Tu trafiają rzeczy zapomniane i nieaktualne, jak dawne ogłoszenia czy zasady, które już dawno przestały obowiązywać.

Decimus
Awatar użytkownika
Posty: 21
Rejestracja: 16 lis 2012, o 13:45
Miano: James 'Decimus' Hellstorm
Wiek: 35
Klasa: Adept
Rasa: Człowiek
Lokalizacja: -
Kredyty: 25.000

Piracka rekrutacja! - 666 Black Sabbath

19 lis 2012, o 20:50

Szukam postaci chętnych by zaciągnąć się na piracki statek STN - 666 Black Sabbath <click>

Wszystkie posady wolne, od nawigatorów, przez speców od komunikacji, po inżynierów, ale oferta kierowana jest głównie dla tych, którzy czują w sobie zew pirata. Nie ważna płeć i rasa, liczy się klasa! (Za wyjątkiem batarian).

Wymagania:

- Brak dobrego serca (serio, ostatnie czego mi trzeba to zbiór litościwych ludzi bez odpowiedniego charakteru, którzy na widok niewiast, dzieci i starców zapomną po co służą na pirackim statku, to naprawdę kluczowy punkt (nie mylić z bezsensowną brutalnością, bo czasem można nasycić i wilka i owce pozostawić luzem))
- Wypadałoby nie być związanym z Przymierzem, służbami porządkowymi i innym cholerstwem tego pokroju lub mieć to dawno za sobą
- Umiejętności mogące przydać się w fachu pirata
- Korzystanie z mózgu, kombinowanie i wychodzenie na swoje

Jeśli czujesz, że:

- Nic nie uszczęśliwiłoby cię bardziej od widoku płaczącej załogi grabionego okrętu,
- Wyrwa w kadłubie nie jest dla ciebie powodem do klepania zdrowasiek a jedynie źródłem przeciągu,
- Najbardziej cenisz sobie kredyty na koncie, a dopiero później całą resztę,
- Za najbardziej zaufanego przyjaciela liczysz sobie własną giwerę,
- Dziura w brzuchu to tylko nic nie znaczący defekt urody,
- Najlepszą promocją twojej osoby jest widok własnej twarzy na listach gończych,
- Lubisz dużo podróżować i poznawać bogatych i wpływowych ludzi,
- Jesteś gotów walczyć do ostatniego naboju za swojego kapitana (a co, niech coś z tego też mam)
- Wulgarne wiązaki są muzyką dla twoich uszu,
- Pijesz tyle ile sam ważysz, a nadto potrafisz jeszcze ustać na nogach,
- Jesteś zły, brzydki, lub niedoceniony, a chcesz pokazać światu coś wart (lub po prostu lubisz towarzystwo takich osobników)

... TO JEST TO ROBOTA DLA CIEBIE, NIE CZEKAJ I DOŁĄCZ DO ZAŁOGI PIRACKIEJ FREGATY!

Pisz tutaj albo na pw
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Jacob Nelson
Awatar użytkownika
Posty: 61
Rejestracja: 22 paź 2012, o 22:55
Miano: Jacob "Monk" Nelson
Wiek: 26
Klasa: Strażnik
Rasa: Człowiek
Zawód: Bezrobotny
Lokalizacja: Omega
Status: Poszukiwany przez organizację piracką "Czarna Róża"
Kredyty: 5.375

Re: Piracka rekrutacja! - 666 Black Sabbath

19 lis 2012, o 22:15

Cholera.... Gdybym nie wpisał w historii poczucia winy to bym dołączył. Chyba że mi złożysz w fabule dość lukratywną propozycję, kredytki przekabacą każdego :D
ObrazekObrazek


You should not trust me, I can be treacherous.

Wouldn't you mind a little bit of confrontation?
Dolores
Awatar użytkownika
Posty: 147
Rejestracja: 24 lip 2012, o 23:45
Miano: Ali "Dolores" Portnoy
Wiek: 21
Klasa: strażnik
Rasa: człowiek
Zawód: najemniczka
Postać główna: Lillian Porter
Status: zbiegły "eksperyment" Cerberusa z zanikiem pamięci; była członkini londyńskiej organizacji przestępczej; rasistka
Kredyty: 16.070

Re: Piracka rekrutacja! - 666 Black Sabbath

19 lis 2012, o 22:25

Bądź mężczyzną, Jacob! ;D (A jak nie mężczyzną, to kobieta zmienną jest - też pasuje.)
ObrazekObrazek Obecny wygląd: http://oi41.tinypic.com/equnus.jpg + rękawice Ariake Tech. + tenisówki

A war in my mind
Dolores x Willard Theme
Lolita Theme
Julietta Eclipse
Awatar użytkownika
Komandoska asari, polityk, wyborny kardiochirurg i modelka
Posty: 56
Rejestracja: 8 lis 2012, o 20:37
Miano: Julietta Inazumo
Wiek: 24
Klasa: Szpieg
Rasa: Człowiek
Zawód: Szeregowa Przymiera
Kredyty: 15.000

Re: Piracka rekrutacja! - 666 Black Sabbath

19 lis 2012, o 22:41

Cornelia jest z SOC. Gdyby nie ten fakt to wiesz. Ale wtyka w SOC by się przydała.

EDIT: znaczy będzie w SOC. Wiem. Czasem fakty wyprzedzam.
Cytat każda pasja, nawet najmniejsza jeśli daje radość, jest warta rozwijania - czy coś takiego. Meele fight training theme
Jacob Nelson
Awatar użytkownika
Posty: 61
Rejestracja: 22 paź 2012, o 22:55
Miano: Jacob "Monk" Nelson
Wiek: 26
Klasa: Strażnik
Rasa: Człowiek
Zawód: Bezrobotny
Lokalizacja: Omega
Status: Poszukiwany przez organizację piracką "Czarna Róża"
Kredyty: 5.375

Re: Piracka rekrutacja! - 666 Black Sabbath

19 lis 2012, o 23:35

"Bądź mężczyzną i rabuj statki" Chyba to chciałaś powiedzieć ;p

BTW Dec ( mogę tak pisać? "Decimus" jest przydługie) czytałem o tym twoim statku no i nie wiem, wydaje mi się troszkę wykoksany :p Nie zrozum mnie źle, jest naprawdę fajnie opisany ale jak na fregatę i to piracką chyba ma za dużo bajerów.
Decimus pisze: W 2185 roku na Black Sabbath zaimplementowano dwa działa magnetyczno-hydrodynamiczne oparte na technologii Thanix rodem z turiańskiego przemysłu zbrojeniowego
Nie za wcześnie? I to na jakimś statku pirackim? Thanix został opracowany około 2183-2184 czyli rok, maks dwa lata przed budową Black Sabbath. Ten cały "Kraken" musiałby mieć naprawdę dobrych szpiegów na miarę STG lub Shadowbrokera. Zresztą na chłopski rozum po co Thanix na statku pirackim? Nie będziesz chyba grabił Żniwiarzy? :D No i pamiętam, że na Cytadeli 2 Thanix i inne upgrade'y z ME2 można było zdobyć tylko podczas wykonywania misji ale nie wiem jak się ma to w 3 edycji ^^

Decimus pisze:Po bokach fregaty znajduje się 12 wyrzutni min dryfujących oraz 12 wyrzutni min ruchomych typu Jackal.
12 wyrzutni? No nie wiem, od 4 do 6-8 brzmiałoby bardziej realistycznie. Zresztą po co się rozdrabniać na różne wyrzutnie skoro można mieć jedną, uniwersalną i zmieniać jej tylko miny?

Decimus pisze: Całość uzbrojenia uzupełniają generator impulsu elektromagnetycznego oraz dwa działa akceleratorów masy.
Tutaj możesz mi zarzucić, że się czepiam bez powodu :p Otóż nie wiem czy mam rację ale bodajże w żadnej grze nie widzieliśmy fregaty strzelającej z MAC. Trzymając się faktów ( o ile dobrze pamiętam) to tylko 3 razy w grach widzieliśmy jakąkolwiek fregatę która oddawała strzały i była to Normandy SR-1 i SR-2. Co do SR-2 jestem pewny iż były to torpedy dysrupcyjne w które to 2 wyrzutnie była wyposażona i Thanix. Natomiast nie mam pojęcia co to było podczas cutscenki przy rozwalaniu Suwerena lecz nie skłaniałbym się tutaj do MACa bo pocisk był nienaturalnie duży w porównaniu choćby do tych wystrzeliwanych przez krążowniki.
Decimus pisze:Fregata posiada własny system maskujący z aktywnym kamuflażem sprawiającym, że okręt staje się niewidzialny zarówno dla oczu jak i dla radarów. Specjalne systemy ukrywania śladów termicznych pozwalają okrętowi na jeszcze dokładniejsze wtopienie się w przestrzeń kosmosu.
To samo co z Thanixem, System maskujący Normandii był unikatowy, żadna inna rasa nie dysponowała taką technologią w owym czasie, nie wiem jak się to udało ludziom i turianom ale dali tą Normandią niezłego pstryczka w nos salarianom. Dlaczego po 3-4 latach od budowy statku miała by się ona znaleźć w rękach jakiejś grupy budującej i serwisującej pirackie i inne mniej legalne statki? Popatrzmy na włąsne podwórko, ile lat zajeło USA ujawnienie F-117 i B-2? Ile lat latały po niebie mylone za UFO? 10? 20? Oczywiście ploty chodziły i wywiady innych państw też coś wiedziały ale nikt tego nie zdradził, a technologia dalej pozostaje w USA na wyłączność. Tym bardziej kamuflaż optyczny, nie ma czegoś takiego w kategorii statków z ME. Co innego jakieś specjalne poszycie zmniejszające sygnaturę cieplną statku o x % To by nie dawało całkowitego stealth'a ale zawsze miałbyś kilkanaście bądź nawet kilkadziesiąt minut przewagi nad sensorami potencjalnych przeciwników.


No to chyba tyle, sorry ale statki kosmiczne to mój konik :D Mam nadzieję, że się nie obrazisz i oferta dołączenia do Black Sabbath jest dalej dla mnie aktualna xd
ObrazekObrazek


You should not trust me, I can be treacherous.

Wouldn't you mind a little bit of confrontation?
Core
Awatar użytkownika
Mistrz Gry
Posty: 320
Rejestracja: 14 lip 2012, o 16:12
Wiek: 26
Klasa: Inżynier
Rasa: Człowiek
Zawód: Pilot / Najemnik / Mechanik
Kredyty: 1.000
Medals:

Re: Piracka rekrutacja! - 666 Black Sabbath

20 lis 2012, o 10:20

Robi się z tego SPAM ale obiema rękami podpisuje się pod postem Jackoba :) Thanix jest za wcześnie w tych latach jeszcze jest w fazie testów niewypuszczany poza obręb laboratoriów. 12 wyrzutni min to na fregatę za dużo 6 brzmiało by bardziej realnie poza tym do każdej musisz mieć zapas min ;> Co do Akceleratorów masy to jestem za, na mój rozum są to właśnie działa MAC i są jak najbardziej na miejscu w fregacie ;] większe i cięższe wersje Karabinów Snajperskich.
Maskowanie: Właśnie... z tego co kojarzę to Normandia była pierwszym i prototypowym statkiem z tym systemem... o ile to jeszcze dało by radę to odpuść sobie maskowanie optyczne ;] z tego co ja wiem o świecie ME kamuflaż optyczny to nie istnieje ;]

Podsumowując: Ja wiem że chciałeś stworzyć postrach kosmosu statek piracki :D ale upchałeś tyle sprzętu że powiem ci w prost - rdzeń pierwiastka zero nawet przy pomocy generatorów nie dał by rady z taką ilością poboru mocy. Dodaj do tego Systemy podtrzymywania życia, osłony i inne pierdoły, to dziesięć reaktorów jądrowych z XXI w nie starczy :> przynajmniej ja tak to widzę :>
Decimus
Awatar użytkownika
Posty: 21
Rejestracja: 16 lis 2012, o 13:45
Miano: James 'Decimus' Hellstorm
Wiek: 35
Klasa: Adept
Rasa: Człowiek
Lokalizacja: -
Kredyty: 25.000

Re: Piracka rekrutacja! - 666 Black Sabbath

20 lis 2012, o 17:12

Jakob – nie widzę przeciwwskazań, jeśli chcesz, możesz czuć się członkiem załogi, z tym, że to nie ja będę składał ci propozycje, a Ty zaciągniesz się na statek, wybacz chłopie ale weteranem 3 wojen nie jesteś ;) Jeśli Ci to oczywiście pasuje, to czekam z otwartymi ramionami :) (napisz czy tu czy na pw, to wyślę info odnośnie kajut)

Co do samego statku… nie żebym się czepiał, ale to temat poświęcony rekrutacji, jeśli ma ktoś ochotę podebatować na temat tego co może a co nie może zmieścić się na moim pirackim statku prosiłbym o założenie osobnego tematu. Nie żebym wypędzał, ale chciałbym żeby ten temat pozostał stricte rekrutacyjny jeśli łaska.

Odpiszę teraz raz wszystkim i na tym skończę w tym temacie.

Primo: co warto zauważyć – mamy rok 2186 na fabule, nie ma informacji kiedy STN „Savage” powstał, choć można wnioskować, że jest całkiem świeżutki, choć gwarancji z oczywistych powodów nie ma.

Secundo : Nie mam bladego pojęcia skąd ten upór przy założeniu, że Black Sabbath został wyposażony w działa Thanix w tym samym momencie kiedy został wybudowany. Uprzedzam kolejne pytanie - tak na napadaniu okrętów można sporo zarobić nawet na takie cacka, zwróćcie uwagę za jakie okupy odsprzedają firmom ich własne statki, chętnych odsyłam do poszperania po necie, ale kwoty są takie, że czasem się zastanawiam po cholerę pchać się na wojnę, jeśli ryzyko zarobienia kulki jako pirat jest takie same, a udanym abordażem, można wybudować sobie dom z miejsca, a kontynuując karierę pewnie utrzymać wnuki do któregoś pokolenia. Niestety od wieków praca pirata raczej nie sprzyja długowieczności… Wracając do Thanixa cytuję za mass effect Wiki: “By the time of the Reaper invasion of the galaxy in 2186, the Thanix and its variations have seen widespread use among Alliance fleets and beyond.” Szeroko rozpowszechnione użycie Thanixa i jego wariacji – dla tych którzy mają problem z angielskim. Skoro ma to Przymierze – może mieć to każdy, to nie tajne jednostki Cerberusa. Ostatnie słowo w tej kwestii – Jest napisane, że do czasu inwazji Żniwiarzy – traktuję to jako przedział czasowy a nie fabularny wymóg. W ME3 nikt nie miał czasu na przygotowanie się do inwazji więc można wnioskować, że faktycznie okręty Przymierza miały Thanixa jeszcze przed tym wydarzeniem. Tym samym pozwolę sobie uznać dyskusję o możliwościach posiadania Thanixa za zakończone, chyba, że ktoś wskaże mi kanoniczne źródło podważające dowody, które przytoczyłem.

Tertio: Nie rozumiem dlaczego ktoś ma twierdzić ile wyrzutni jest na fregatę za dużo a ile za mało. Jeśli tylko byłby taki pomysł równie dobrze mógłbym zrezygnować z kapsuł ratunkowych, mesy pokładowej i jeszcze paru bzdetów i wprost napakować bodaj 30 wyrzutniami i to na jedną burtę. Okręt jest dość spory, nigdzie nie ma informacji jaki jest pobór mocy broni. Poza tym wyrzutnie min nie muszą korzystać w ogóle korzystać z poboru mocy i być puszczane prosto przy burcie. Rozumiem chłopaki, że prawdopodobnie jesteście miłośnikami realizmu, ale trochę występujecie przeciwko naturze uniwersum ME. Przecież to XXII, Normandia ma bardzo podobne uzbrojenie do mojej fregaty a nie widziałem, żeby miała problemy z brakiem mocy czy jej gigantycznym zapotrzebowaniem. Są tu akceleratory masy zdolne wysyłać statki z prędkością nadświetlną a za przykład mi podajesz reaktory jądrowe. Już nawet nie chcę się wypowiadać na temat pewnych teorii fizycznych, wynalazków istniejących obecnie a często chowanych do szuflady przez przodujące na rynku kompanie, alternatywnych źródeł energii i tak dalej i tak dalej. Mówisz o optycznym kamuflażu w XXII kiedy to już obecnie są prototypy cywilnych – podkreślam słowo cywilnych zabawek całkiem sprawnie sobie z tym radzących made in Japan. Są też filmiki z wojny z Iraku gdzie widać Amerykańca biegnącego w stroju a’la predator by schować się na czołgu. Apropos czołgów – sam widziałem technologię, gdzie czołg w mgnieniu oka w noktowizorze stał się samochodem jakkolwiek debilnie to nie brzmi, nie jestem pewien tylko czy był to kamuflaż optyczny czy termiczny. I znowu przypomnę, że mamy XXII wiek. Gdzie jest napisane, że moja fregata korzysta z tego samego rodzaju kamuflażu jak Normandia. Jeżeli to co jest na tym filmiku <<click>> to nie przekłamanie kamery i wada nagrywania, a po prostu coś co nie może być jeszcze podane na tacy opinii publicznej, to mi nawet wystarczy takie rozwiązanie rodem z XXI wieku ;). Myślę że w czarnym jak d… kosmosie wiele więcej nie trzeba.

Ostatnie już – to piracka, customowana fregata, robiona po to by łupić, nie skrępowana żadnymi konwencjami zbrojeniowymi, prawami i innymi formalnościami. Nie wymyśliłem niczego ponad uniwersum ME, nie skorzystałem z niczego czego nie widziałem u innych. A pardonsik – nie skorzystałem z nuklearnych głowic, a i takowe znalazłem (nie czepiam się, wiem, że to może być norma na pancernikach/ krążownikach itp. Choć wydaje mi się, że czytałem, że według jakiejś tam konwencji Cytadeli czy Przymierza nie jest prawnie dozwolone używać broni jądrowej :P) Zatem podsumowując…

Dokupcie sobie Thanixów jeśli i wam brakuje, dodajcie sobie co chcecie jeśli wam trzeba bo co mnie do tego, jak nie możecie, to wbijajcie na Black Sabbath, najbardziej kozacką fregatę piracką! :D (koniec reklamy)
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Wróć do „Archiwum”