Tu trafiają rzeczy zapomniane i nieaktualne, jak dawne ogłoszenia czy zasady, które już dawno przestały obowiązywać.

Origin
Awatar użytkownika
Posty: 43
Rejestracja: 1 cze 2012, o 21:02
Wiek: 0
Klasa: Niszczyciel
Rasa: Żniwiarze
Zawód: ...
Postać główna: Sari'Tao nar Rayya
Kredyty: 15.000

Postać Żniwiarza [MG]

1 cze 2012, o 21:17

Rozmawiałam o tym przed premierą z Jeanette i wyjaśniła mi, bym z tym pomysłem podzieliła się na forum, żeby reszta administracji, ale też inni wypowiedzieli się na temat tego pomysłu. Otóż zapytałam się, czy byłaby możliwość gry Żniwiarzem i oczywiście dostałam odpowiedź negatywną. Z tym, że wyszła możliwość, aby takowa postać nie była moją postacią oficjalną, a raczej "nieoficjalną". Jeanette wyjaśniła mi, że byłaby to wtedy postać poboczna kierowana przeze mnie jako Mistrz Gry tejże postaci. Nie miałaby ona własnych statystyk, ani przynależności, nie mogłabym tej postaci normalnie rozwijać zgodnie z duchem RPG, czyli przykładowo podwyższać statystyki itd. Ta postać byłaby takim... NPC, którym ja bym kierowała i grała jako Mistrz Gry. Innymi słowy - zgodnie z tym co oczywiście wyjaśniła mi Jeanette - kierując ta postacią rozwijałabym fabułę i byłabym materiałem na wiele akcji. Znaczy ta postać. Zamiast na wykonywaniu zadań chodziłoby raczej o ich tworzenie lub wspomaganie.

Dobra, chyba wyjaśniłam najlepiej jak umiem. Proszę teraz o wypowiadanie się na temat owego pomysłu
"Reprezentujecie chaos. My reprezentujemy ład. Każda cywilizacja organiczna musi zostać zebrana, by zaprowadzić ład w miejsce chaosu. To nieuniknione. Bez naszej interwencji istoty organiczne czeka zagłada. Jesteśmy waszym ocaleniem. Cykl musi trwać. Nie ma innego wyjścia." - Żniwiarz
Obrazek
ThemeONE | ThemeTWO | ThemeTHREE | ThemeFOUR
Iris Fel
Awatar użytkownika
Mistrz Gry
Posty: 2095
Rejestracja: 10 maja 2012, o 17:36
Miano: Iris Fel
Wiek: 35
Klasa: Adept - Bastion
Rasa: Człowiek
Zawód: Przedstawiciel Ludzkości w Radzie Cytadeli
Lokalizacja: Ksienszyc
Kredyty: 86.760
Medals:

Re: Postać Żniwiarza [MG]

1 cze 2012, o 21:35

Byłabym się w stanie zgodzić, tylko jak widzisz grę taką postacią? Co chciałbyś osiągnąć?
theme ~ voice ~ armor~
ObrazekObrazek

Wyświetl wiadomość pozafabularną
Origin
Awatar użytkownika
Posty: 43
Rejestracja: 1 cze 2012, o 21:02
Wiek: 0
Klasa: Niszczyciel
Rasa: Żniwiarze
Zawód: ...
Postać główna: Sari'Tao nar Rayya
Kredyty: 15.000

Re: Postać Żniwiarza [MG]

1 cze 2012, o 21:41

Właściwie chce się dobrze bawić i zapewnić innym dobrą zabawę. Nie ma to oczywiście polegać na tym, że rozwalę jednym atakiem całą flotę, nie. Wiem, że prowadzenie takiej postaci to spora odpowiedzialność. A co chcę osiągnąć? Jeśli chodzi o fabułę to zależy, bo tą postacią w założeniach kierowałabym jako MG i fabuła w grze różnie może się rozwinąć. Ogólnie wyglądałoby to tak, że jako MG wymyślałabym akcje związane z tą postacią oraz brałabym udział w akcjach organizowanych przez innych Mistrzów Gry.
"Reprezentujecie chaos. My reprezentujemy ład. Każda cywilizacja organiczna musi zostać zebrana, by zaprowadzić ład w miejsce chaosu. To nieuniknione. Bez naszej interwencji istoty organiczne czeka zagłada. Jesteśmy waszym ocaleniem. Cykl musi trwać. Nie ma innego wyjścia." - Żniwiarz
Obrazek
ThemeONE | ThemeTWO | ThemeTHREE | ThemeFOUR
Iris Fel
Awatar użytkownika
Mistrz Gry
Posty: 2095
Rejestracja: 10 maja 2012, o 17:36
Miano: Iris Fel
Wiek: 35
Klasa: Adept - Bastion
Rasa: Człowiek
Zawód: Przedstawiciel Ludzkości w Radzie Cytadeli
Lokalizacja: Ksienszyc
Kredyty: 86.760
Medals:

Re: Postać Żniwiarza [MG]

1 cze 2012, o 21:44

Dla mnie w porządku. Nie mniej proszę, abyś swoje większe akcje kontaktował wcześniej z kimś z administracji oraz abyśmy wiedzieli co się z Twoją postacią dzieje.
theme ~ voice ~ armor~
ObrazekObrazek

Wyświetl wiadomość pozafabularną
Origin
Awatar użytkownika
Posty: 43
Rejestracja: 1 cze 2012, o 21:02
Wiek: 0
Klasa: Niszczyciel
Rasa: Żniwiarze
Zawód: ...
Postać główna: Sari'Tao nar Rayya
Kredyty: 15.000

Re: Postać Żniwiarza [MG]

1 cze 2012, o 21:46

Oczywiście. Jeśli chodzi o wszelkie akcje to już mi Jeanette mówiła, że miałabym zgłaszać to do administracji.
"Reprezentujecie chaos. My reprezentujemy ład. Każda cywilizacja organiczna musi zostać zebrana, by zaprowadzić ład w miejsce chaosu. To nieuniknione. Bez naszej interwencji istoty organiczne czeka zagłada. Jesteśmy waszym ocaleniem. Cykl musi trwać. Nie ma innego wyjścia." - Żniwiarz
Obrazek
ThemeONE | ThemeTWO | ThemeTHREE | ThemeFOUR
Mist
Awatar użytkownika
Posty: 404
Rejestracja: 30 kwie 2012, o 14:39
Miano: Vanessa Chorisso
Wiek: 29
Klasa: Adept
Rasa: Człowiek
Zawód: Widmo
Kredyty: 34.900
Medals:

Re: Postać Żniwiarza [MG]

1 cze 2012, o 22:18

Hm, w sumie to spora odpowiedzialność. Ale jeśli myślisz, że podołasz to nie mam nic przeciwko. Wszelkie inne uwagi uwzględniły moje drogie koleżanki ;)
Ale mamy się na oku! *robi scary face*
ObrazekObrazek ||Theme: >>:<<||+|-
Carmen Ortega
Awatar użytkownika
Grafik
Posty: 1179
Rejestracja: 10 maja 2012, o 17:32
Wiek: 32
Klasa: Szturmowiec
Rasa: Człowiek
Zawód: Oficer Cerberusa
Lokalizacja: Aite
Status: Agentka Cerberusa działająca pod przykrywką fałszywej tożsamości, pirat.
Kredyty: 9.300
Medals:

Re: Postać Żniwiarza [MG]

1 cze 2012, o 22:27

To odpowiedzialność, jak już zostało wcześniej powiedziane, jednak wierzę, że jeśli ktoś chciałby się tego podjąć, to wie, co robi. W takim wypadku nie mam nic przeciwko, a nawet uważam to za ciekawą nowość. Zobaczymy jak to wyjdzie "w praniu". ; )
Mundur Ubiór cywilny Theme Carcharias Wraith GG: 5800060
ObrazekObrazek
+70% do obrażeń od mocy +15% do obrażeń od broni +15% do celności
Obrazek
Revax Lysaver
Awatar użytkownika
Posty: 121
Rejestracja: 10 maja 2012, o 19:17
Wiek: 34
Klasa: Strażnik
Rasa: Turianin
Zawód: Technik
Kredyty: 21.000

Re: Postać Żniwiarza [MG]

2 cze 2012, o 11:24

No właśnie, coś, co się pojawiło na cb: jak zamierzasz fabularnie wyjaśnić fakt, że Origin jest w galaktyce, chociaż jedynym Żniwiarzem który pozostał w Drodze Mlecznej był Suweren (ach jak mnie nerwią te polskie nazwy)? Przy braku inwazji (jeszcze) w zasadzie nie powinno tam być żadnego funkcjonującego Żniwiarza. Gdyby jakiś był, to by raczej pomógł Suwerenowi w Bitwie o Cytadelę, hm?
Origin
Awatar użytkownika
Posty: 43
Rejestracja: 1 cze 2012, o 21:02
Wiek: 0
Klasa: Niszczyciel
Rasa: Żniwiarze
Zawód: ...
Postać główna: Sari'Tao nar Rayya
Kredyty: 15.000

Re: Postać Żniwiarza [MG]

2 cze 2012, o 11:28

To prawda, było powiedziane, że w galaktyce był jedynie Suweren, a reszta czekała w Mrocznej Przestrzeni poza galaktyką. Jednak zobaczcie, że akcja trójki dzieje się rok po wydarzeniach z dwójki, więc można wywnioskować, że tyle zajęło Żniwiarzom przybycie. Dlatego zarys usprawiedliwienia fabularnego wygląda tak: po porażce Suwerena do galaktyki został wysłany kolejny Żniwiarz, przysłowiowy strażnik, który ma przygotować wszystko na przybycie pozostałych Żniwiarzy. Tym kimś byłaby moja postać. Tak ja to usprawiedliwiam. Jeśli jednak ktoś ma jakiś pomysł, może lepszy, ciekawszy to może się nim podzielić. ;)
"Reprezentujecie chaos. My reprezentujemy ład. Każda cywilizacja organiczna musi zostać zebrana, by zaprowadzić ład w miejsce chaosu. To nieuniknione. Bez naszej interwencji istoty organiczne czeka zagłada. Jesteśmy waszym ocaleniem. Cykl musi trwać. Nie ma innego wyjścia." - Żniwiarz
Obrazek
ThemeONE | ThemeTWO | ThemeTHREE | ThemeFOUR
Hawk
Awatar użytkownika
Administrator
Posty: 2752
Rejestracja: 14 kwie 2012, o 22:37
Miano: Jeanette Hawkins
Wiek: 35
Klasa: Żołnierz
Rasa: Człowiek
Zawód: Kapitan pirackiej łajby
Lokalizacja: Wraith
Status: Widmo-renegat, poszukiwana przez Cerberusa.
Kredyty: 107.987
Medals:

Re: Postać Żniwiarza [MG]

2 cze 2012, o 11:44

Tyle że przybycie Żniwiarzy, a raczej sposób, w jaki to zrobią, zostało wyjaśnione w dodatku "Arrival". Dlatego Shepard musiał zniszczyć cały system. Grałaś może i to uwzględniłaś? :p
THEME⌎ ARMOR⌎ VOICE⌎ NPC⌎
ObrazekObrazek
+10%⌎ do bycia twoją starą+20%⌎ do bycia starą twojej starej+30%⌎ do bycia starym starej twojej starej

Origin
Awatar użytkownika
Posty: 43
Rejestracja: 1 cze 2012, o 21:02
Wiek: 0
Klasa: Niszczyciel
Rasa: Żniwiarze
Zawód: ...
Postać główna: Sari'Tao nar Rayya
Kredyty: 15.000

Re: Postać Żniwiarza [MG]

2 cze 2012, o 11:48

Nie grałam. Miałam takiego pecha. Sądzę jednak, że nie zmienia to faktu, iż w końcu Żniwiarze przybyli i stało się to w ciągu roku od wydarzeń z dwójki. A w tym wypadku Origin zostałby wysłany od razu, bądź w ciągu kilku miesięcy od ataku na Cytadelę. W sumie tak jak powiedziałam, ja mam takie wyjaśnienie, a jeśli ktoś miałby lepsze to niech się podzieli.
"Reprezentujecie chaos. My reprezentujemy ład. Każda cywilizacja organiczna musi zostać zebrana, by zaprowadzić ład w miejsce chaosu. To nieuniknione. Bez naszej interwencji istoty organiczne czeka zagłada. Jesteśmy waszym ocaleniem. Cykl musi trwać. Nie ma innego wyjścia." - Żniwiarz
Obrazek
ThemeONE | ThemeTWO | ThemeTHREE | ThemeFOUR
Revax Lysaver
Awatar użytkownika
Posty: 121
Rejestracja: 10 maja 2012, o 19:17
Wiek: 34
Klasa: Strażnik
Rasa: Turianin
Zawód: Technik
Kredyty: 21.000

Re: Postać Żniwiarza [MG]

2 cze 2012, o 11:56

/Spoiler!

Żniwiarze mieli początkowo przybyć przez Przekaźnik Alfa, czy jak to tam się nazywało w polskiej wersji. To był ich pierwotny plan, ale Przekaźnik Alfa został zniszczony przez Sheparda i Zwiastun razem z resztą koleżków musieli zasuwać z trampka. Nie wiem, czy to trochę psuje koncept, ale pobaw się jakoś, spróbuj porządnie wpleść. Jako NPC nie mam nic przeciwko, jako taki straszak czy 'plot device'.

PS. A może Origin był w galaktyce, ale uszkodzony w poprzednich cyklach i nieaktywny (dlatego nie zaliczał się do puli 'jeden Żniwiarz-strażnik w galaktyce'), dopiero niedawno się reaktywował na wskutek klęski Suwerena lub sił zewnętrznych? Taki luźny pomysł.
Origin
Awatar użytkownika
Posty: 43
Rejestracja: 1 cze 2012, o 21:02
Wiek: 0
Klasa: Niszczyciel
Rasa: Żniwiarze
Zawód: ...
Postać główna: Sari'Tao nar Rayya
Kredyty: 15.000

Re: Postać Żniwiarza [MG]

2 cze 2012, o 12:09

To w sumie podzielę się może moimi wszystkimi pomysłami na temat tego zagadnienia, bo miałam ich kilka:
1)Ten co wyjaśniłam na początku z tym jego przybyciem.
2)Pomysł podobny do Revax'a. Zakładał on, że Origin orbitował wokół jakieś planety, bądź gwiazdy, albo też był zakopany pod powierzchnią jakiegoś ciała niebieskiego. Jak? To wyjście zakładało właśnie, że w czasie ostatniego cyklu został w pewien sposób... dezaktywowany lub uśpiony, np. w wyniku ataku Protean lub z jakiegoś innego powodu. W jaki sposób zostałby aktywowany? Tu też mam dwie koncepcje. Albo jak Revax wspomniał aktywowałby się samoczynnie lub pod wpływem innych Żniwiarzy po klęsce Suwerena lub też zostałby odkryty przez jedną z ras, która zaczęłaby go badać nie wiedząc czym jest. Wywierając wpływ na ich umysły (SPOLIER! Pamiętajmy, ze w dwójce nieaktywny Żniwiarz dryfujący wokół gazowego olbrzymy, gdzie został wysłany zespół Cerberusa wciąż potrafił indoktrynować istoty organiczne. KONIEC SPOILERA!) zdołał się aktywować.
3)Trzeci pomysł ma pewne elementy drugiego. W tej koncepcji Origin był zostawiony jak Suweren w tych samych celach i dezaktywował się, by przeczekać te 50 tysięcy lat do kolejnego cyklu. Nie byłoby o nim wzmianki, jako drugim strażniku, ponieważ Żniwiarze nie brali pod uwagę porażki Suwerena i nie mieli zamiaru, że tak powiem używać Origina. Jednak gdy Suweren upadł zostałby on aktywowany, by zastąpić miejsce poprzednika.
4)Zakłada dryfowanie Origina przez 50 tysięcy lat wokół Bazy Zbieraczy w celu ochrony jej. Byłby on nieaktywny, aktywowany jedynie w konkretnych przypadkach. Po 50 tysiącach lat powróciłby do "życia" właśnie z powodu zbliżającego się cyklu, lecz w związku z działaniami Suwerena pozostawałby aż do teraz w obszarze Bazy Zbieraczy, by wciąż ją chronić. Potem (podobnie jak w 3. pomyśle) po klęsce Suwerena zająłby jego miejsce.

Takie ja wymyśliłam usprawiedliwienia fabularne dla jego obecności w galaktyce.
"Reprezentujecie chaos. My reprezentujemy ład. Każda cywilizacja organiczna musi zostać zebrana, by zaprowadzić ład w miejsce chaosu. To nieuniknione. Bez naszej interwencji istoty organiczne czeka zagłada. Jesteśmy waszym ocaleniem. Cykl musi trwać. Nie ma innego wyjścia." - Żniwiarz
Obrazek
ThemeONE | ThemeTWO | ThemeTHREE | ThemeFOUR
Carmen Ortega
Awatar użytkownika
Grafik
Posty: 1179
Rejestracja: 10 maja 2012, o 17:32
Wiek: 32
Klasa: Szturmowiec
Rasa: Człowiek
Zawód: Oficer Cerberusa
Lokalizacja: Aite
Status: Agentka Cerberusa działająca pod przykrywką fałszywej tożsamości, pirat.
Kredyty: 9.300
Medals:

Re: Postać Żniwiarza [MG]

2 cze 2012, o 17:57

Najbardziej prawdopodobny i do przejścia wydaje mi się wariant 2b, czyli ten podobny do Żniwiarza orbitującego wokół Mnemosyne. Trójka też jest prawdopodobna, byłby on w tym przypadku takim zabezpieczeniem na wypadek niepowodzenia Suwerena, co jednak nie zmienia faktu, że wcześniejszy pomysł jest łatwiejszy do przełknięcia i zdaje mi się, że także ciekawszy. Można by było nawet wysłać kilkoro graczy na forum w grupie, by zbadali Origina, podczas czego by go niechcący jakoś aktywowali. Daje to początek ciekawej misji. : )
Mundur Ubiór cywilny Theme Carcharias Wraith GG: 5800060
ObrazekObrazek
+70% do obrażeń od mocy +15% do obrażeń od broni +15% do celności
Obrazek
Origin
Awatar użytkownika
Posty: 43
Rejestracja: 1 cze 2012, o 21:02
Wiek: 0
Klasa: Niszczyciel
Rasa: Żniwiarze
Zawód: ...
Postać główna: Sari'Tao nar Rayya
Kredyty: 15.000

Re: Postać Żniwiarza [MG]

2 cze 2012, o 18:01

Carmen, ja właśnie dałam podobny pomysł Jean na gg, że odkryto by Origina i zaczęto go badać, zespół odczuwałby przy tym pewne wpływy indoktrynacji (choć to nie jest obowiązkowe już dla mnie), a potem Origin "obudziłby się". Tyle, ze ona zareagowała tak: "No ok, ale czy to trochę nie za wcześnie? Już chcesz zacząć mieszać w fabule". Wiec nie wiem jak to będzie, ale powiem, że ze wszystkich pomysłów najbardziej pasuje mi pomysł numer dwa. Origin by krążył wokół jakiegoś ciała niebieskiego w takim wypadku.

Aha, proszę też ZWYKŁYCH graczy o opinię, bo Jean mi powiedziała, że mogą się tu wszyscy wypowiadać. Im więcej opinii większej liczby osób tym lepiej.
"Reprezentujecie chaos. My reprezentujemy ład. Każda cywilizacja organiczna musi zostać zebrana, by zaprowadzić ład w miejsce chaosu. To nieuniknione. Bez naszej interwencji istoty organiczne czeka zagłada. Jesteśmy waszym ocaleniem. Cykl musi trwać. Nie ma innego wyjścia." - Żniwiarz
Obrazek
ThemeONE | ThemeTWO | ThemeTHREE | ThemeFOUR
Norg
Awatar użytkownika
Posty: 25
Rejestracja: 1 cze 2012, o 22:31
Wiek: 20
Klasa: Szturmowiec
Rasa: Kroganin
Zawód: Brak
Kredyty: 15.000

Re: Postać Żniwiarza [MG]

2 cze 2012, o 18:06

Zastanawiam się nad takim czymś. Czy z tym jednym jedynym strażnikiem, to nie mogło być zwyczajne kłamstwo? Pomyłka? Galaktyka długa i szeroka. Mnóstwo miejsca by ukryć żniwiarza. Jeżeli plotę głupoty to sorki. Ale nie wiem dlaczego każda informacja od razu jest prawdziwa.
Obrazek
Ner'Haras vas Orionis
Awatar użytkownika
Posty: 227
Rejestracja: 1 cze 2012, o 21:01
Wiek: 22
Klasa: Szpieg
Rasa: Quarianin
Zawód: Zabójca/Infiltrator
Kredyty: 24.000

Re: Postać Żniwiarza [MG]

2 cze 2012, o 18:06

Mi bardzo podoba się koncept. Szczególnie na pochwałę zasługuje fakt, że nie chcesz prowadzić żniwiarza na kształt "Suwerena" tylko takiego mniejszego ;) Dzięki temu dajesz szansę na normalną w miarę konfrontacje gdyby do takiej doszło.

Z wielką chęcią mógłbym moją postać zetknąć z twoim żniwiarzem. Myślę, że byłaby to całkiem niezła przygoda no i wyzwanie ;) Dlatego popieram pomysł samego jego istnienia w galaktyce.
Darkah
Awatar użytkownika
Posty: 281
Rejestracja: 2 cze 2012, o 11:20
Miano: James Williams
Wiek: 29
Klasa: Żołnierz
Rasa: Człowiek
Zawód: Snajper, Nawigator
Status: ex-Błękitne słońca (wysoko położony dowódca), Uznany za zmarłego.
Kredyty: 3.170

Re: Postać Żniwiarza [MG]

2 cze 2012, o 18:18

Ja jestem za. Uważam, że to dobry pomysł. :)
ObrazekObrazek Zabiję go, bo mnie wkurwia...- Asaia
Khaal

Re: Postać Żniwiarza [MG]

2 cze 2012, o 18:19

nie. NIE NIE NIE!!!
PO CO? po co wprowadzać coś takiego? Wszyscy mamy już jakieś doświadczenia i dobrze wiemy że to się nijak nie sprawdzi.
Pomysł zły i niepotrzebny, tyle w temacie.
(przepraszam że przerwałem tą zbiorowe szczytowanie na widok Żniwiarza)

ps. jak już coś, to może być postać niezależna, NPC sterowane czasm przez jakiegoś MGka
Norg
Awatar użytkownika
Posty: 25
Rejestracja: 1 cze 2012, o 22:31
Wiek: 20
Klasa: Szturmowiec
Rasa: Kroganin
Zawód: Brak
Kredyty: 15.000

Re: Postać Żniwiarza [MG]

2 cze 2012, o 18:23

Ale ona właśnie zamierza prowadzić go jako NPC jako MG.
Obrazek

Wróć do „Archiwum”