Tu trafiają rzeczy zapomniane i nieaktualne, jak dawne ogłoszenia czy zasady, które już dawno przestały obowiązywać.

Ananthe’Viroccum vas Eboracum
Awatar użytkownika
Posty: 312
Rejestracja: 23 mar 2013, o 21:40
Miano: Ananthe vas Eboracum
Wiek: 28
Klasa: Szpieg
Rasa: Quarianka
Zawód: Najemnik
Postać główna: Ananthe'Viroccum vas Eboracum
Status: Członek Zaćmienia Pierwszego Stopnia
Kredyty: 1.200
Lokalizacja: Złotoryja

Pytania o mechanikę

26 mar 2013, o 20:07

Aby nie zaśmiecać chatboxa, i zostawić coś dla potomnych, a także w celu nie łamania regulaminu chciałbym zadać parę pytań do supportu/starszych stażem i doświadczeniem graczy.

1) Pomimo długich i usilnych poszukiwań nie znalazłem żadnej informacji ani o statystykach broni (obrażenia, waga celność, stabilność), ani o bazowych wartościach statystyk takich jak pancerz, życie czy tarcze. W związku z tym zrodziło się we mnie pytanie czy:
A) Są to wartości umowne, ustalana przez MG w trakcie rozrywki?
B) Są to wartości z któregoś z patchy do trybu multiplayer w Mass Effect 3, a jeśli tak to jakiego patcha i poziomu broni?
C) Są to wartości z singla ww. gry i tka jak wyżej którego poziomu dotyczą?
D) Czy może w końcu są one ustalone gdzieś na PBFie? choć nie udało mi się ich znaleźć ani w SOC, ani w Infromacjach Przydatnych, Regulaminie, a jedyne odnośniki znajdują się w paru artykułach, nie zawsze dotyczących tylko broni, i są one absolutnie fragmentaryczne.

2) Jak działają na PBFie zdolności Mina zbliżeniowa i Wieżyczka strażnicza? Chodzi mi tu tylko i wyłącznie o jeden aspekt, a mianowicie czy Mina zbliżeniowa tak jak granaty jest limitowana przez bloki amunicyjne, czy tez jak w mutli można nią ciskać do woli; oraz czy Wieżyczka strażnicza działa jak w multi/singlu tzn. można ją spawnić do bólu, czy też ograniczają ją bloki amunicyjne/ muszę ją podnieść po rozładowaniu się/uszkodzeniu i przeładować?

3) Czy broni można podnosić poziom jak w singlu/multi? A jeśli tak jaki ma to wpływ na statystyki?

4)Czy jest w planach jakieś usystematyzowanie sprawy rozmiarów i statystyk statków, oraz ewentualnych addonów do nich?

5) Czy jest/będzie możliwy zakup ulepszeń do narzędzi mordu w normalnych sklepach, bez konieczności rozkładania pełnego egzemplarzu broni na czynniki pierwsze??

6) Czy hackowanie na forum funkcjonuje tylko w formie opisowej, czy też można je pomijać Sabotażem?

7) Czy przeciwnicy posiadają określone statystyki liczbowe, np takie jak na srebrze w Multi ME3, czy też zawsze są to wartości umowne.

Przepraszam jeśli odpowiadaliście na te pytania już z 913102471203 razy, ale jako gracz stosunkowo nowy i niedoświadczony wolę się upewnić jednocześnie nie zaśmiecając chatboxa, ani skrzynek PW. Poza tym w ten sposób każdy będzie miał stały dostęp do Waszych wypowiedzi dotyczących informacji, których chwilowo nie można uzyskać w inny sposób, chyba że się mylę:]

Za cierpliwość, powstrzymanie chęci mordu i odpowiedzi z dołu dziękuje
Ananthe'Viroccum vas Eboracum

Wyświetl wiadomość pozafabularną
ObrazekObrazek Jeśli piszesz do mnie, używaj rodzaju męskiego, jeśli do Ananthe, rodzaju żeńskiego. Theme postaci
Wyyrlok Bane
Awatar użytkownika
Posty: 139
Rejestracja: 5 sty 2013, o 20:15
Miano: Wyyrlok Bane
Wiek: 30
Klasa: Strażnik
Rasa: Turianin
Zawód: Ochroniarz Arii T' Loak | Najemnik
Status: Ucikinier, poszukiwany przez Hierarchię Turian
Kredyty: 5.500

Re: Pytania o mechanikę

28 mar 2013, o 22:37

Korzystając z założonego tematu (dzięki Ananthe), również zadam pytanie:
dlaczego pancerz technologiczny spowalnia korzystanie z innych mocy o 80%, wszystkim tylko nie inżynierom? Przecież ta moc adresowana była (oczywiście odniesienie jedynie w grze) do strażników. Jako strażnik smutam, bo lubię korzystać z tej zdolności. Chciałbym, zapewne to jedynie moje pobożne życzenie, aby kara ładowania była zdjęta zarówno dla inżynierów, jak i STRAŻNIKÓW.
Core
Awatar użytkownika
Mistrz Gry
Posty: 320
Rejestracja: 14 lip 2012, o 16:12
Wiek: 26
Klasa: Inżynier
Rasa: Człowiek
Zawód: Pilot / Najemnik / Mechanik
Kredyty: 1.000
Medals:

Re: Pytania o mechanikę

29 mar 2013, o 09:19

1) Te informację podobno były w dziale SOC ale po problemie zniknęło. Ktoś już pytał na SB o te statystyki broni bo faktycznie by się przydały. Chwilowo podejrzewam, że jest odpowiedź B) Są to statystyki z multika ME3 jakiego? Aktualnego? :P

2) Też się nad tym zastanawiałem. Szczegół, że już podczas walki. Swoim inżynierem korzystam z wieżyczki "do woli" i ma ona postać takiej jakiej Tali używa w grze. (Mały spodek z silnikiem pod spodu i prostym akceleratorem masy) Też nie mogłem tego znaleźć czy trzeba będzie kupować na zapas jak choćby granaty, ale twierdzę, że puki nie będziesz chciał sobie ustawić ściany z nich to wątpię, żeby się ktoś przyczepił, jak rzucisz sobie jedną, za jakiś czas drugą i gdzieś tam później trzecią. Podobnie z minami.

3) Zacząłem też się nad tym zastanawiać. Wprawdzie nie było by to trudne do wprowadzenia, pod warunkiem, że były by ustalone statystyki broni :P

4) Powiem w ten sposób :P Administracja chwilowo nie chce/nie ma czasu/ nie potrafi (niepotrzebne skreślić) zająć się kwestią statków :P Ja jakiś czas temu zacząłem wprawdzie ustawiać cegiełkę co do statków i jedynie to Vici ułożył drugą :P może uda mi się też innego maniaka statków wciągnąć (Peter co ty na to? :P ) to w końcu jakiś poradnik do statków powstanie (tworzenie, typy, klasy, uzbrojenie, przeznaczenie/zadanie może nawet upgrade poszczególnych części jak generator)

5) Nie rozumiem pytania, ale jeśli chodzi to czy będą te wszystkie Kalimatory, dodatkowe magazynki, celowniki optyczne w sklepie to pomysł nie zły ale pytaj te boginie na szczycie władzy :P

6) Z uwagi, że jest to PBF wszystko funkcjonuję tu przede wszystkim na zasadzie opisowej :P Dlatego ograniczenie to twoja fantazja...... i liczby na karcie postaci xD Jeśli twoja postać zna się na hakerstwie to możesz działać opisowo :P Choć Sabotaż może pomóc przy większości problemów (oczywiście to zależy od mistrza jeszcze)

7) Zależy od mistrza :P ale jakoś nie wiedziałem w Tajnym Dziale Narad Tych Złych i Niedobrych Mistrzów zdania "trzymaj się statystyk" :P

@Bane
W sumie ciekawe spostrzeżenie. W multi ME3 zdolność tą ma Strażnik, ale niestety, jeśli mnie pamięć nie myli to nie nasze założenie tylko tych z EA/BioWare bo to opis z gry :P Może chodzi o to, że Inżynierowie, wiedzą jak poprawnie ją ustawić? :D
Ananthe’Viroccum vas Eboracum
Awatar użytkownika
Posty: 312
Rejestracja: 23 mar 2013, o 21:40
Miano: Ananthe vas Eboracum
Wiek: 28
Klasa: Szpieg
Rasa: Quarianka
Zawód: Najemnik
Postać główna: Ananthe'Viroccum vas Eboracum
Status: Członek Zaćmienia Pierwszego Stopnia
Kredyty: 1.200
Lokalizacja: Złotoryja

Re: Pytania o mechanikę

29 mar 2013, o 10:19

Dzięki za odpowiedź Core :D. No to idę męczyć adminów. A i przy okazji Ananthe jest głównym kontem, Vici pobocznym (także niepotrzebnie informowałeś mnie o moim wpisie :D). Myślę zresztą że możnaby uprosić Szczyty Władzy o utworzenie działu o nazwie "Kompendium Kapitana"czy jakoś tak w extranecie/ANN i tam opisać statki itp krok po kroku.
ObrazekObrazek Jeśli piszesz do mnie, używaj rodzaju męskiego, jeśli do Ananthe, rodzaju żeńskiego. Theme postaci
Peter King
Awatar użytkownika
Posty: 708
Rejestracja: 27 lut 2013, o 23:05
Wiek: 33
Klasa: Strażnik
Rasa: Człowiek
Zawód: Człowiek renesansu
Lokalizacja: Illium
Status: Freelancer, ex-sierżant Przymierza. Cerberus go nie lubi, bo ukradł im statek. Uważany za zmarłego.
Kredyty: 35.877
Medals:

Re: Pytania o mechanikę

31 mar 2013, o 01:29

Z mojej strony też jedno pytanko.
Jak to jest z detonacjami biotycznymi i technologicznymi?
Sugerujemy się zasadami z dwójki, czy trójki gdzie praktycznie wszystko wysadza wszystko? O ile się nie mylę tylko przy polu unicestwienia jest wspomniane cokolwiek o jakiejś eksplozji, więc wolę się upewnić. Aktualnie latam z Dolores i oboje jesteśmy strażnikami. Prędzej czy później zaczniemy więc miotać mocami i chcę być pewien jak to wszystko opisywać.

Co do Ciebie Core i kwestii sprzętu latającego.
Poprowadź mi coś wreszcie dla Maarva i jestem do Twoich usług. ;)
You called down the thunder, now reap the whirlwind.ObrazekObrazek[center]Theme Obrazek Voice Obrazek Outfit Obrazek Armor Obrazek NPC Obrazek GG: 7393255[/center][/size] Wyświetl wiadomość pozafabularną
Hawk
Awatar użytkownika
Administrator
Posty: 2752
Rejestracja: 14 kwie 2012, o 22:37
Miano: Jeanette Hawkins
Wiek: 35
Klasa: Żołnierz
Rasa: Człowiek
Zawód: Kapitan pirackiej łajby
Lokalizacja: Wraith
Status: Widmo-renegat, poszukiwana przez Cerberusa.
Kredyty: 107.987
Medals:

Re: Pytania o mechanikę

31 mar 2013, o 12:25

1) Tak jak napisał Core. Trzeba je od nowa spisać, czym miała zająć się Iris, ale poprzestała na kilku broniach, więc kiedy ja dopiero znajdę trochę czasu to to po prostu dodam.

2) Wieżyczka jest "do woli", mina zbliżeniowa podchodzi pod granaty, więc jak na razie ma ograniczoną ilość do 2 na start, ale pewnie pomyślimy nad zmianą.

3) Nope, u nas nie ma poziomów broni.

4) Może i w planach jest, swojego czasu Farciarz, gdy jeszcze grał, podesłał mi wiele fajnych i ciekawych rozwiązań związanych właśnie ze statkami, lecz na razie nie mamy czasu by się tym zając. Gdy wprowadzimy na forum wszystko to, co planowaliśmy to zaczniemy myśleć o reszcie na spokojnie.

5) Na razie możliwy nie jest, a jedynie stanowi łup z misji. Czy będzie inaczej - pożyjemy, zobaczymy (;

6) Tak jak pisał Core.

7) Zależy od Mistrza Gry.

Co do pancerza technologicznego - owszem, w grze ma go strażnik, tyle że na forum nie musimy trzymać się tego tak stricte stricte. U nas mamy taki podział na klasy "pełne" (żołnierz, adept, inżynier) i "mieszane", czyli reszta. To oczywiste, że mieszane mają przewagę nad pełnymi, bo nie są ograniczone do jednego typu zdolności, dlatego też chcieliśmy w jakiś sposób to ujednolicić. Strażnik ma przewagę nad inżynierem bo korzysta z technologii i biotyki, ale przyjmujemy, że inżynier otrzymuje "większy bonus" do tych zdolności technicznych z tego prostego powodu, że skupia się tylko i wyłącznie na nich. Strażnik na 2 rzeczach, inżynier poświęca się jednej, więc wykształca ją w niektórych aspektach nieco lepiej niż osoba, która opanowuje 2 typy zdolności. Dlatego też inżynierowie, żołnierze i adepci są "zwolnieni" z minusów wynikających z używania Umocnienia, Pancerza Technologicznego i bariery. xP

Co do wybuchów, to naturalnie są te biotyczne, kiedy złączymy 2 zdolności, jak i te z Mass Effecta 3. Choć tutaj nie trzeba nawet grać w grę, by domyślić się większości - jak ktoś użyje przeciążenia i użyjemy go my, to efekt się spotęguje. Tak samo jak ktoś użyje natychmiastowego zamrożenia, a my zaraz po tym kriowybuchu.
THEME⌎ ARMOR⌎ VOICE⌎ NPC⌎
ObrazekObrazek
+10%⌎ do bycia twoją starą+20%⌎ do bycia starą twojej starej+30%⌎ do bycia starym starej twojej starej

Ananthe’Viroccum vas Eboracum
Awatar użytkownika
Posty: 312
Rejestracja: 23 mar 2013, o 21:40
Miano: Ananthe vas Eboracum
Wiek: 28
Klasa: Szpieg
Rasa: Quarianka
Zawód: Najemnik
Postać główna: Ananthe'Viroccum vas Eboracum
Status: Członek Zaćmienia Pierwszego Stopnia
Kredyty: 1.200
Lokalizacja: Złotoryja

Re: Pytania o mechanikę

31 mar 2013, o 13:10

Hawk, wielkie dzięki za odpowiedź :] moje wątpliwości są rozwiane, a temat pozostawiam potomnym i komu tam jeszcze trzeba do szczęścia :D
ObrazekObrazek Jeśli piszesz do mnie, używaj rodzaju męskiego, jeśli do Ananthe, rodzaju żeńskiego. Theme postaci
Core
Awatar użytkownika
Mistrz Gry
Posty: 320
Rejestracja: 14 lip 2012, o 16:12
Wiek: 26
Klasa: Inżynier
Rasa: Człowiek
Zawód: Pilot / Najemnik / Mechanik
Kredyty: 1.000
Medals:

Re: Pytania o mechanikę

31 mar 2013, o 21:04

A teraz ja mam pytanie :D skoro już temat został założony to nie widzę powodu dlaczego miał bym go nie wykorzystać ;>

Zastanawia mnie jedna kwestia ;> Otóż w grze Mass effect wszyscy wiemy, że wszystkie postacie mają Osłonę kinetyczną, w którą wyposażoną są pancerze. W ME3 zauważyłem, że postacie które posługują się biotyką nie mają paska Osłony tylko Bariery. Adepci Szturmowcy i chyba Strażnicy mają fioletowy pasek osłony, a pozostali niebieski. I teraz jak? czy biotycy mają dodatkową osłonę w postaci Bariery biotycznej oraz tarcze kinetyczne z pancerza, czy że te moce się wykluczają?
Wyyrlok Bane
Awatar użytkownika
Posty: 139
Rejestracja: 5 sty 2013, o 20:15
Miano: Wyyrlok Bane
Wiek: 30
Klasa: Strażnik
Rasa: Turianin
Zawód: Ochroniarz Arii T' Loak | Najemnik
Status: Ucikinier, poszukiwany przez Hierarchię Turian
Kredyty: 5.500

Re: Pytania o mechanikę

31 mar 2013, o 21:21

strażnicy maja tarcze nie bariery :P
Ananthe’Viroccum vas Eboracum
Awatar użytkownika
Posty: 312
Rejestracja: 23 mar 2013, o 21:40
Miano: Ananthe vas Eboracum
Wiek: 28
Klasa: Szpieg
Rasa: Quarianka
Zawód: Najemnik
Postać główna: Ananthe'Viroccum vas Eboracum
Status: Członek Zaćmienia Pierwszego Stopnia
Kredyty: 1.200
Lokalizacja: Złotoryja

Re: Pytania o mechanikę

1 kwie 2013, o 08:31

Core Te osłony się wykluczają. Bariery bazują na zdolnościach właściciela, a tarcze na generatorach. Ponieważ działają one w ten sam sposób, obecność obydwu byłaby niewygodna i zakłócałaby działanie większości mocy. Już w ME2 były bariery, tylko w ME1 wszyscy posiadali tarcze. Tak samo jest w multi, i chyba w realiach pbfa bazujących na multiku.
ObrazekObrazek Jeśli piszesz do mnie, używaj rodzaju męskiego, jeśli do Ananthe, rodzaju żeńskiego. Theme postaci
Wyyrlok Bane
Awatar użytkownika
Posty: 139
Rejestracja: 5 sty 2013, o 20:15
Miano: Wyyrlok Bane
Wiek: 30
Klasa: Strażnik
Rasa: Turianin
Zawód: Ochroniarz Arii T' Loak | Najemnik
Status: Ucikinier, poszukiwany przez Hierarchię Turian
Kredyty: 5.500

Re: Pytania o mechanikę

1 kwie 2013, o 11:29

Mam jeszcze jedno pytanie... Czy zamiast omni-ostrza można mieć omni-tarczę?
Carmen Ortega
Awatar użytkownika
Grafik
Posty: 1179
Rejestracja: 10 maja 2012, o 17:32
Wiek: 32
Klasa: Szturmowiec
Rasa: Człowiek
Zawód: Oficer Cerberusa
Lokalizacja: Aite
Status: Agentka Cerberusa działająca pod przykrywką fałszywej tożsamości, pirat.
Kredyty: 9.300
Medals:

Re: Pytania o mechanikę

1 kwie 2013, o 11:42

Ile razy mam pisać? W kwestii tarcz opieramy się na ME pierwszym: każdy ma tarcze, a bariera to taka zdolność biotyczna. Czy to inżynier, żołnierz, adept czy strażnik - wszyscy mają generatory (piszę to, ponieważ Ananthe napisał, że bazujemy na multi, w którym są tylko tarcze, co jest nieprawdą odnośnie tego drugiego).

Wyyrlok, jak na razie dostępne jest tylko omni-ostrze. Wraz z wprowadzeniem nowości, będą także inne warianty.
Mundur Ubiór cywilny Theme Carcharias Wraith GG: 5800060
ObrazekObrazek
+70% do obrażeń od mocy +15% do obrażeń od broni +15% do celności
Obrazek
William Kraiven
Awatar użytkownika
Posty: 677
Rejestracja: 17 gru 2012, o 21:19
Miano: Will
Wiek: 29
Klasa: Żołnierz
Rasa: Człowiek
Zawód: Najemnik
Lokalizacja: Horyzont
Status: ex-Przymierze, Były komandos "Delta", Były porucznik SOC, Były najemnik Błękitnych Słońc. Uważany za zmarłego.
Kredyty: 62,872
Lokalizacja: Cytadela
Medals:

Re: Pytania o mechanikę

1 kwie 2013, o 12:56

No to i ja się spytam. Mianowicie chodzi mi o zdolność "Umocnienie".

Czemu w Poziomie 4A, mamy coś takiego
Trafiasz dodatkowe cele w liczbie 1 w promieniu 8m, zadając o 60% mniej obrażeń.
Co to w ogóle oznacza? Że rozładowując pancerz i uderzając w kogoś, trafie drugą osobę, która stoi obok mojego celu? W multi to po prostu zamiast tego jest Trwałość - +5% więcej do redukcji obrażeń.
Obrazek ObrazekObrazek| +55% obrażeń od broni | +20% obrażeń od strzałów krytycznych | +1 pochłaniacz do każdej przenoszonej broni |
| +20% pancerza | 30% przywróconej maksymalnej mocy po utracie tarcz, pochłaniając przy tym 2 dawki omni-żelu |
| (15% jeżeli dostępna jest tylko 1 dawka omni-żelu) |
Obrazek |Obrazek| "Słowa" | [url=gg://28020261]Obrazek[/url] | "Myśli" | Obrazek | Obrazek Dla MG:Wyświetl wiadomość pozafabularną
Nexaron Dragonbite
Awatar użytkownika
Posty: 660
Rejestracja: 13 sty 2013, o 17:28
Miano: Nexaron Dragonbite
Wiek: 26
Klasa: Szturmowiec
Rasa: Człowiek
Zawód: Najemnik
Lokalizacja: Omega
Kredyty: 29.625
Medals:

Re: Pytania o mechanikę

1 kwie 2013, o 23:47

To i ja zadam pytanie z innej dzieciny, a mianowicie biotyki. Jak każdy wie na forum są biotycy korzystający ze specyficznych dla siebie mocy. Nim ich użyją muszą je aktywować, a robią to... Tutaj pozwolę się zacytować wpis z zasobów SOC do których odesłano mnie gdy zadałem to pytanie na pw choć ich treść znałem.
Właściwe gesty i ruchy mięśni powodują wysłanie odpowiednich impulsów nerwowych, które aktywują pewną zdolność.
O ile osoba znająca grę jestem w stanie wymienić i powiązać parę z gestów z mocami. Tak ja osobiście nie jestem w stanie tego uczynić ze wszystkimi, a co dopiero osoba, która nigdy nie grała w grę (pozwolę sobie przypomnieć że póki co takiego wymogu regulamin nie stawia przed użytkownikami). Taki gracz jest pozostawiony sam sobie, a więc kończąc pytaniem. Skoro są od nas wymagane konkretne gesty i ruchy.
Jakie one są?

Dla przejrzystości najlepiej będzie je wymienić dla każdej biotycznej mocy, która wymaga konkretnych gestów i ruchów.
What Can Change The Nature Of A Man??

ObrazekObrazek

~ Strój cywilny ~ Pancerz Bojowy ~

Bonusy: +35% obrażenia od mocy biotycznych, +25% siła od mocy biotycznych, -25% koszt mocy biotycznych, +10% do celności Upiora, +30% moc tarczy, +1 pochłaniacz do każdej przenoszonej broni, +20% siła pancerza

Obrazek
Core
Awatar użytkownika
Mistrz Gry
Posty: 320
Rejestracja: 14 lip 2012, o 16:12
Wiek: 26
Klasa: Inżynier
Rasa: Człowiek
Zawód: Pilot / Najemnik / Mechanik
Kredyty: 1.000
Medals:

Re: Pytania o mechanikę

2 kwie 2013, o 09:21

A ja się spytam "a po co to określać?" :D Nie widzę sensu, żeby w ogóle, uwzględniać w postach coś takiego.
"Mark nadymał się, wykrzywiając twarz w kształt jajka by wywołać osobliwość." :D

Albo ja tu czegoś nie rozumiem albo to wątek komediowy... Dla mnie biotyka to impulsy elektryczne z mózgu wysyłane przez rdzeń kręgowy przechodzące przez wzmacniające implanty by wygenerować pole efektu masy. Na co nam jeszcze jakieś gesty i ruchy mięśni? :D
Nexaron Dragonbite
Awatar użytkownika
Posty: 660
Rejestracja: 13 sty 2013, o 17:28
Miano: Nexaron Dragonbite
Wiek: 26
Klasa: Szturmowiec
Rasa: Człowiek
Zawód: Najemnik
Lokalizacja: Omega
Kredyty: 29.625
Medals:

Re: Pytania o mechanikę

2 kwie 2013, o 12:06

Zgodzę się Core, ale ode mnie wymagano abym zastoju użył wskazując otwartą dłonią cel, więc to pytanie nie do mnie.

Uważam że gesty mogłoby być, ale byłby kwestią umowną, a nie wymaganą przy każdym użyciu.
What Can Change The Nature Of A Man??

ObrazekObrazek

~ Strój cywilny ~ Pancerz Bojowy ~

Bonusy: +35% obrażenia od mocy biotycznych, +25% siła od mocy biotycznych, -25% koszt mocy biotycznych, +10% do celności Upiora, +30% moc tarczy, +1 pochłaniacz do każdej przenoszonej broni, +20% siła pancerza

Obrazek
Hawk
Awatar użytkownika
Administrator
Posty: 2752
Rejestracja: 14 kwie 2012, o 22:37
Miano: Jeanette Hawkins
Wiek: 35
Klasa: Żołnierz
Rasa: Człowiek
Zawód: Kapitan pirackiej łajby
Lokalizacja: Wraith
Status: Widmo-renegat, poszukiwana przez Cerberusa.
Kredyty: 107.987
Medals:

Re: Pytania o mechanikę

5 kwie 2013, o 16:12

Nex, z tego co ja wiem, to próbowałeś użyć zastoju nie ruszając się ani o milimetr. Czy to nie logiczne, że owszem, uaktywniasz w sobie biotykę, świecisz sobie na niebiesko, ale żeby "przesłać to" i wywołać jakiś efekt, musisz wykonać ruch ręką w stronę tej osoby? Przecież nie możesz stać w bezruchu a wróg będzie tylko patrzył, jak niebieska poświata sobie od ciebie leci w jego kierunku, bo to nie ma sensu. Trochę wyobraźni.

Kraiven, tak, to błąd. Poprawię za moment.
THEME⌎ ARMOR⌎ VOICE⌎ NPC⌎
ObrazekObrazek
+10%⌎ do bycia twoją starą+20%⌎ do bycia starą twojej starej+30%⌎ do bycia starym starej twojej starej

Nexaron Dragonbite
Awatar użytkownika
Posty: 660
Rejestracja: 13 sty 2013, o 17:28
Miano: Nexaron Dragonbite
Wiek: 26
Klasa: Szturmowiec
Rasa: Człowiek
Zawód: Najemnik
Lokalizacja: Omega
Kredyty: 29.625
Medals:

Re: Pytania o mechanikę

5 kwie 2013, o 19:56

Nie wiem co Ci powiedziano, a było tak. Przeszukiwałem mieszkanie w poszukiwaniu jego mieszkańców (samo to oznacza już ruch :P). Jedno ramię mając obezwładnione w wyniku postrzału, a w drugim mając katanę. Jednocześnie zaznaczając jednak, że jeśli kogoś dostrzegę to najpierw użyje zastoju aby dopiero później z przyłożenia strzelić. Zwrócono mi jednak na PW uwagę, że nie mogę użyć zastoju, bo w dłoni mam broń i aby to zrobić muszę otwartą dłonią wskazać cel. Nie ważne ile będę się ruszał/skakał/wymachiwał którąkolwiek częścią ciała tylko w ten sposób mogę użyć zastoju, więc zmieniłem post.

Ja jednak pytam o ogólną zasadę, a mój przypadek był jedynie przykładem gdzie wymagano ode mnie abym zrobił to w taki konkretny sposób.
What Can Change The Nature Of A Man??

ObrazekObrazek

~ Strój cywilny ~ Pancerz Bojowy ~

Bonusy: +35% obrażenia od mocy biotycznych, +25% siła od mocy biotycznych, -25% koszt mocy biotycznych, +10% do celności Upiora, +30% moc tarczy, +1 pochłaniacz do każdej przenoszonej broni, +20% siła pancerza

Obrazek
Hawk
Awatar użytkownika
Administrator
Posty: 2752
Rejestracja: 14 kwie 2012, o 22:37
Miano: Jeanette Hawkins
Wiek: 35
Klasa: Żołnierz
Rasa: Człowiek
Zawód: Kapitan pirackiej łajby
Lokalizacja: Wraith
Status: Widmo-renegat, poszukiwana przez Cerberusa.
Kredyty: 107.987
Medals:

Re: Pytania o mechanikę

7 kwie 2013, o 17:26

Dziwne, żebyś mógł użyć zastoju, kiedy masz jedyną zdolną do tego rękę, zajętą trzymaniem broni. Dla mnie to jest oczywiste, że skoro wokół ciebie jest ta niebieska poświata, to by ją "posłać" w kierunku wroga, by wywołała jakiś efekt, musisz wykonać odpowiedni ruch w jego stronę. To, że masz śnieżkę w ręku nie sprawi, że uderzy ona w drugą osobę. Musisz ją tam rzucić. Tak jest w przypadku wszystkich tego typu zdolności, jak rzut, odkształcenie czy zastój.
THEME⌎ ARMOR⌎ VOICE⌎ NPC⌎
ObrazekObrazek
+10%⌎ do bycia twoją starą+20%⌎ do bycia starą twojej starej+30%⌎ do bycia starym starej twojej starej

Nexaron Dragonbite
Awatar użytkownika
Posty: 660
Rejestracja: 13 sty 2013, o 17:28
Miano: Nexaron Dragonbite
Wiek: 26
Klasa: Szturmowiec
Rasa: Człowiek
Zawód: Najemnik
Lokalizacja: Omega
Kredyty: 29.625
Medals:

Re: Pytania o mechanikę

7 kwie 2013, o 19:05

Równie dobrze mogę je kopnąć myśląc w ten sposób, bo czemu by nie? Jak z piłką. Odniosłaś się jednak to 3 mocy, a ja mówią o wszystkich. Jakie przy innych mocach trzeba gesty wykonywać. Nigdzie nie jest też na forum napisane, że tą moc się "rzuca" w przeciwnika, więc nie widzę problemu z zajętymi dłońmi, a jeszcze raz przypomnę, że nie ma wymogu znajomości gry ani jego realiów.

Problem więc nie jest czy miałem zajęte dłonie czy nie, a brak konsekwencji. Wymagacie gestów napiszcie jakie i nie będzie nieporozumień. Inaczej nie muszę ich wykonywać lub mogę je wykonywać inne niż tego oczekujecie, bo na forum nie jest napisane jakie one mają być.
What Can Change The Nature Of A Man??

ObrazekObrazek

~ Strój cywilny ~ Pancerz Bojowy ~

Bonusy: +35% obrażenia od mocy biotycznych, +25% siła od mocy biotycznych, -25% koszt mocy biotycznych, +10% do celności Upiora, +30% moc tarczy, +1 pochłaniacz do każdej przenoszonej broni, +20% siła pancerza

Obrazek

Wróć do „Archiwum”