Alexis Crimson
Awatar użytkownika
Posty: 273
Rejestracja: 2 cze 2014, o 22:05
Miano: Alexis Crimson
Wiek: 28
Klasa: Inżynier
Rasa: Człowiek
Zawód: Inżynier Cerberusa
Postać główna: Irene Dubois
Lokalizacja: Cytadela
Kredyty: 21.400

Alexis Crimson

2 cze 2014, o 22:14


Miano: Alexis Crimson
Wiek: 13 stycznia 2158, 28 lat
Rasa: Człowiek
Płeć: Kobieta
Specjalizacja: Inżynier
Przynależność: Cerberus
Zawód: Inżynier Cerberusa

Aparycja: Lex jest kobietą wyróżniającą się z tłumu, głównie dzięki kolorowym tatuażom pokrywającym większą część jej ciała. Nie należy do szczególnie wysokich ani umięśnionych, ale wbrew pozorom jest zaskakująco silna. Szare oczy zawsze podkreśla mocnym makijażem, dodającym jej charakteru, tak samo jak piercing twarzy i buntownicza fryzura – wygolone boki głowy i białe pasemka, odcinające się od reszty ciemnych włosów długiego irokeza. Jej głos jest chrapliwy – kiedyś mniej, dziś już bardzo, pewnie ze względu na ogromne ilości wypalanych dziennie papierosów. Zazwyczaj nosi się na czarno, a momentami - głównie przy pracy - zupełnie niekobieco. Czasem porusza się chaotycznie i gwałtownie. Lubi się śmiać, choć rzadko znajduje ku temu powody.

Osobowość: „Bez kija nie podchodź” – tak określił ją kiedyś współpracownik i wielu mogłoby się z tym zgodzić. O ile jeszcze kilka lat temu była po prostu niespokojną awanturniczką, utrzymującą się ze swojego wrodzonego talentu inżyniera, całkowicie zobojętniałą wobec skrajnych opinii na swój temat, tak po wypadku do tego zestawu doszło kilka mniej ciekawych cech. Lex jest perfekcjonistką, całym sercem oddaną pasji – technologii. Niektórzy twierdzą, że woli mechy od ludzi, lecz nie jest to prawda. Po prostu nie jest jej łatwo znaleźć kogoś, kto mógłby na dłuższą metę znosić wady jej psychiki. I kogo ona sama będzie w stanie tolerować dłużej niż przez trzy dni, nie mając ochoty wbić mu omni-ostrza w twarz. Zwykle jest szorstka i odpycha ludzi od siebie, ale robi to tylko po to, by uniknąć bólu, z którym w swoim stanie nie umiałaby sobie zapewne poradzić. Tych, którzy wiedzą o niej wszystko i mimo to nie traktują jej jak psychopatki, ceni najbardziej na świecie.
Bo tak naprawdę Lex jest w nienajlepszym stanie. Póki co, skutecznie to ukrywa, ale jest to dla niej męczące. Systematycznie przyjmuje mocne leki przeciwpsychotyczne. Są jednak momenty, gdy jej organizm przyzwyczaja się do nich i stopniowo przestają działać, więc zanim znajdzie się dla niej odpowiedni zamiennik, zdarzają się jej agresywne napady manii i, w skrajnie ciężkich chwilach, ataki psychozy. Zwykle jednak objawy choroby ograniczają się do dziwnych, acz nieszkodliwych zachowań.


Historia: Rodzina Lex należała do tych najzwyklejszych, przeciętnych ziemskich rodzin średniej klasy. Ojciec był programistą, matka pracowała w fabryce. Byli dobrymi rodzicami, wychowali ją na inteligentną i pewną siebie dziewczynę, zapewnili jej porządną edukację i nigdy nie brakowało jej miłości. Dlatego też Lex utrzymuje z nimi stały kontakt – są to ludzie, na których zależy jej bardziej, niż na kimkolwiek innym. No, chyba, że mowa o rodzeństwie. Starszy o cztery lata brat, Roy, na dzień dzisiejszy jest jedną z niewielu osób, które wytrzymują jej towarzystwo, nawet w chwilach najgorszego załamania. W dzieciństwie spędzali razem każdą wolną chwilę i to dzięki niemu Lex jest, jaka jest. Lub przez niego – od wypadku Roy żyje w przeświadczeniu, że stan psychiczny siostry jest jego winą, co ona z kolei próbuje bezkutecznie wybić mu z głowy. Mimo drobnych niesnasek zawsze byli i niezmiennie są rodzeństwem doskonałym, podobnym do siebie zarówno w buntowniczym wyglądzie, jak i epikurejskim podejściu do życia.

„Zbudowała pierwszego mecha, jeszcze zanim nauczyła się chodzić” – ot, taki żart, który opowiadają rodzice, kiedy przychodzi powiedzieć coś o swoim dziecku. Nie ma w tym jednak krzty prawdy, Lex tego mecha skonstruowała w wieku siedmiu lat, a do tego przestał działać dziesięć minut po pierwszym uruchomieniu. Ale już wtedy miała talent do wszelkiego rodzaju technologii, który w niedługim czasie przekształcił się w prawdziwą pasję. Po ukończeniu szkoły, bez najmniejszego problemu dostała pracę w zakładach Hahne-Kedar, gdzie zaproponowali jej stanowisko jednego z inżynierów odłamu organizacji zwanego Hahne-Kedar Shadow Works. Ceniono tam jej kreatywne podejście do technologii i nieograniczanie się utartymi schematami. Do tego młoda kadra pozwoliła jej odnaleźć się tam doskonale. Poznała też kogoś, z kim naprawdę planowała spędzić resztę życia, choć nigdy by się tego po sobie wcześniej nie spodziewała. Powiedziała mu „tak”, zamieszkali razem, wszystko układało się doskonale.

Wtedy nastąpił wypadek. Zwykły przelot skycarem sterowanym przez brata skończył się tragicznie. Stłuczka nad lądowiskiem zwykle skutkuje chwilą chaosu i ewentualnie drobnymi obrażeniami, prawda? Cóż, nie wtedy, gdy na tylnym siedzeniu, obok narzeczonego, tkwią niezabezpieczone, ostre, metalowe elementy. Lex nie powinna była zabierać pracy do domu, nie tylko dlatego, że z kradzionych części nie wypada konstruować mecha kuchennego dla rodziców. To była piękna scena. Roy odwrócił się do tyłu, by opowiedzieć jeden ze swoich słabych żartów i nie widział pojazdu nadlatującego od lewej strony. Lex nie pamięta zbyt wiele. Uderzenie przepchnęło ich kilkanaście metrów w bok, spadli więc kilka pięter niżej, na dolny parking, rozbijając się wśród innych skycarów. I właśnie w momencie upadku kobieta poczuła ostry ból z tyłu czaszki i straciła przytomność.

Obudziła się z zabandażowaną głową, bratem u boku łóżka i bez narzeczonego. Pogrzeb odbył się tydzień później. Płakała, bardzo. Pierwszy raz od wielu lat. Pierwszy raz tak długo. Depresja pochłonęła ją całkowicie, odrywając od pracy, od ludzi, od życia. W końcu, po długiej konsultacji psychiatrycznej, została wypisana ze szpitala. Pod wpływem przepisanych leków uspokajających, jej stan był zadowalający. Mimo to, tylko Roy’owi pozwalała odwiedzać się w norze, którą nazywała domem. Nie odsłaniała zasłon, nie wychodziła na zewnątrz. Przestała brać leki. Wychudła, wyglądała jak cień dawnej siebie; nękały ją koszmary, we śnie i na jawie. Czasem znajdowała ukojenie w bólu, krwi spływającej po białej ceramice zlewu, w krzykach i rozmowach z samą sobą. Słyszała szepty i widziała twarz utraconego ukochanego, raz wykrzywioną we wściekłości, a raz cierpiącą w tęsknocie. Robiła wszystko, by zapomnieć jego imię i chyba w końcu jej się udało. Zepchnęła je na dno chorego umysłu i kiedy tylko próbowało pojawić się w jej życiu z powrotem, zabijała te myśli wydrapując sobie rany w ciele i duszy.

Roy, pogrążony w rozpaczy i wyrzutach sumienia, opiekował się nią lepiej, niż na to zasługiwała. Któregoś dnia nie wytrzymał i siłą wyciągnął ją z domu. Usiedli wtedy w jednym z opuszczonych hangarów na obrzeżach miasta i spędzili tam wiele godzin. Lex płakała znów, brat przytulał ją i obiecywał, że będzie lepiej i w końcu udało mu się sprawić, że w to uwierzyła. Po wielu tygodniach prób wreszcie wyciągnął ją z depresji. Może w nie do końca właściwy sposób, ale przynajmniej się starał, a ona to doceniała. Pili razem, czasem do rana, czasem na umór. Przynajmniej mogła zrzucać wtedy niepokojące objawy na alkohol. Za namową Roy’a wytatuowała się, kryjąc blizny po samookaleczeniach pod kolorowymi wzorami. Chwile bolesnego zdobienia ciała traktowała jak swego rodzaju katharsis. Do dziś te tatuaże znaczą dla niej więcej, niż dla dziewięćdziesięciu procent społeczeństwa.

Wkrótce jednak wyszło na jaw, że wyjście z depresji nie usunęło problemu. O ile ta była skutkiem traumy i bólu po stracie, to okazało się, że uszkodzenie głowy ma dużo poważniejsze konsekwencje. Podczas jednego z nocnych wypadów spotkała starego znajomego, Simona. Choć dotąd Lex unikała raczej dłuższej styczności z ludźmi, spędzili na rozmowie dobre kilka godzin. Okazało się, że mężczyzna pracuje dla dużej organizacji... jako psychiatra. Nie potrzebował dużo czasu, by stwierdzić u niej poważne zmiany umysłowe, spowodowane uszkodzeniami mózgu. Nie mógł uwierzyć, że Lex jest w ogóle w stanie funkcjonować bez leków. Obiecał jej pomoc i obietnicy dotrzymał. Tabletki, które zaczęła przyjmować, razem z regularnymi sesjami psychoterapii, postawiły ją wreszcie na nogi. Głosy przestały do niej mówić, ból przestał sprawiać jej przyjemność, zaczęła zachowywać się normalniej – nie krzyczała już w zamkniętych ścianach swojego domu, nie powtarzała jednego słowa w kółko przez godzinę, wpatrując się we własną dłoń. Wróciła do starej siebie na tyle, by zauważyć jak bardzo się stoczyła. Straciła pracę, znajomych... dziękowała bogu, że Roy zdecydował się pozostać przy niej. I za Simona, choć nie do końca rozumiała skąd taka troska z jego strony.

Któregoś dnia, gdy rozmawiali o starych czasach, pojawił się temat niewątpliwych uzdolnień Lex. Mężczyzna spytał wtedy, czy nie szuka pracy, skoro jest już w stanie funkcjonować normalnie w społeczeństwie, a w Hahne-Kedar nie miała już czego szukać. Długo się nad tym zastanawiała. Simon zaproponował jej, że może polecić ją w organizacji, dla której pracuje. Nie wyobrażała sobie, że mieliby zatrudnić osobę nie do końca obliczalną i po chwili wahania wyraziła te obiekcje... Mężczyzna jednak obiecał, że się tym zajmie. To się wydawało piękne – nieprzerwane dostawy leków przeciwpsychotycznych i ta organizacja poszukująca obiecujących, młodych inżynierów, do których Lex zdecydowanie należała – w końcu powiedziała „tak”. Kilka dni później odwiedził ją obcy mężczyzna i wprowadził ją w temat Cerberusa.

Jakiś czas zajęło jej uświadomienie sobie, że Cerberus wyciągnął ją z bagna, w jakim się znalazła. Zawdzięczała mu życie – zarówno Simonowi, który niezmiennie stanowił dla niej przeogromne wsparcie, z sobie tylko znanego powodu, ale i całej organizacji, która doceniła nadprzeciętne umiejętności inżynierskie i pozwoliła jej wrócić do życia na poziomie. Lex miała tylko nadzieję, że uda się jej utrzymać chorobę w tajemnicy przed współpracownikami. Bo póki dziwne zachowania były brane za ekscentryzm, mogła funkcjonować bez problemu. Ograniczał ją tylko wymóg stawiania się co tydzień na jednej z systematycznych konsultacji psychiatrycznych, ale nie przeszkadzało jej to. Obopólna korzyść, tak sobie to tłumaczyła. Zdawała sobie sprawę z faktu, że organizacja od półtora roku sprawuje nad nią praktycznie pełną kontrolę i o ile nie czuła się z tym do końca szczęśliwa, to przynajmniej wreszcie z powrotem żyła jak człowiek.


Ekwipunek:
- Standardowy generator tarcz
- Omni-klucz "Primo"

Środek transportu: brak.

Informacje dodatkowe:
- Lex jest oburęczna
- Dla Cerberusa zajmuje się dostarczaniem nowych i ulepszaniem istniejących schematów pancerzy, oraz nadzoruje produkcję mechów.
Ostatnio zmieniony 4 cze 2014, o 18:13 przez Alexis Crimson, łącznie zmieniany 5 razy.
- NPC - ARMOR -
ObrazekObrazek
+10% DO OBRAZEŃ WRĘCZ | 75% SZANSY NA POWALENIE | +10% PREMIA TECHNOLOGICZNA | +10% TARCZE
Obrazek
Diego Rodriguez
Awatar użytkownika
Posty: 454
Rejestracja: 4 mar 2014, o 19:00
Miano: Diego Rodriguez
Wiek: 36
Klasa: Szpieg
Rasa: Człowiek
Zawód: Biznesmen
Postać główna: Marshall Hearrow
Lokalizacja: Cytadela
Kredyty: 42.950
Medals:

Re: Alexis Crimson

2 cze 2014, o 22:30

Jak już powiedziałem wcześniej na forum publiczym, jeśli któraś zrobi sobie postać z tym avkiem będę wierny jak pies.
Wyświetl wiadomość pozafabularną

Więc w dupie mam wszystkie nieścisłości jakie ktokolwiek tu wynajdzie!

Obrazek - mój dziadzio daje Ci taka :P

EDIT: Rozumiem, że nie mogę dać taka jeśli kp mi się podoba i nie widzę niejasności w postaci różnicy lat czy tego, że tutaj mamy świat rzeczywisty. Nie było niczego co by przecięło mnie na wskroś jak nie wiem, umie latać bo szybko macha rękami. Ale jebać to bo przecież dałem tak za ładne oczy.
Ostatnio zmieniony 4 cze 2014, o 07:59 przez Diego Rodriguez, łącznie zmieniany 1 raz.
MAIN - VOICE - OUTFIT - ARMOR
TANGO czyli Diego w akcji.
ObrazekObrazek[center]///+30% DO ATAKU WRĘCZ///+ 1PA DO ATAKU WRĘCZ///75% SZANS NA OBALENIE///[/center]falcon"Roses are red. Violets are blue. We are Cerberus. Who the fuck are you?"
Qeirana Aecterus
Awatar użytkownika
Posty: 187
Rejestracja: 9 cze 2013, o 18:25
Miano: Qeirana Aecterus
Wiek: 32
Klasa: Szpieg
Rasa: Turianka
Zawód: Dyplomatka
Kredyty: 19.930

Re: Alexis Crimson

3 cze 2014, o 07:25

Ode mnie też tak. Nic złego nie widzę, ale przydałby się jej pluszowy hanar.
ObrazekObrazek

Patriotyzm nie jest krótkotrwałym wybuchem uczucia, lecz cichym i niewzruszonym oddaniem przez całe życie.

~~~

Oficjalnie | Prywatnie
Pancerz

~~~

Theme
Marcus de Silva
Awatar użytkownika
Posty: 328
Rejestracja: 13 sty 2014, o 15:40
Miano: Marcus de Silva "Scarecrow"
Wiek: 35
Klasa: Szturmowiec
Rasa: Człowiek
Zawód: Przemytnik
Postać główna: Nakmor Gavos
Lokalizacja: Treches
Status: "Poszukiwany przez Radę i dwie bezimienne organizacje"
Kredyty: 12.432
Medals:

Re: Alexis Crimson

3 cze 2014, o 08:19

Zgodnie z wolą bogów edytuję posta :P.

Aparycja - nie mam do niej zastrzeżeń, ładnie rozpisana.
Osobowość - fajny element z psychodeliką, dla pewności może ją trochę złagodnij.
Historia - zmieniłaś to o czym wspomniałem, nie widzę zatem innych problemów.

Ogólnie jestem na tak.

Wyświetl wiadomość pozafabularną
Ostatnio zmieniony 4 cze 2014, o 15:40 przez Marcus de Silva, łącznie zmieniany 2 razy.
ObrazekObrazek Bonusy:+20% obrażenia od mocy, +20% do Tarcz, +5% na krytyka Theme /Battle ThemeOutfit /Outfit 2
Hawk
Awatar użytkownika
Administrator
Posty: 2752
Rejestracja: 14 kwie 2012, o 22:37
Miano: Jeanette Hawkins
Wiek: 35
Klasa: Żołnierz
Rasa: Człowiek
Zawód: Kapitan pirackiej łajby
Lokalizacja: Wraith
Status: Widmo-renegat, poszukiwana przez Cerberusa.
Kredyty: 107.987
Medals:

Re: Alexis Crimson

3 cze 2014, o 10:51

Tak tylko przypomnę, że wasze taki bez czytania karty nie mają żadnej wartości ;) Sama edytuję tego posta z oceną potem, bo teraz mało czasu dość.

Edit: Dobra, spodziewałam się czegoś lepszego :P Historia jest mega oklepana. Czytam po raz kolejny identyczne, analogiczne wątki postaci z zaburzeniami tak, że mogłabym podmienić imię i nazwisko Alexis, i mógłby to być każdy inny. Tak, jakbyś usiadła i w 10 minut napisała tę postać, nie wysilając się zbytnio. To jednak nie jest powód, dla którego miałabym wstrzymać swojego "taka", więc po prostu mówi się trudno ;)
Inna sprawa - trzy lata temu postać dołączyła do Cerberusa, był jeszcze ten wypadek i tak dalej, więc podejrzewam, ze do zakładów Hahne-Kedar dołączyła mając... ile? 20 lat? Po roku/dwóch pracy dali jej już ważne stanowisko? Innej opcji raczej nie ma, choć wtedy jaką szkołę skończyła? Biorąc pod uwagę obecnie jak to wygląda, to skończyłaby studia gdzieś w czasie, w którym u ciebie już Crimson w Cerberusie siedzi. Pomijając przy tym to, że nie nabyłaby doświadczenia poza pracą w Hahne - to duża firma. Przyjęliby ją ot tak, młodą, niedoświadczoną, a potem wrzucili na ważne stanowisko po kilku miesiącach pracy? Nie wydaje mi się :P
THEME⌎ ARMOR⌎ VOICE⌎ NPC⌎
ObrazekObrazek
+10%⌎ do bycia twoją starą+20%⌎ do bycia starą twojej starej+30%⌎ do bycia starym starej twojej starej

Alexis Crimson
Awatar użytkownika
Posty: 273
Rejestracja: 2 cze 2014, o 22:05
Miano: Alexis Crimson
Wiek: 28
Klasa: Inżynier
Rasa: Człowiek
Zawód: Inżynier Cerberusa
Postać główna: Irene Dubois
Lokalizacja: Cytadela
Kredyty: 21.400

Re: Alexis Crimson

3 cze 2014, o 14:25

Postać kształtowała mi się w głowie przez kilka tygodni i taka wyszła wersja ostateczna, przepraszam, jeśli Cię zawiodłam :P nie wzorowałam się na innych KP i nie zastanawiałam się nad tym, czy wyjdzie sztampowa, czy nie.

Poprawiłam to, o czym napisałaś, jest teraz starsza, krócej należy do Cerberusa i usunęłam te szalone awanse w H-K (ok, może mnie tu poniosło :D). Mam nadzieję, że jest w porządku.
- NPC - ARMOR -
ObrazekObrazek
+10% DO OBRAZEŃ WRĘCZ | 75% SZANSY NA POWALENIE | +10% PREMIA TECHNOLOGICZNA | +10% TARCZE
Obrazek
Peter King
Awatar użytkownika
Posty: 708
Rejestracja: 27 lut 2013, o 23:05
Wiek: 33
Klasa: Strażnik
Rasa: Człowiek
Zawód: Człowiek renesansu
Lokalizacja: Illium
Status: Freelancer, ex-sierżant Przymierza. Cerberus go nie lubi, bo ukradł im statek. Uważany za zmarłego.
Kredyty: 35.877
Medals:

Re: Alexis Crimson

3 cze 2014, o 21:24

Znaczne może od od tego, że jestem na nie i przejdę do wyjaśnień swojej widocznie niezbyt popularnej decyzji ;)
Całość jest do odratowania, wystarczy wprowadzić zmiany tam gdzie jest potwornie naciągana - przy chorobie psychicznej i wiedzy technicznej. Yup - słowem dwóch filarach na których Lex stoi.

Inżynieria - może zacznę od czegoś być może kontrowersyjnego, ale popartego faktem, że miałem przyjemność poznać setki jednych z najlepszych w swoich dziedzinach techników i nauczyło mnie to, że coś takiego jak "talent do inżynierii" nie istnieje. W prawdziwym świecie nie spotkamy Tonych Starków i tym podobnych postaci. Mowa tu o wiedzy zbieranej latami, to informacje, z którymi nikt się nie rodzi. Jedyne co może więc nas wyróżnić to prędkość ich gromadzenia. W Lex nie widzę nic co pozwala mi uznać ją za tego jednego z najlepszych ludzkich inżynierów. Mało tego pomiędzy wypadkiem i późniejszymi problemami powiedziałbym raczej, że problemem byłoby w ogóle nie zostanie w tyle za ogólnie pojętym postępem.

Choroba psychiczna - czyli co, Lex wyszła sobie ze szpitala, wyraźnie niezbyt stabilna i nikt nie zwrócił na to uwagi, chociaż jakiś czas później, jakiś tam lekarz mógł stwierdzić objawy bez żadnego badania?
Oczywiste, że szukałaś sposobu na wkręcenie się do Cerberusa, ale to jest już po prostu mocno naciągnięte.

Jak zrobisz z Lex zdolnego inżyniera, ale nie jakiegoś uber geniusza i jakoś zmodyfikujesz wstąpienie do fanklubu TIMa to dam taka, ale na razie po prostu nie mogę, trzeba dopracować.
You called down the thunder, now reap the whirlwind.ObrazekObrazek[center]Theme Obrazek Voice Obrazek Outfit Obrazek Armor Obrazek NPC Obrazek GG: 7393255[/center][/size] Wyświetl wiadomość pozafabularną
Carmen Ortega
Awatar użytkownika
Grafik
Posty: 1179
Rejestracja: 10 maja 2012, o 17:32
Wiek: 32
Klasa: Szturmowiec
Rasa: Człowiek
Zawód: Oficer Cerberusa
Lokalizacja: Aite
Status: Agentka Cerberusa działająca pod przykrywką fałszywej tożsamości, pirat.
Kredyty: 9.300
Medals:

Re: Alexis Crimson

4 cze 2014, o 01:19

Dopóki te taki, które nie posiadają opinii i sypią zgodą bezpodstawnie nie zostaną zedytowane, nie kwalifikują się do ogólnej puli. Chciałabym, by było to jasne, więc wspominam o tym wprost.
  • "Zazwyczaj nosi się na czarno i zupełnie niekobieco."
    Nie powiedziałabym, że strój na wizerunku jest niekobiecy. Rockowy, ale w zupełności kobiecy. :P

    "najlepszych inżynierów ludzkości, do których Lex zdecydowanie należała"
    Nie szafowałabym takimi określeniami.
Ogólnie kartę czyta się przyjemnie i szybko, ze względu na brak jakichkolwiek błędów językowych. Mnie to akurat raduje. :P Jest tylko jedno niedopowiedzenie, bo albo o tym nie pisałaś, albo ja tego nie doczytałam: Cerberus nie wie o jej chorobie? Bo to byłoby dość dziwne, zważywszy na fakt, że Cerberus wie o naprawdę wielu rzeczach, a już na pewno o rzeczorach dotyczących jego agentów. xD Ponadto wspomniałaś o depresji - ta jednak nie charakteryzuje się ani wspomnianą w osobowości manią, ani psychozą, bo to oddzielne choroby. Depresja to raczej bierność, niźli nadaktywność w jakichkolwiek aspektach. Nie biorę pod uwagę sezonówki, bo Lex jej raczej nie posiada.

Ode mnie automatyczny "tak", jeśli znikną powyższe nieścisłości/niedopowiedzenia.
Mundur Ubiór cywilny Theme Carcharias Wraith GG: 5800060
ObrazekObrazek
+70% do obrażeń od mocy +15% do obrażeń od broni +15% do celności
Obrazek
Alexis Crimson
Awatar użytkownika
Posty: 273
Rejestracja: 2 cze 2014, o 22:05
Miano: Alexis Crimson
Wiek: 28
Klasa: Inżynier
Rasa: Człowiek
Zawód: Inżynier Cerberusa
Postać główna: Irene Dubois
Lokalizacja: Cytadela
Kredyty: 21.400

Re: Alexis Crimson

4 cze 2014, o 17:04

Usunęłam kontrowersyjne "najlepszych inżynierów ludzkości", żeby nie powodowało więcej oburzenia. Znalazłam lepsze określenie, którego zabrakło mi przy pisaniu karty. I kajam się.
Jeśli chodzi o ubieranie się niekobieco, miałam na myśli męskie spodnie z tysiącem kieszeni i porozciągane bluzki. A w kwestii choroby - depresja była tylko przejściowa, jak to po stracie bliskiej osoby bywa. Zaburzenia są skutkiem wypadku i urazu głowy. Wszystko uściśliłam w karcie.

Nigdzie nie napisałam, że Lex jest masseffectowym Tonym Starkiem. Może to jedno, wspomniane na początku określenie było przegięciem, ale naprawdę wystarczyło zwrócić uwagę. Nigdzie też nie wspomniałam o tym, że Crimson urodziła się z płaską trzynastką w dłoni. Uważam talent, nawet nadprzeciętny, za nie tylko zdolność szybkiego przyswajania wiedzy w danej dziedzinie, niezależnie o jakiej tu dziedzinie mowa, ale też za umiejętność intuicyjnego i sensownego tej wiedzy wykorzystania. I o tym pisałam.

Co prawda nie znam setek techników, ale mam wśród znajomych kilka osób, które mają problemy z kontaktami międzyludzkimi i zachowują się dziwnie, które z jakiegoś powodu zamykają się w ścianach swojego umysłu i skupiają na jednej rzeczy, która ich fascynuje. Nie cofają się w rozwoju, nie tracą wiedzy, po prostu odcinają się od świata, a ich pasja nawet na tym zyskuje.

Jak pisałam w historii, Lex na długo odcięła się od ludzi, więc nie było nikogo, kto mógłby zauważyć, że ma coś nie tak z głową. I pozwolę sobie użyć Peterowego argumentu - w "prawdziwym świecie" szpitala nie obchodzi, w jakim stanie psychicznym zostajesz z niego wypisany. Znając ten prawdziwy świat, wyszła jeszcze zagłodzona i z odparzeniami od starej pościeli. I nawet, jeśli ktoś potem zauważył, że chyba nie jest do końca normalna... no, ja raczej nie podchodzę do nieznajomych, dziwnych ludzi, żeby spytać, czy przypadkiem nie powinni się leczyć.

Chciałabym, żeby Cerberus nie wiedział o chorobie Lex. Przynajmniej na razie. To dawałoby możliwości :) naprawdę wiedzą wszystko o każdym swoim pracowniku? Pani z pralni? Kucharzu? Księgowej? Jeśli tak, to poprawię, ale nie chciałabym. W sumie Crimson póki co nie zajmuje ważnego i wysokiego stanowiska w organizacji.


Karta jest nudna i sztampowa, a jednocześnie naciągana i przekombinowana. Jest za to jakiś achievement? xD
- NPC - ARMOR -
ObrazekObrazek
+10% DO OBRAZEŃ WRĘCZ | 75% SZANSY NA POWALENIE | +10% PREMIA TECHNOLOGICZNA | +10% TARCZE
Obrazek
Kiru Heidr Varah
Awatar użytkownika
Posty: 665
Rejestracja: 3 cze 2013, o 22:04
Miano: Kiru Heidr Varah
Wiek: 100
Klasa: Szpieg
Rasa: Yahg
Zawód: Przemytnik
Lokalizacja: Cytadela
Status: ex-Krwawa Horda, jako Urdnot Kubera poszukiwana przez organizacje zwalczające przemyt
Kredyty: 48.138
Medals:

Re: Alexis Crimson

4 cze 2014, o 17:34

Pozwolę sobie się nie zgodzić. Nawet jeśli mówilibyśmy o XXI wiecznym polskim szpitalu nie o takim z uniwersum ME to nikt nie wypisałby ot tak pacjenta po poważnym urazie głowy. Zwłaszcza w sytuacji gdy pacjentka zdradza objawy psychozy, po prostu nikt nie wziąłby na siebie odpowiedzialności za to co może zrobić po opuszczeniu placówki.

Cerberus nigdy nie dopuściłby do pracy przy swoich systemach/statkach osoby, której przeszłości nie zbadał do piątego pokolenia wstecz. Zresztą sama pisałaś, że terapeuta Lex polecił ją organizacji, a nie sądzę by w tym przypadku przestrzegał tajemnicy lekarskiej.
ObrazekObrazek Wyświetl wiadomość pozafabularną
Peter King
Awatar użytkownika
Posty: 708
Rejestracja: 27 lut 2013, o 23:05
Wiek: 33
Klasa: Strażnik
Rasa: Człowiek
Zawód: Człowiek renesansu
Lokalizacja: Illium
Status: Freelancer, ex-sierżant Przymierza. Cerberus go nie lubi, bo ukradł im statek. Uważany za zmarłego.
Kredyty: 35.877
Medals:

Re: Alexis Crimson

4 cze 2014, o 17:38

Uszkodzenia mózgu połączone z traumatycznymi przejściami to praktycznie bankowa i regularna konsultacja psychiatryczna w zestawie. Ja miałem je pomimo pękniętych pleców i żadnych (nowych :P) uszkodzeń łepetyny. Teraz muszę odbębnić ją przed odzyskaniem prawa jazdy, licencji pilota i kupy innych rzeczy.
W uniwersum ME gdzie o ile nie mieszkasz na Omedze, Korlusie czy innych tym podobnych zadupiach masz znacznie podwyższony standard życia w stosunku do tego co opisujesz, tworzy się zbyt gęste sito jak na wyraźnie niestabilną osobę. Gdzieś wyszłoby to na jaw. Tak jakby ciężko ukryć blizny po samookaleczeniu podczas nawet podstawowego badania przez lekarza pierwszego kontaktu.

Inżynieria jest już ok.
Kwestia wstąpienia do Cerberusa wciąż naciągana, a że to element niezwykle istotny dla Twojej gry na forum, niestety wciąż nie mogę dać akcepta.
You called down the thunder, now reap the whirlwind.ObrazekObrazek[center]Theme Obrazek Voice Obrazek Outfit Obrazek Armor Obrazek NPC Obrazek GG: 7393255[/center][/size] Wyświetl wiadomość pozafabularną
Alexis Crimson
Awatar użytkownika
Posty: 273
Rejestracja: 2 cze 2014, o 22:05
Miano: Alexis Crimson
Wiek: 28
Klasa: Inżynier
Rasa: Człowiek
Zawód: Inżynier Cerberusa
Postać główna: Irene Dubois
Lokalizacja: Cytadela
Kredyty: 21.400

Re: Alexis Crimson

4 cze 2014, o 18:27

W takim razie poprawione.
Powtórzę tylko, że Lex nie zajmuje wysokiego stanowiska. Nie wymagają chyba nie wiadomo czego od pracowników niższych szczebli. A psychikę jej przestawiają po swojemu, więc biorąc od uwagę sposoby działania organizacji, to zapewne niedługo będą mogli z nią zrobić, co będą chcieli. Już teraz zgadza się w stu procentach z ich przekonaniami. Łatwo z kogoś tak zniszczonego zrobić swoją marionetkę, a to jest to, co Cerberus lubi najbardziej.

Nie wiem, co mam zrobić z tym Cerberusem, żeby Cię usatysfakcjonować, Peter :P trudno, poddaję się. Wszystko mi się wydaje już logiczne, ale jeśli nie dostanę Twojego taka, to przeżyję i bez niego (chociaż z bólem serca i weltschmerzem).
- NPC - ARMOR -
ObrazekObrazek
+10% DO OBRAZEŃ WRĘCZ | 75% SZANSY NA POWALENIE | +10% PREMIA TECHNOLOGICZNA | +10% TARCZE
Obrazek
Daniel Frost
Awatar użytkownika
Posty: 640
Rejestracja: 22 paź 2012, o 14:28
Wiek: 31
Klasa: Szpieg
Rasa: Człowiek
Zawód: Najemnik-freelancer
Status: Były sierżant noveryjskich ERCS. Patologiczny pirofobik i cheimatofil. Ścigany przez Cerberusa.
Kredyty: 21.810

Re: Alexis Crimson

4 cze 2014, o 20:46

A mi się akurat motywy pracy dla Cerberusa w tym przypadku podobają - nie ma standardowej śpiewki, że ktoś był tak ekstremalnym rasistą, że Cerberus był dla niego logicznym wyborem. Z tego co wiem, troszkę podobnie było w przypadku Carmen, a do jej historii się nikt się nie przyczepia, więc czemu tu byśmy mieli? Jest oryginalnie i jak dla mnie to się trzyma kupy; w końcu kto jak nie Cerberus dopuściłby się tego typu manipulacji na zagubionej, potrzebującej pomocy osobie z wielkim talentem, by pozyskać ją dla swoich celów? Nie podejmują tym żadnego ryzyka, bo taki niestabilny element zawsze można przecież w razie czego zlikwidować. (No bez jaj, gdzie jak gdzie, ale w Cerberusie akurat niestabilnych elementów jest sporo.)

Co do samego zapisu też nie mam żadnych zarzutów. No, może sam bym użył trochę więcej zdań złożonych, zamienił parę kropek na przecinki. Ale to ja :P.

Daję swojego akcepta.
ObrazekObrazek
Bonusy: +10% szybkość ładowania mocy , +10% tarcze, +5% do obrażeń od broni, +10% do skuteczności strzałów w głowę
Nie mówię, że jestem sadystycznym MG, ale lepiej przynieś pełną Butelkę Estusa.
[Ocalony] [Zabójca] [Wrak]
[Frostbite]
Carmen Ortega
Awatar użytkownika
Grafik
Posty: 1179
Rejestracja: 10 maja 2012, o 17:32
Wiek: 32
Klasa: Szturmowiec
Rasa: Człowiek
Zawód: Oficer Cerberusa
Lokalizacja: Aite
Status: Agentka Cerberusa działająca pod przykrywką fałszywej tożsamości, pirat.
Kredyty: 9.300
Medals:

Re: Alexis Crimson

4 cze 2014, o 20:50

Choroba Lex powinna być dla Cerberusa wiadoma. Oni prześwietlają każdego, więc i to o niej wiedzą. To niestety mus w tym przypadku. Jeżeli przyjmujesz to do wiadomości i ogólnie czujesz się z tym "no mh, ale ok" (xD) i napomkniesz o tym gdzieś tam, to ja daję tak.
Mundur Ubiór cywilny Theme Carcharias Wraith GG: 5800060
ObrazekObrazek
+70% do obrażeń od mocy +15% do obrażeń od broni +15% do celności
Obrazek
Alexis Crimson
Awatar użytkownika
Posty: 273
Rejestracja: 2 cze 2014, o 22:05
Miano: Alexis Crimson
Wiek: 28
Klasa: Inżynier
Rasa: Człowiek
Zawód: Inżynier Cerberusa
Postać główna: Irene Dubois
Lokalizacja: Cytadela
Kredyty: 21.400

Re: Alexis Crimson

5 cze 2014, o 20:32

Wszystko jest już w karcie.
Zapraszam :D
- NPC - ARMOR -
ObrazekObrazek
+10% DO OBRAZEŃ WRĘCZ | 75% SZANSY NA POWALENIE | +10% PREMIA TECHNOLOGICZNA | +10% TARCZE
Obrazek
Carmen Ortega
Awatar użytkownika
Grafik
Posty: 1179
Rejestracja: 10 maja 2012, o 17:32
Wiek: 32
Klasa: Szturmowiec
Rasa: Człowiek
Zawód: Oficer Cerberusa
Lokalizacja: Aite
Status: Agentka Cerberusa działająca pod przykrywką fałszywej tożsamości, pirat.
Kredyty: 9.300
Medals:

Re: Alexis Crimson

6 cze 2014, o 20:33

Mundur Ubiór cywilny Theme Carcharias Wraith GG: 5800060
ObrazekObrazek
+70% do obrażeń od mocy +15% do obrażeń od broni +15% do celności
Obrazek

Wróć do „Podania zaakceptowane”