W galaktyce istnieje około 400 miliardów gwiazd. Zbadano lub chociaż odwiedzono dotąd mniej niż 1% z nich. Pozostałe światy oraz bogactwa, które zawierają, wciąż czekają na odnalezienie przez korporacje lub niezależnych poszukiwaczy.

Mistrz Gry
Awatar użytkownika
Posty: 12234
Rejestracja: 1 cze 2012, o 21:04
Medals:

Przestrzeń Nubijska-> System Dakka -> Pragia

31 sie 2012, o 13:42

Cienie, które rzucało światło wychodzące z omni-klucza i latarek dodawało całemu pomieszczeniu jeszcze bardziej posępnego charakteru. Saavik miał rację, uznając całą halę za dobrą scenerię do niskobudżetowych vidów grozy. Terminal był w tak opłakanym stanie, że podłączenie go nie byłoby możliwe nawet dla najlepszych speców w swoich fachu. Quarianin zauważył jednak, że mógłby zgrać zapis bazy danych i odtworzyć ją na swoim omni-kluczu.
Liana ciągnęła się daleko poza teren hali. Strzelanie w jej najgrubsze liny, które wychodziły poza hale, było dobrym pomysłem. Boom mógł odczuć ulgę, przestało nim majtać kiedy turianin zamroził lin. Wprawdzie wiszenie do góry nogami nie było komfortowe, ale pozwoliło na uspokojenie jego żołądka. Kroganin sprawnie poradził sobie z odcięciem pętających człowiekowi nogi lin, po czym Boom wylądował prosto w ramionach Korth, chyba że ten za wszelką cenę zabrał ręce od spadającego mężczyzny.
Liana czym prędzej cofnęła swoje ocalałe pędy, jednak ledwo one zniknęły, a dobiegł ich charakterystyczny skowyt, który kroganin rozpoznałby wszędzie. Wściekłe varrusy wybiegły z tego samej strony, z której zniknęły liany, z obnażonymi zębiskami pędziły ile sił na krótkich nóżkach. Widocznie skusiły je hałasy, gdyż wyglądały na bardzo, bardzo wygłodniałe.
Revax przyglądając się ścianą zauważył jakieś znaki wymalowane na nich, jednakże gruba warstwa kurzu zasłaniała je dość skutecznie.

Wyświetl wiadomość pozafabularną
Revax Lysaver
Awatar użytkownika
Posty: 121
Rejestracja: 10 maja 2012, o 19:17
Wiek: 34
Klasa: Strażnik
Rasa: Turianin
Zawód: Technik
Kredyty: 21.000

Re: Przestrzeń Nubijska-> System Dakka -> Pragia

1 wrz 2012, o 16:29

Turianin szybko podniósł broń z ziemi i odwrócił się w stronę głośnego dźwięku.
- Pod ścianę, zbić się w grupę! Pielgrzym, dawaj tutaj! - zawołał. Wiedział, jak groźna może być sfora tych bestii. Rzucił Spaleniem próbując trafić w środek szarżujących varrenów, po czym otworzył ogień z pistoletu, chwytając zręcznie za strzelbę gdy zwierzęta podeszły już nieco bliżej. Kątem oka wychwycił zarośnięte kurzem litery na ścianie obok siebie i zapamiętał gdzie są. Może się przydać. Planował także użyć Odkształcenia po czym dobić cel za pomocą omni-ostrzy gdyby któryś z varrenów dobiegł do niego.
Akan Kerata
Awatar użytkownika
Posty: 112
Rejestracja: 7 cze 2012, o 22:15
Miano: Akan Kerata
Wiek: 26
Klasa: Szpieg
Rasa: Turianin
Zawód: Pirat, najemnik
Kredyty: 48.000

Re: Przestrzeń Nubijska-> System Dakka -> Pragia

1 wrz 2012, o 19:08

Turianin odetchnął lekko z ulgą, gdy najemnik został postawiony na ziemię. Nie chcielibyśmy stracić nikogo z powodu tak głupiego jak roślina..
Jednak nie był to czas na rozmyślania, teraz czekało ich kolejne zagrożenie, te cholerne krogańskie psy. Bez słowa wykonał polecenie Revaxa - teoretycznie nie on tu dowodził, jednak skoro plan był dobry, to czemu by go nie wykonać. Akan wywołał sondę obronną odrobinę przed grupą, aby spowolnić natarcie varrenów i udał się do pozycji wskazanej przez Revaxa. Po tym chwycił on za pistolet i zaczął strzelać do przeciwników, a gdyby któryś z varrenów znalazł się za blisko, był gotów potraktować go omni-ostrzem. Pół biedy, że to varreny. To raczej odwracacz uwagi niż realne zagrożenie, w końcu najwyżej porysują nam zbroje na nogach. Problem by nastąpił, gdyby faktycznie urzędował tu ktoś humanoidalny, jednak na to się nie zapowiadało, choćby patrząc na stan tej hali.
ObrazekObrazek
Saavik'Kara nar Ryzer
Awatar użytkownika
Posty: 97
Rejestracja: 8 cze 2012, o 00:06
Wiek: 23
Klasa: Inżynier
Rasa: Quarianin
Zawód: Mechanik okrętowy
Kredyty: 15.000

Re: Przestrzeń Nubijska-> System Dakka -> Pragia

2 wrz 2012, o 04:19

Stał z rękoma ułożonymi wzdłuż ciała patrząc się w górę jak roślina, która uwięziła Boom'a wije się pod ciosami zadawanymi przez całą drużynę. W tej samej pozycji obserwował też drogę, w pięknym stylu, człowieka na ziemię. Planował po tym powrócić do pracy nad konsolą gdyż zauważył, że może odzyskać zapis bazy danych, jednak wtem rozległ się skowyt. Nie wiedział dokładnie jakie zwierzęta zamieszkują Pragię, mimo wszystko instynkt podpowiedział mu, że to są varreny. Pierwszym odruchem była chęć schowania się za Korthem, ale na szczęście Revax miał lepszy pomysł. Domniemywał, że do niego zwracał się per "pielgrzym". Ustawił się pod ścianą, starając wcisnąć się do jak najbezpieczniejszej pozycji. Przed grupką postawił swoją sondę bojową a sam strzelał do varrenów swoim projektorem błyskawic. Jeżeli wyjdzie bez szwanku i nic mu nie będzie przeszkadzać to po walce zgra zapis bazy danych z konsoli.
ObrazekObrazek
Korth
Awatar użytkownika
Posty: 75
Rejestracja: 7 cze 2012, o 18:55
Wiek: 194
Klasa: Szturmowiec
Rasa: Kroganin
Zawód: Najemnik
Kredyty: 44.500

Re: Przestrzeń Nubijska-> System Dakka -> Pragia

2 wrz 2012, o 16:16

Korth chwycił mocniej Booma by ten nie spadł na głowę. Niby to tylko ponad metr ale kroganin widział już głupsze śmierci niż skręcenie.
- Ciesz się, że nie jestem kroganinem wychowanym w Holandii - Zażartował, gdyż słyszał wiele o samcach zamieszkujących tą ziemską krainę. Jednak gdy usłyszał skowyt varrenów to natychmiast okręcił człowieka tak by jego głowa była na właściwej pozycji i odepchnął w stronę reszty. Ciągle trzymając nóż chwycił za strzelbę i zaczął strzelać do bestii i wyć głośno. Wiedział, że varreny to zwierzęta stadne lecz bez tresury dzikie. Wystarczy by wyczuły silniejszego osobnika a wtedy wycofują się by polować na łatwiejszy cel. Sam Ice nie zamierzał słuchać się turianina. Zamierzał przylec natomiast do sąsiedniej bocznej ściany od miejsca gdzie skupiła się reszta, tak by bestie musiały się rozdzielić i żeby każdy miał dogodną pozycję do strzały.W przypadku większej grupy z którą olbrzym nie mógł by sobie poradzić za pomocą strzelby i noża, planował użycia fali biotycznej.
Obrazek
Boom
Awatar użytkownika
Posty: 133
Rejestracja: 2 cze 2012, o 12:25
Miano: Lewis McMillan
Wiek: 32
Klasa: Żołnierz
Rasa: Człowiek
Zawód: Porucznik N6, specjalista od ładunków wybuchowych
Kredyty: 0

Re: Przestrzeń Nubijska-> System Dakka -> Pragia

2 wrz 2012, o 19:23

Gdy liany wreszcie się uspokoiły, odetchnął głęboko. W głowie mu się kręci, a i zawartość żołądka dawała o sobie znać. Zasrana planeta. - pomyślał i po chwili wylądował na rękach kroganina.
- Mój Ty bohaterze! - zażartował do niego. - Chwała Bogu, Duży, bo wtedy skończyłbym ze sobą. - Niestety, dobry humorek szybko znikł, gdy pojawiło się nowe zagrożenie. Varreny. Super. Gdy tylko mógł już, wyskoczył z rąk Kortha i rzucił się szybko po swoją strzelbę. Cała grupa prócz Kortha skupiła się w jednym miejscu. Jednak kroganin wbrew obiegowej opinii tępego silnorękiego, wykazał się naprawdę dobrym pomysłem. Ogień krzyżowy, biedne varreny. Wyjątkowo więc zajął pozycję tuż obok... No, lekko za Korthem, w końcu to żywy czołg. Na początek odpalił rzeź. Następnie kontynuował ostrzał, gdyby robiło się źle, w pogotowiu czekał skok adrenaliny i umocnienie.
ObrazekObrazek WRAITHObrazekPANCERZObrazekTHEME1ObrazekTHEME2ObrazekINDESTRUCTIBLE I just love, when the stuff blows up. Obrazek Mass Effect EPIC
Mistrz Gry
Awatar użytkownika
Posty: 12234
Rejestracja: 1 cze 2012, o 21:04
Medals:

Re: Przestrzeń Nubijska-> System Dakka -> Pragia

3 wrz 2012, o 17:40

Spalenie, posłane w sam środek bandy, tylko bardziej rozwścieczyło varreny, które ze skowytem i nieprzyjemnym warczeniem rozbiegły się tak, aby zaatakować przylegających do ściany. To nie był przypadek, że największa ich grupka, odruchowo ruszyła na kroganina. Korth musiał sobie radzić nie tylko bronią, biotyką, ale i własnymi rękoma, aby dobić rozszalałe bestie. Jedna dziabnęła go w rękę, jednakże co takie jedne ugryzienie dla rosłego kroganina? Pozostałe varreny padły od strzałów, gdyż pomysł rzeczywiście był dobry.
Revax po starciu obfitej warstwy kurzu ze ściany mógł rozpoznać nieco stary, aczkolwiek wciąż widoczny znak Cerberusa. Ich logo było nie trudne do identyfikacji. Saavik, któremu zajęło dobre pięć minut przerzucenie wszystkich danych, także na pierwszej stronie dostrzegł charakterystyczne logo proludzkiej organizacji. Dane, które odzyskał, dzieliły się na 3 zapisy ponumerowane bardzo ambitnie: Zapis 1, Zapis 2, Zapis 3.
Gdzieś w odległym korytarzu światło, jakie jeszcze rzucało działające lampy zaczęło słabnąć i mrugać.
Wyświetl wiadomość pozafabularną
Saavik'Kara nar Ryzer
Awatar użytkownika
Posty: 97
Rejestracja: 8 cze 2012, o 00:06
Wiek: 23
Klasa: Inżynier
Rasa: Quarianin
Zawód: Mechanik okrętowy
Kredyty: 15.000

Re: Przestrzeń Nubijska-> System Dakka -> Pragia

4 wrz 2012, o 03:41

Tak, to były jednak varreny. Nie rozumiał jednak dlaczego Korth odłączył się od reszty i sam mierzył się z częścią zwierząt. Starał się go osłaniać jak mógł jednak było ich zbyt dużo, patrzył z niepokojem jak jeden z nich planuje mu odgryźć rękę. Kiedy wszystkie padły martwe zauważył, że trzeba jednak dużo więcej by zachwiać kroganinem. Wrócił znowu do danych, które pozyskał. Po odtworzeniu zapisu z dysku na omni-kluczu powitało go logo Cerberusa.
- No ładnie... - wymamrotał po cichu.
Znał tą organizację głównie jako ściśle scentralizowaną i nastawioną ksenofobicznie do ras innych niż ludzka. Słyszał też historię o tym jak to jej członkowie przeniknęli do Flotylli i starali się wysadzić jeden z jej statków, zabijając przy tym parę osób. Wystarczająco by w jego mniemaniu najpierw strzelać a potem zadawać pytania. Postanowił odtworzyć na swoim omni-kluczu wszystkie trzy zapisy z dysku tak by stojący obok niego kompani mogli bez problemu zapoznać się z treścią.
- Spodziewałem się zwykłej strzelaniny o garść prochów, ale to wszystko - powiedział rozglądając się po hali - sprawia, że jest ona drugorzędną nagrodą. Nie mam pojęcia co czeka za rogiem, ale mimo wszystko mam cholerną chęć by się dowiedzieć jakie tajemnice skrywa to miejsce. Nie sądzę by Cerberus wyrzucił tyle pieniędzy w błoto opuszczając tę placówkę ot tak sobie.
ObrazekObrazek
Korth
Awatar użytkownika
Posty: 75
Rejestracja: 7 cze 2012, o 18:55
Wiek: 194
Klasa: Szturmowiec
Rasa: Kroganin
Zawód: Najemnik
Kredyty: 44.500

Re: Przestrzeń Nubijska-> System Dakka -> Pragia

4 wrz 2012, o 18:33

Z całą pewnością ogień krzyżowy nie był złym wyjściem gdyż varreny padały jak muchy, jednak było ich zbyt wiele i część z nich niebezpiecznie blisko zbliżyła się do kroganina. Na szczęście po jego stronie była biotyka. Fala uderzeniowa pozwoliła na chwilę odpędzić się od wściekłych psów. Te jednak nie odpuszczały i zaatakowały ponownie z jeszcze większą zaciekłością. Gdy odległość drastycznie zmalała wtedy w ruch poszły noże. Ciosy noży cięły varreny na lewo i prawo. Korth tak wczuł się w eksterminację bestii, że wbił jednej z nich nóż aż po samo gardło. Niestety podczas tej efektownej akcji kły jednego z psów "zarysowały" kroganina. Wściekły olbrzym przy pomocy obu noży niemal rozerwał zwierze na pół. Kilkanaście sekund później wszystko ucichło. Ice dyszał ciężko a jego zbroja była niemal cała w krwi bestii.
- Skąd tu kurwa varreny i to, aż tyle? - Zapytał wręcz sam siebie gdyż nie oczekiwał, że którykolwiek z towarzyszy zna odpowiedz.
Kiedy reszta towarzyszy zajęła się badaniem pomieszczenia on zaczął dobijać przeciwników podżynając im gardła. Nie chciał by jakiś półżywy varren pożarł im od tyłu Saavika gdy ten bawi się z konsolą. Widząc, że psy mają dorodne kły, Korth postanowił wyciąć sobie kilka by później zrobić sobie z nich naszyjnik. Kiedy usłyszał zaniepokojenie quarianina zniknięciem cerberusa tylko odrzekł
- A kto normalny by tu został? Żywe rośliny, ulewy i varreny rzucające się na uzbrojonych ludzi. Nie chce nawet myśleć co tu jeszcze żyje skoro one wzięły nas za łatwy cel
Obrazek
Revax Lysaver
Awatar użytkownika
Posty: 121
Rejestracja: 10 maja 2012, o 19:17
Wiek: 34
Klasa: Strażnik
Rasa: Turianin
Zawód: Technik
Kredyty: 21.000

Re: Przestrzeń Nubijska-> System Dakka -> Pragia

5 wrz 2012, o 21:09

Cóż, przynajmniej raz coś wyszło jak powinno.
Revax zdrapał warstwę mchu i brudu z symboli. Westchnął.
- Panowie, mamy problem. - mruknął niezbyt zachwyconym tonem - Cerberus.
Dokładnie, ten Cerberus. Ostatnio ciągle na nich wpada. A teraz ma dodatkowe powody, by zadać im tyle bólu ile zdoła.
- Czyli ludzka zabudowa. Znaczy się jednym kedarem nie rozpylimy całej placówki w trzy dupy. Patrząc na stan już tutaj od dawna nie ma nikogo, ale lepiej mieć się na baczności. A varreny to strasznie popularne bestie. Może przytargali je tu najemnicy, szczególnie Krwawa Horda, chociaz i batariańscy piraci lubią je hodować. Rozrywką jest karmienie ich ludźmi. Do tego fakt, że wystarczy jedna parka żeby w ciągu dwóch, trzech miesięcy narobić dużą sforę nie pomaga.
Rozejrzał się znowu. Zmrużył oczy, patrząc na mrugające światło. Podszedł do quarianina nie spuszczając punktu z oka.
- Masz tutaj jakiś pobór mocy? Bo coś z kolei tam napięcie siada. - kiwnął głową w stronę mrugającego oświetlenia - I znalazłeś coś ciekawego?
Akan Kerata
Awatar użytkownika
Posty: 112
Rejestracja: 7 cze 2012, o 22:15
Miano: Akan Kerata
Wiek: 26
Klasa: Szpieg
Rasa: Turianin
Zawód: Pirat, najemnik
Kredyty: 48.000

Re: Przestrzeń Nubijska-> System Dakka -> Pragia

7 wrz 2012, o 03:07

-Poszło łatwo. Nieźle. - mówię, stosunkowo zadowolony z działania tak mojej drużyny, jak i dwóch najemników. Nie wyglądało na to, aby nie sprawowali się dobrze podczas walki.
Akan podszedł do quarianina, czekając na wyświetlenie się danych odzyskanych z konsoli na omni-kluczu. Był ciekaw co tu robiła ta cholerna organizacja, o której trochę słyszał. Terroryści, rasiści. Typy których nie znosił. Typy, dzięki którym stracił wielu przyjaciół.
Spojrzał na chwilę na migoczące światła w korytarzu. Dziwne, od dawna nie powinno być tutaj żadnego zasilania, skoro ta baza jest opuszczona, a żaden generator nie mógł pracować przez tak długi czas bez nadzoru.
ObrazekObrazek
Boom
Awatar użytkownika
Posty: 133
Rejestracja: 2 cze 2012, o 12:25
Miano: Lewis McMillan
Wiek: 32
Klasa: Żołnierz
Rasa: Człowiek
Zawód: Porucznik N6, specjalista od ładunków wybuchowych
Kredyty: 0

Re: Przestrzeń Nubijska-> System Dakka -> Pragia

7 wrz 2012, o 12:37

Boom słusznie zasłonił się Korthem. Co jak co, ale żywy czołg spełnił swoje zadanie. Czym dla kroganina jest stadko varrenów? Po wszystkim spokojnie opuścił broń i poklepał swoją osłonę po ramieniu.
- Dobrze, że tu jesteś, Duży. - skwitował tym całą jego robotę. Dobrą robotę. Ruszył w stronę reszty, po drodze sprzedając buta najbliższemu martwemu varrenowi. Stanął obok Revaxa.
- Cerberus. - mruknął - Nienawidzę dupków. Panowie, to zadanie stało się właśnie trudniejsze. - stwierdził rozglądając się po całej hali. Cerberus. Zawsze, gdy widział ten znaczek zadanie nie było łatwe. Wielu jego dobrych kumpli zginęło z rąk tych pojebów. Prawdopodobnie stąd wzięła się jego nienawiść do tej organizacji. Zerknął za Akanem.
- Musimy być czujni na 120%. Jakiś plan? Może inaczej... Gdzie ten ładunek? Ja bym go buchnął i zwijał się.
ObrazekObrazek WRAITHObrazekPANCERZObrazekTHEME1ObrazekTHEME2ObrazekINDESTRUCTIBLE I just love, when the stuff blows up. Obrazek Mass Effect EPIC
Mistrz Gry
Awatar użytkownika
Posty: 12234
Rejestracja: 1 cze 2012, o 21:04
Medals:

Re: Przestrzeń Nubijska-> System Dakka -> Pragia

7 wrz 2012, o 16:50

Pierwszy plik zawierał szczegółowy, naukowy opis na temat biotyki i wykorzystania potencjału biotycznego u ludzkich dzieci. Z wielkich partii tekstu oprawionego w odpowiednie ilustracje, wykresy, inne zebrane dane, dało się wyczytać, że Cerberus wyznaczył specjalną grupę naukowców, którzy mieli modyfikować dzieci zaraz po urodzeniu, aby ich biotyka była jeszcze silniejsza. Miejsce, gdzie się znajdowali, okazał się być ośrodkiem, w którym Cerberus przetrzymywał oraz szkolił dzieci. Co ciekawe, te brutalne metody przynosiły efekt jak pokazują zestawione ze sobą dane. Quarianin i zaglądającym mu przez ramię mieli całe zestawienie testów i ich wyników. Cerberus mógł byś z siebie dumny, aczkolwiek normalnym istotą to wszystko mogło się wydać przerażające. Co oni robili tym dzieciakom?
Drugi plik zawierał nagranie głosowe. Dwie kobiety, jedna zapisana jako specjalistka do spraw medycyny Cerberusa, druga kompletnie nieznana.

Doktor Castor: Tak mi przykro. Te rzeczy… tak wielu rzeczy jeszcze nie pojmujemy w kwestii ekspozycji prenatalnej na Pierwiastek Zero.

Niezidentyfikowana kobieta: Ale… nie! Nie, wszystko było z nią w porządku! Czuła się świetnie i była zadowolona! Sam mi pan powiedział, że potrzebuje jedynie standardowego badania!

DC: To stało się bardzo szybko. Nie było szans, by ją uratować.

NK: Ale powiedział pan, że to tylko standardowe badanie! Więc jak to możliwe?

DC: Bardzo mi przykro.

NK: Chcę ją zobaczyć!

DC: Niestety, proszę pani. Proszę mi wierzyć. Po tym, co te drgawki uczyniły z ciałem tego biednego dziecka, nie chce pani.

NK: Nie chcę? Jak to się stało?

DC: Nie wiemy. Będę szczery. To nie jest pierwsze dziecko, które straciliśmy w ten sposób.

NK: Dlaczego?! Boże. Dlaczego?!

DC: Wciąż pracujemy nad leczeniem. Rząd jednakże nie przejmuje się tym zbytnio. Nie chcą zakłócać rekrutacji biotyków.

NK: Skurwysyny! To skurwysyny!

DC: Proszę posłuchać… może to nie najlepszy czas, ale jeśli pozwoli nam pani badać ciało pani dziecka, możemy wykonać kilka testów.

NK: Chcecie ją zatrzymać?

DC: Nie chciałbym, aby jeszcze jedna rodzina przechodziła przez to samo, co pani.

NK: Ja… tak, w porządku. Mam nadzieję, że chociaż to pomoże.

(Niezidentyfikowana kobieta opuszcza pomieszczenie)

DC: Otwórzcie bezpieczne połączenie, kod autoryzacji 3362… Tak, to ja. Mam jedną niezłą… Tak, największy potencjał, jaki widziałem od lat… Nie, kwestia rodziny została rozwiązana. Natychmiast przyślijcie tu grupę z Pragii.
Trzeci, ostatni plik zawierał mapę ośrodka.
Głuchą ciszę wciąż przerywały spięcia, które powodowały, że światło w korytarzu na chwilę gasło, aby zaraz na nowo się zapalić. Po dłuższej obserwacji można by było dojść do wniosków, że dzieje się to w dość równych odstępach.
Quarianin po dokładnym zapoznaniu się z mapą mógł bezproblemowo odkryć, że miejsce zaznaczone jako lądowisko jest także punktem związanym z odbiorem ładunku czerwonego piasku. Aby tam się dostać, należało rzecz jasna przejść przez cały ośrodek.

Wyświetl wiadomość pozafabularną
Korth
Awatar użytkownika
Posty: 75
Rejestracja: 7 cze 2012, o 18:55
Wiek: 194
Klasa: Szturmowiec
Rasa: Kroganin
Zawód: Najemnik
Kredyty: 44.500

Re: Przestrzeń Nubijska-> System Dakka -> Pragia

7 wrz 2012, o 22:37

Kroganin dość wesoło gwizdał sobie oprawiając zwierzęta. Adrenalina ustępowała i Korth zaczął czuć lekki ból ręki ale dożynanie dogorywających przeciwników z całą pewnością to rekompensowało. Gdy skończył zabrał te eksponaty, które wydały mu się najdorodniejsze po czy ustał koło grupy. Cięgle odtwarzano nagranie jakiś kobiet. Olbrzymowi wystarczyła chwila by zrozumieć o co chodzi
- Handel dziećmi lub ich organami nic nadzwyczajnego - Odparł chłodno - Lepiej poszukaj czegoś co nam pomoże dostać się do piasku jakiś map czy kodów dostępu - Warknął do quarianina wiedząc, że ten zaraz zacznie rozpaczać nad losem losowego bachora - Nie rozumiem cię Lewis gdyby kroganie mieli organizacje, która walczy za nasze prawa to za nic w świecie bym z nią nie walczył. Też jesteś jednym z tych moralnych pizdeczek co przekładają dobro jednostki nad rasą? Bez urazy tak tylko pytam bo ciekawi mnie natura ludzi. - Znów zmieniłem temat odchodząc jak najdalej od Saavika by mnie nie zamęczył wyrzutami o mojej obojętności. Podczas rozmowy z człowiekiem zająłem się kalibracją latarki na ramieniu pancerza i strzelbie. Nie chciałem być ślepy kiedy wysiądzie zasilanie. Gdy skończyłem ruszyłem pierwszy i nakazałem quarianinowi - Idziesz za mną i pilotujesz mnie do lądowiska, pójdę przodem jeśli są tu jeszcze jakieś varreny to lepiej je wyczuje. Akan idź ostatni i puść za nami tego robocika żeby nic nas nie zaszło od dupy strony - Kroganin miał nadzieje, że obaj się dostosują do rozkazów. Miał w dupie to kto jest liderem ale jeśli szło o przetrwanie nie chciał by coś było nie tak. Nowym natomiast nie chciał wydawać poleceń za mało ich znał by mógł im doradzić coś na co sami by nie wpadli. Po pierwszym spotkaniu jednak wydali się jednak dość ogarnięci w przeciwieństwie do innych "profesjonalnych" wojskowych, którzy najczęściej jedyne co potrafili to chlać w kantynie i czekać w okopach na wsparcie z powietrza.
Obrazek
Revax Lysaver
Awatar użytkownika
Posty: 121
Rejestracja: 10 maja 2012, o 19:17
Wiek: 34
Klasa: Strażnik
Rasa: Turianin
Zawód: Technik
Kredyty: 21.000

Re: Przestrzeń Nubijska-> System Dakka -> Pragia

8 wrz 2012, o 00:19

- Czekaj. To ważne. Raz, że możemy się dowiedzieć co tutaj się działo i ewentualnie ominąć większe problemy, dwa... Czekaj, zgram to do siebie... - wykonał kilka krótkich gestów i pobrał schematy i inne informacje na swoje omniklucze - ...dwa, ile zapisy Cerberusa są warte dla Handlarza Cieni.
Przejrzał szybko kilka schematów. Wychwycił kilka zapisów o piezo, do tego specyfiki które są brane przez asari aby wzmocnić swoje wrodzone talenty.
- Nie jestem specjalistą, ale chyba ktoś tu zrobił jakąś szkółkę dla biotyków. Mogę się mylić, równie dobrze mogła to być wylęgarnia graczy w bioballa. Jeśli ludzie tak bardzo chcieliby wykurzyć Iskry Nevos z podium. - mruknął - Ktoś nawet podawał im heksamerową oksycyjaninę. Każdy turiański biotyk to wpieprza, jest w takich jakby batonach. - wyjaśnił. Chodziło mu o heksos, popularny i zatwierdzony przez Hierarchię środek który w zestawieniu z wysokokalorycznymi produktami pomagał biotykom w używaniu ich zdolności - Poroniony pomysł, to tak jakby wstrzyknąć quariańską albo turiańską krew człowiekowi. - wzdrygnął się. Cóż, nie miał czasu ani ochoty żeby myśleć teraz o zabawach biało-żółtych. Może Hawk się zainteresuje tym znaleziskiem. Są bardziej naglące sprawy.
- Cóż, jeśli tutaj jest napięcie, to znaczy że nie jesteśmy tutaj sami. W takich warunkach żaden generator nie powinien przetrzymać aż tak długo bez nadzoru. Więc powinniśmy się przygotować.
Sprawdził ponownie broń która syknęła cicho przy zmianie chłodziwa. Varreny mogą być ich najmniejszym problemem. Otarł nieco błota z ramion i zaklął. Ze wszystkich miejsc musieli akurat trafić na starą zabudowę Cerberusa. Ma się te szczęście, nie?
- Dobra, zrobimy tak jak Duży mówi. - turianin podchwycił pseudonim który nadał kroganinowi Boom - My będziemy osłaniać flanki. Oczy szeroko otwarte i palce koło spustów. I postarajmy się nie strzelać w coś, co może wybuchnąć. Ostatnią rzecz którą chcemy, to narobić więcej hałasu. - westchnął cicho. Nie przepadał za rozkazywaniem innym w jakiejkolwiek formie, ale cóż. Nie miał pojęcia na co ich stać i jak bardzo są zgrani, a widząc poprzednią akcję z ich już-nie-całkiem dowódcą wydawało mu się, że mają z pracą zespołową problemy. Lewis jakieś doświadczenie w tym mógł mieć, ale się jakoś nie przyznawał do tego. Zatem trzeba było samemu pogadać. I w takich momentach się cieszysz, że przez te wszystkie lata słuchałeś rad przełożonych.
Saavik'Kara nar Ryzer
Awatar użytkownika
Posty: 97
Rejestracja: 8 cze 2012, o 00:06
Wiek: 23
Klasa: Inżynier
Rasa: Quarianin
Zawód: Mechanik okrętowy
Kredyty: 15.000

Re: Przestrzeń Nubijska-> System Dakka -> Pragia

8 wrz 2012, o 01:01

W milczeniu przeglądał dokumentację medyczną, przesuwające się ciągi znaków odbijały się w szybce hełmu quarianina dzięki panującemu w pomieszczeniu półmroku. Następnie przeszedł do drugiego zapisu, który zawierał rozmowę głosową pracownika tej placówki z nieznaną kobietą. Wszystko powoli stawało się jasne, nie była to zwykła placówka badawcza lub baza wojskowa. Saavik wzdrygnął się na myśl, że w głosie lekarza informującego o zgonie była upiorna obojętność, jakby robili to codziennie. Ostatnim plikiem, najbardziej pożytecznym dla grupy, była mapa placówki. Quarianin zauważył, że koordynaty lądowiska i te z zdobycznego datapad'a są tożsame.
- Wygląda na to, że znaleźliśmy światło w tunelu, chociaż w świetle dzia...
Nie dokończył ponieważ przerwał mu Korth, który go strofował za zbyt nadmierną wrażliwość. Oderwał wzrok od mapy i odpowiedział mu:
- Spokojnie, wygląda na to, że już tylko mury i pozostałe sprzęty są niemymi świadkami tego co Cerberus tutaj robił. Jakkolwiek zadziałałoby to na moje poczucie sprawiedliwości to gospodarzy nie ma w domu już od całkiem dawna i nawet gdybym chciał to nie odwalę tutaj drugiego Aite.
Był nieco zaskoczony śmiałością z jaką Revax zaczął zgrywać schematy bez najprostszego choćby zapytania o zgodę. Nie blokował jednak transferu argumentując w myślach, że przecież pracują razem. Nie spodobała mu się wzmianka o układach z Handlarzem Cieni, wciąż żywe w jego pamięci były wizerunki jego "pośredników", z którymi miał okazję się spotkać.
- Jesteś pewien, że warto Handlarzowi Cieni to sprzedawać? Według mnie on i Cerberus są siebie warci. - dodał z niezadowoleniem.

Z obrzydzeniem patrzył jak Korth oprawia varreny w celu zdobycia pewnych trofeów. Zastanawiał się jak kroganie traktują inne zwierzęta, skoro nawet tak pospolite stworzenia są warte owego rytuału. By zająć oczy czym innym zaczął przyglądać się migającemu w oddali światłu, na które Revax przed chwilą zwrócił uwagę. Według niego powinno już dawno zgasnąć na zawsze. Jego spojrzenie znowu wróciło na kroganina po tym jak zaczął od mówić do Booma. Nie dał człowiekowi odpowiedzieć, tylko od razu wtrącił:
- Zawsze myślałem, że moralne pizdeczki są skłonne do poświęceń w imię wspólnoty a tylko egoiści i inne aspołeczne jednostki dbają o siebie. W każdym razie czy tamto światło nie powinno byc zgaszone? - powiedział pokazując palcem w stronę mrugającego oświetlenia - Może jednak to miejsce nie jest aż takie puste jak się wydaje, uważam że bezpiecznie będzie sprawdzić dlaczego tam jeszcze jest napięcie zanim wyruszymy po towar. Ah, i jeszcze jedno. Jeżeli nie skończymy biegnąć na złamanie karku do promu to chętnie bym się tutaj pokręcił przez chwilę przed odlotem, zwłaszcza, że mamy mapę. Wiecie... niezdrowa ciekawość. Oczywiście jeżeli nie będziecie mieli nic przeciwko bo jeśli załatwimy to jak nasze poprzednie akcje to w promieniu kilometra nie ostanie się nic żywego oprócz nas. Mam taką przynajmniej nadzieję.
Wysłuchał później władczego zarządzenia Kortha na temat dalszej akcji. Wzruszył ramionami i dał znać kroganinowi, że nie ma nic przeciwko. Ważne, że nikt nie każe mu iść na przedzie.
ObrazekObrazek
Akan Kerata
Awatar użytkownika
Posty: 112
Rejestracja: 7 cze 2012, o 22:15
Miano: Akan Kerata
Wiek: 26
Klasa: Szpieg
Rasa: Turianin
Zawód: Pirat, najemnik
Kredyty: 48.000

Re: Przestrzeń Nubijska-> System Dakka -> Pragia

10 wrz 2012, o 13:07

Akan przysłuchiwał się w ciszy nagraniom, jak i śledził litery wyświetlane na omni-kluczu quarianina. Matrwiło go to. Nie dość, że ta placówka należała do cholernych terrorystów, to jeszcze prowadzili tu niepokojące eksperymenty. Jeszcze jedno go zastanawiało...
-Cerberus nie zostawiałby tutaj tak ot sobie tych danych, aby każdy mógł sobie przyjść i je przeczytać. Nawet oni, a może szczególnie oni nie są tacy głupi. A jak połączymy to z generatorem, który dalej tu działa.. Myślę, że cokolwiek wygoniło stąd Cerberusa, zrobiło to bardzo szybko i nadal się tu kręci. Znając życie, to będzie któryś z ich zbuntowanych eksperymentów, w końcu mieli tu super-biotyków których zapewne przemiło nie traktowali. - powiedział zmartwiony turianin, rozważając co go czeka przy podróży przez opuszczony ośrodek badawczy.
-Chcemy czy nie, musimy tędy przejść, do lądowiska. Ale bądźmy bardzo czujni. - powiedział na koniec, przystosowując się do planu kroganina. Ustawił się na końcu i zaczął rozglądać się za niebezpieczeństwem gdy tylko ruszyli, trzymając w zasięgu ręki przycisk aktywujący sondę obronną.
ObrazekObrazek
Boom
Awatar użytkownika
Posty: 133
Rejestracja: 2 cze 2012, o 12:25
Miano: Lewis McMillan
Wiek: 32
Klasa: Żołnierz
Rasa: Człowiek
Zawód: Porucznik N6, specjalista od ładunków wybuchowych
Kredyty: 0

Re: Przestrzeń Nubijska-> System Dakka -> Pragia

10 wrz 2012, o 14:09

Boom oparł strzelbę na ramieniu i przysłuchiwał się nagraniom. Machnął na razie jedynie w stronę kroganina ręką. Po wszystkim przejechał po wszystkich wzrokiem i stanął przed Korthem, aby mu udzielić odpowiedzi, na którą zapewne czeka niecierpliwie.
- Da radę walczyć o interesy ludzkości innymi metodami niż te dupki, Duży. Widziałem ich ośrodki, laboratoria. Banda terrorystów, nic więcej. Jak chcesz wiedzieć więcej, pogadamy se przy piwie po wszystkim, dobra? - klepnął kroganina w ramię i kiwnął głową, od razu też aprobując jego plan. - Dobra myśl. Wyczucie wyczuciem, ale kogo tu oszukujemy. Jesteś chodzącym czołgiem. - zaśmiał się cicho. W gruncie rzeczy, Lewis był wyszkolony właśnie w dowodzeniu takim oddziałem. Jednak na razie nie afiszował się z tym. Gdy zajdzie taka potrzeba, poprowadzi ich do zwycięstwa.
Poprowadzę ich do zwycięstwa. Dobre.
- Revax, zgraj to na omni-klucz i pomyślimy co z tym zrobić potem. Ruszajmy ferajna.

Wyświetl wiadomość pozafabularną
ObrazekObrazek WRAITHObrazekPANCERZObrazekTHEME1ObrazekTHEME2ObrazekINDESTRUCTIBLE I just love, when the stuff blows up. Obrazek Mass Effect EPIC
Mistrz Gry
Awatar użytkownika
Posty: 12234
Rejestracja: 1 cze 2012, o 21:04
Medals:

Re: Przestrzeń Nubijska-> System Dakka -> Pragia

12 wrz 2012, o 17:12

Wyświetl wiadomość pozafabularną
Saavik'Kara nar Ryzer
Awatar użytkownika
Posty: 97
Rejestracja: 8 cze 2012, o 00:06
Wiek: 23
Klasa: Inżynier
Rasa: Quarianin
Zawód: Mechanik okrętowy
Kredyty: 15.000

Re: Przestrzeń Nubijska-> System Dakka -> Pragia

12 wrz 2012, o 19:40

Wyświetl wiadomość pozafabularną
ObrazekObrazek

Wróć do „Galaktyka”