
Aktualne położenie:
Cytadela Ciekawostki historyczne: NORAD - North American Aerospace Defense Command (NORAD), (Dowództwo Obrony Północnoamerykańskiej Przestrzeni Powietrznej i Kosmicznej) to centrum, które koordynowało działania wymienione w jego nazwie, czyli obronę przestrzeni powietrznej Ameryki Północnej, kontynentu znajdującego się na Ziemi. Obecnie zajmuje się kontrolą ruchu statków w swoim sektorze przestrzeni powietrznej i kosmicznej Ziemi.
Okręt został ochrzczony taką nazwą, by oddać hołd temu zacnemu bunkrowi w Górze Cheyenne, oraz dlatego by pokazać jaką rolę dla floty będzie spełniał nowy krążownik. Miał on stanowić ruchome centrum koordynowania ataków w Czwartej Flocie, razem z czterema innymi okrętami tej klasy, by ułatwić walkę na polu bitwy. Pomysł nazwy znalazł się akurat na pancerniku SSV Cheyenne, więc wysunięto propozycję, by nazwać nowy okręt po bunkrze we wnętrzu góry w jakiej się mieścił.
O Okręcie: Nazwa jednostki: SSV Norad
Klasa: Ciężki krążownik
"Statkami możecie nazywać sobie wszystkie te małe łupiny, które wyposażono w silniki i nawigację, ale ani się ważcie nazywać tak SSV Norad. To jest Okręt Wojenny i nigdy o tym nie zapominajcie! Wymyślono, zaprojektowano, zbudowano i wyposażono go tylko do dwóch celów, czyli zniszczenia przeciwnika lub sprawienia, by uciekł na nasz widok." - starszy sierżant sztabowy Jack Darkowski - Mantra wpajana nowym członkom załogi na rozprowadzeniu.
Okręt opuścił stocznię około dwadzieścia lat temu, z czego modernizowany był tylko raz, po pierwszych pięciu latach swojej służby, nim Flota zarzuciła pomysł dalszych ulepszeń okrętu i zaczęła wydawać budżet na co innego. Choć trzyma się całkiem dobrze, to lata swojej chwały ma za sobą i znalazło by się wiele nowych jednostek, które przewyższałyby go wytrzymałością i siłą ognia. Póki co nikt taki się nie znalazł, a okręt jest w dobrym stanie, dlatego wciąż odbywa służbę.
Czas pokładowy Jako że w kosmosie nie ma naturalnego podziału na dzień i noc, to pory dnia na okręcie są abstrakcją, dlatego na pokładzie obowiązuje podział czasu na trzy wachty, po osiem godzin każda, które nazwano kolorami. Czerwona zaczyna się o godzinie zero i kończy się o ósmej czasu pokładowego. Biała trwa od ósmej do szesnastej, a niebieska od szesnastej do dwudziestej czwartej.
Budowa: Z racji swego przeznaczenia cały okręt pokryty jest mocnym pancerzem i emiterami tarcz kinetycznych, oraz wyposażono go w spory arsenał rozsiany na całej długości jednostki. Zaczynając od części dziobowej można zobaczyć anteny sensorów, dalej znajdują się luki, u dołu i góry, oraz po lewej i prawej w których przechowywane są głowice nuklearne. Mniej więcej w połowie długości znajduje się spory hangar z wrotami po lewej i prawej burcie, w którym obecnie znajdują się tzw. szturmowe desantowce i pojazdy wsparcia. Idąc dalej w kierunku rufy natknąć się można na wyloty systemu odprowadzania ciepła, zainstalowane na obu burtach, a dalej w kierunku rufy znajduje się sekcja mieszkalna. Po bokach statku znajdują się generatory dostarczające energię do systemów uzbrojenia i osłon. Po prawej i lewej od mostka, który jest tuż za sekcja mieszkalną, umieszczono dwa potężne działa stanowiące główny argument w walce SSV Norad. Za mostkiem znajdują się systemy komunikacji, namierzania celu i kontroli ognia. Za głównymi działami znajdują się luki w których przechowywane są miny zbliżeniowe. Dalej znajduje się główny reaktor, systemy nawigacyjne i silniki główne spełniające rolę silników podświetlnych i nadświetlnych.
Niektóre przedziały i pomieszczenia nie zostały wymienione i ich lokalizacja nie zostanie ujawniona ze względu na poufność tych informacji. ( ;) )
Uzbrojenie 2 Główne działa "Pacifier"
16 Wieżyczek przechwytujących "GARDIAN"
30 Akceleratorów masy
10 Wyrzutni torped dystrupcyjnych
20 Min zbliżeniowych "Porcupine"
Emitery tarcz kinetycznych
Załoga Kapitan: Edmund Duke
Obecna załoga: 500 osób
Oficerowie i Podoficerowie:
● Pierwszy oficer: (Czerwona) Komandor Wilson Cole
● Drugi Oficer: (Biała) Komandor Richard McGregor
● Trzeci Oficer: (Niebieska) Komandor Porucznik Malcolm Locke
● Sternicy: (Czerwona) Chorąży sztabowy Mikhaił Romanov,(Biała) Porucznik August Vallee, (Niebieska) Sierżant Albert Warner
● Centrum Kontroli Informacji: (Czerwona) Chorąży Michael Bolton, (Biała) Starszy sierżant sztabowy Jack Darkowski, (Niebieska) Sierżant Hinata Hyuga.
● Centrum Informacji Bojowych: (Czerwona) Podporucznik Hanna Beth, (Biała) Chorąży Heather Watson, (Niebieska) Podporucznik Gabriel Forge
● Centrum Kontroli Ognia: (Czerwona) Sierżant sztabowy Preston Webber, (Biała) Starszy sierżant Bryan Green, (Niebieska) Starszy sierżant William Tyler
● Szef laboratorium pokładowego: dr. Cassandra Moebius
● Szef logistyki: Elizabeth Adver
● Ordynator pokładowego szpitala: dr. Matt Homer
● Opiekun upraw hydroponicznych i główny botanik: dr. August Mainhoff
● Główny inżynier: technik I klasy Daniel Harrison
● Szef ochrony: major Sharon Blacksmith
● Dowódca grupy MT: st. chorąży Robert West
● Dowódca Kompani Marines: Kapitan Castor Cross
Oprócz nich w skład załogi wchodzi:
80 Marines (425-ta Kompania Piechoty z Systemu Arcturus, czyli dwa plutony po osiem drużyn, składających się z pięciu Marines każda)
48 osobowa obsada sześciu MT Mk.VI "Marauder"
28 pilotów czternastu AD Mk.III "Straggler"
30 żołnierzy ze służb ochrony okrętu
50 techników, mechaników i inżynierów wszelkiej maści
140 żołnierzy z logistyki
100 lekarzy, naukowców i botaników
Dodatkowe wyposażenie:
MT (Mobile Turret) Mk.VI "Marauder"

Pojazd ten pamięta czasy pierwszych lotów przez Przekaźnik Charona, kiedy to żołnierze potrzebowali opancerzonego transportu lub wsparcia ciężkiej broni maszynowej. Na pokładzie SSV Norad maszyny te znajdują się z powodu swojej wiekowości, ceny i tego, że nie zezłomowano ich, ani nie wysłano do muzeum. MT jest mniejszy niż Mako, pozbawiony jego silniczków rakietowych i nie ma sporego działa jakie w arsenale ma jego następca, ale to wszystko rekompensuje sporym zamieszaniem jakie może wprowadzić na polu bitwy. Posiada bowiem cztery stanowiska strzeleckie z karabinami za osłonami i obrotową wieżyczkę z trzema sprzężonymi ze sobą ciężkimi karabinami maszynowymi. Dodatkowo wyposażono go ostatnio w emitery pancerza, takie same jakie stosują Strażnicy, osobno na wieżyczkę, przód, tył i oba boki. Ta maszyna może i nie będzie jeździła po górach, ale jak najbardziej sprawdza się zarówno w terenie jak i w mieście.
Kompletna załoga liczy do ośmiu osób:
● Kierowca
● Działowy, sterujący wieżyczką i karabinami
● Łącznościowiec
● Kontrola uszkodzeń i walka elektroniczna.
● Strzelec, mający swoje stanowisko u góry wieżyczki
● Trzej strzelcy ze stanowiskami na zewnątrz maszyny, dwóch z przodu i jeden ze stanowiskiem na lewym boku.
AD (Assult Dropship) Mk.III "Straggler"

Desantowiec ten jest tak samo stary jak MT Mk.VI, bo został zaprojektowany do jego przewozu. Rozróżnia się dwie wersje tego pojazdu: wersję A przeznaczoną do transportu MT i wersję B której zadaniem jest sprowadzenie na pole bitwy dziesięciu żołnierzy piechoty(miejsca siedzące). Załoga desantowca składa się z dwóch pilotów, bo zbyt wiele informacji napływających do jednego, mogłoby utrudnić, przeszkodzić lub zagrozić bezpieczeństwu pojazdu lub ładunku, podczas działań bitewnych.