczegółowy program został opublikowany przez władze Kolonii zaszczycą swoją obecnością nie lada goście - sam premier Przymierza, Amul Shastri, wraz ze swoim zastępcą - Huáng Lìhuā, liczni ministrowie, doradcy, przedstawiciele dowództwa wojsk Przymierza i zapewne liczne twarze znane Państwu z holowizji lub z doniesień informacyjnych. Honorowym i szczególnym gościem będzie sama przedstawicielka ludzkości w Radzie Cytadeli - radna Iris Fel, która tak jak my pragnie uhonorować poległych i uświetnić obchody swoją osobą! W programie przewidziana jest oficjalna parada głównymi ulicami miasta, inscenizacja rekonstrukcyjna bohaterskiej obrony planety w wykonaniu uczniów lokalnych szkół średnich, liczne bankiety, widowiska i pokazy, na których nikogo nie powinno zabraknąć! Punktem kulminacyjnym będzie uroczyste otwarcie Portu Kosmicznego imienia Amula Shastri, dokonane przez samego premiera i patrona Portu we własnej osobie. Ze źródeł zbliżonych do otoczenia premiera wiemy również, że po ceremonii otwarcia, całonocne obchody Dnia Odrodzenia odbędą się w Wieży Zwycięstwa, centralnym budynku Nowego Mindoiru, będącego jednocześnie siedzibą lokalnego rządu. O północy możemy spodziewać się szczególnego widowiska - przygotowany pokaz fajerwerków który rozświetli nocne niebo będą mogli podziwiać wszyscy zgromadzeni na głównym tarasie widokowym oraz obecni w okolicy Wieży, jak również widzowie przed holowizorami, ponieważ takiej okazji Sieć Informacyjna Przymierza nie może przepuścić - będziemy relacjonować dla Państwa na żywo najświeższe doniesienia z najważniejszych imprez, przedstawimy Wam profile tych, którzy zginęli męczeńską śmiercią 16 lat temu, spotkamy się z ich rodzinami i wraz z obywatelami Mindoiru będziemy świętować Odrodzenie!
Gdyby ktoś chciał osobiście uczestniczyć w tym doniosłym wydarzeniu, władze Kolonii upoważniły nas do zaproszenia wszystkich, którzy zechcą dołączyć do społeczności kolonii w tym wielkim dniu obchodów Święta. Do przybywających skierowana została prośba o korzystanie - w miarę możliwości - z rejsowych promów i statków pasażerskich, których liczba kursów na czas trwania uroczystości została znacznie zwiększona. W związku z ogromnym odzewem Ludzkości, spodziewany jest wzmożony ruch w przestrzeni systemu, niektóre jego sektory zostaną wyłączone z użytku by zapewnić bezpieczeństwo i kontrolę, więc można spodziewać się sporych opóźnień i utrudnień w ruchu kosmicznym. Nad nim oraz nad całą oprawą Święta - zarówno w przestrzeni kosmicznej jak i na samej planecie - czuwać będzie lokalna policja wspomagana przez specjalnie oddelegowane oddziały Przymierza i Służby Ochrony Cytadeli, które za zgodą i przy współpracy z Radą zapewnią nam wszystkim bezpieczeństwo i pomogą rozwiązać wszelkie problemy!
Uświetnijmy tą galę swoją obecnością! A tym, którzy nie będą mogli do nas dołączyć, radzimy śledzić wszystkie doniesienia i bezpośrednią transmisję na kanale 4 Sieci Informacyjnej Przymierza, której najwyższą jakość gwarantuje moja skromna osoba.
Do zobaczenia podczas Dnia Odrodzenia Mindoiru!

Mówiła dla Państwa Annabelle Soreno Morena Reguera de Ayala, Sieć Informacyjna Przymierza.
*** MUSIC THEME *** ARMOR ***
ObrazekObrazek
Annabelle Reguera

Avatar użytkownika
 
Posty: 79
Posty fabularne: 68
Dołączył(a): 31 lip 2021, o 19:45
Miano: Annabelle Soreno Morena Reguera de Ayala
Wiek: 36
Klasa: Inżynier
Rasa: Człowiek
Zawód: Reporter
Postać główna: Tori Te'eria
Lokalizacja: Cytadela
Kredyty: 35.130
Medale: 1
Fanatyk Miłości (1)

Powrót do Wiadomości galaktyczne

KTO JEST ONLINE?

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron