Peter King
Awatar użytkownika
Posty: 708
Rejestracja: 27 lut 2013, o 23:05
Wiek: 33
Klasa: Strażnik
Rasa: Człowiek
Zawód: Człowiek renesansu
Lokalizacja: Illium
Status: Freelancer, ex-sierżant Przymierza. Cerberus go nie lubi, bo ukradł im statek. Uważany za zmarłego.
Kredyty: 35.877
Medals:

Obok Mechaniki 2.0

12 paź 2015, o 22:25

Nie, Pixie. Mówię o tym, że MG na tym forum powinni tworzyć zespół, bo to co piszesz nie trzyma się kupy i prowadzi do tego co mamy teraz. Czyli wszyscy robią co im się podoba, ale Cytadela fabularnie stoi w miejscu. Tu trzeba mieć jakiś plan, koordynację. Bez tego w gruncie rzeczy spisywanie wszystkiego jest o dupę potłuc. Dodatkowo to co proponujesz w ogóle nie rozwiązuje problemu tego, że rzeczy mogą tworzyć się w niekontrolowany sposób w tym samym momencie.

Przykład:
Sesja trwa 3-4 miesiące, MG robi na niej Cerberus 2.0 (nazwa robocza).
Inni MG nie czytają tych sesji / nikt nie uzupełni tego naszego Extranetu bo z samej sesji jeszcze wiele nie wyciągnął.
W tym czasie dwóch kolejnych MG robi Cerberus 3.0 i Cerberus 4.0.
Oczywiście nikt nie wie o co chodzi, bo nie ma żadnej kontroli więc zanim końca dobiegną te powyższe sesje, mamy już Cerberus 9.0 i idziemy dalej.

Koniec końców każdy z nich jest strzelony na szybko i bez większego pomysłu, a tylko spisany w dwóch zdaniach, żeby MG miał coś na czym się oprzeć. W efekcie nikt i tak tego później nie użyje, bo mu się nie chce dopytywać, więc raczej zrobi coś swojego i jebut mamy Cerberus 12.0.
Totalny absurd. Oczywiście lekko wyolbrzymiony, ale to już się trochę dzieje na forum.
Ewentualnie przy wrzuceniu tego do Mgowego extranetu taki prowadzący, który spłodzi jakiś twór musi się rozpisać na temat tego i owego. Dlaczego więc nie zrobić tego wcześniej? W ten sposób mamy kontrolę i ograniczamy rozmnażanie rzeczy, których tu nie potrzebujemy. Tutaj nie ma kolaboracji i sytuacji kiedy każdy z MG dokłada cegiełkę do wspólnego konceptu, jest spamienie półśrodkami z których raczej ciężko się cieszyć w kontekście całego forum, a nie tylko jednej przygody.
You called down the thunder, now reap the whirlwind.ObrazekObrazek[center]Theme Obrazek Voice Obrazek Outfit Obrazek Armor Obrazek NPC Obrazek GG: 7393255[/center][/size] Wyświetl wiadomość pozafabularną
Pixie
Awatar użytkownika
Posty: 312
Rejestracja: 10 kwie 2013, o 22:26
Miano: Emma Swift
Wiek: 26
Klasa: Inżynier
Rasa: Człowiek
Zawód: Mechanik, haker, sabotażysta
Lokalizacja: Cytadela -> Klub "Czyściec"
Status: członkini rady Swift militaries
Kredyty: 11.540

Re: Obok Mechaniki 2.0

12 paź 2015, o 23:20

Nie, czekaj, chwila. To teraz twierdzisz, że MG powinni tworzyć zespół i się wymieniać informacjami. A co z kontrolą administracji nad sesjami czy informacjami, o której wspomniałeś wcześniej? Może sam poukładaj sobie, o co Ci dokładnie chodzi w tym temacie, bo w każdym poście zaczynasz tworzyć coś innego.
Moja osobista wizja wymaga, by Mistrzowie jeszcze przed sesją wiedzieli, co chcą wykorzystać i to opisali. Może to są zbyt duże wymagania, rozumiem to, ale sam właśnie po części zaproponowałeś świetne rozwiązanie. Niech MG się wymieniają tego typu informacjami w swoim gronie, nawet bez tworzenia dokładnych opisów tego, co chcą wykorzystać.

Przykład:
Temat dyskusji: NOWE ORGANIZACJE
MG1 „Słuchajcie, chcę w mojej sesji wykorzystać organizację taką a taką i w skrócie będzie robiła to i to.”
MG2 „O! Potrzebuję właśnie czegoś takiego, do mojej kolejnej sesji. Może jakoś to rozwiniesz, albo razem to zrobimy.”
MG3 „Chwila moment. Ja właśnie coś takiego opisałem i dałem do extranetu (link). Może akurat to wam podpasuje.”

(Ach te idealistyczne wyobrażenia! Patrzcie, nawet się pilnują nawzajem i chcą sobie pomóc :3)

Czy właśnie o to Ci chodzi? Jeśli tak, to czemu piszesz o jakieś kontroli administracji i zgodach czy odmowach? To mnie też zastanawia, czemu czegoś takiego Mistrzowie nie zrobili wcześniej. To już jest jednak sprawa grona MG, czy jeden zapyta drugiego, o co dokładnie chodzi z nowym pomysłem organizacji itp.. Wspomnienie gdzieś o tym da początek. Jeśli naprawdę wierzysz, że żaden by się nie dopytał czy chciał coś z tym zrobić, to albo jesteś człowiekiem z bardzo pesymistycznym podejściem do tej sprawy, albo wcześniej nikt naprawdę nie pomyślał o dzieleniu się w ten sposób informacjami, a ja jestem naiwna :(

Teraz jednak rozmawiamy o sprawach extranetu, który jest i będzie dostępny dla wszystkich i wszystkim z pewnością się przyda, nawet Mistrzom, by nie powielali pomysłów, które stworzył np. były MG, albo taki, któremu jednak chciało się opisać dokładnie pomysł jeszcze przed sesją.
Wdzianko|Ciuszek bojowy|Efektowne wejście|Kolorowych snów|Quarianie!Strzeżcie się! ObrazekObrazek BONUSY: +35% do tarcz, -20% do kosztu użycia mocy, +20% premii technologicznej
Peter King
Awatar użytkownika
Posty: 708
Rejestracja: 27 lut 2013, o 23:05
Wiek: 33
Klasa: Strażnik
Rasa: Człowiek
Zawód: Człowiek renesansu
Lokalizacja: Illium
Status: Freelancer, ex-sierżant Przymierza. Cerberus go nie lubi, bo ukradł im statek. Uważany za zmarłego.
Kredyty: 35.877
Medals:

Re: Obok Mechaniki 2.0

13 paź 2015, o 06:30

Pixie bo mimo wszystko musi być jakaś kontrola administracji. To nie są dwie różne rzeczy, po prostu nie czytaj każdego mojego posta jak osobny wątek, tylko jak jedną całość.
To nie jest tak, że MG będą się zawsze zgadzać, albo jeśli dwie osoby wpadną na pomysł, który będzie bardzo zbliżony do czyjegoś, to od tak go porzucą i zaczną realizować czyjąś wizję. Czasami może też dojść do sytuacji kiedy obie te idee mają spory wpływ na uniwersum i tworzenie dwóch takich samych dodatków to absurd. W tej sytuacji musi pojawić się ktoś kto będzie podejmował takie decyzje, a tym samym - przez kogo to wszystko będzie przechodzić. Demokracja się tu nie sprawdza i gdybyś mogła zajrzeć do konspiry to byś o tym wiedziała. Większość osób jebnie fochem i tyle będzie z ich pracy.
You called down the thunder, now reap the whirlwind.ObrazekObrazek[center]Theme Obrazek Voice Obrazek Outfit Obrazek Armor Obrazek NPC Obrazek GG: 7393255[/center][/size] Wyświetl wiadomość pozafabularną
Pixie
Awatar użytkownika
Posty: 312
Rejestracja: 10 kwie 2013, o 22:26
Miano: Emma Swift
Wiek: 26
Klasa: Inżynier
Rasa: Człowiek
Zawód: Mechanik, haker, sabotażysta
Lokalizacja: Cytadela -> Klub "Czyściec"
Status: członkini rady Swift militaries
Kredyty: 11.540

Re: Obok Mechaniki 2.0

13 paź 2015, o 10:32

Szkoda, że od razu nie opisałeś tych trzech postów w jednym, bo to daje dziwne wrażenie, kiedy tak porcjujesz pomysł i to wtedy, gdy ktoś pociągnie dyskusje.
Po za tym, czy nie zauważyłeś, że w przykładzie przytoczonym przeze mnie jakaś kontrola jednak będzie? Administracja przecież będzie miała dostęp do tego. Chodzi o to, by nie narzucać Mistrzom, by jedna osoba na ich pomysły odpowiadała "możesz", "nie możesz". Nie widziałam konspiry, ale sądzę, że dyskusja jest o wiele lepsza, niż zakazywanie czy pozwalanie na tego typu rzeczy. Też właśnie jest szansa na to, by MG mógł uargumentować, dlaczego pomysł innego Mistrza mu nie odpowiada, bo takie rzeczy będą się zdarzały. Dlatego taka współpraca wymaga od Mistrzów elastyczności na tyle dobrej, by móc dopasować swoje potrzeby co do misji do tego co już jest albo się tworzy. To jednak już jest tylko i wyłącznie zależne od nich samych, czy chcą współpracować. Mam nadzieję, że kiedy tu dyskutujemy, to reszta MG to czyta i o tym pomyślą.
Upierasz się jednak przy tej kontroli jednej osoby, więc miałabym troszkę inną propozycję. A gdyby tak był człowiek, który zajmuje się właśnie tylko extranetem, ktoś kto by musiał wiedzieć gdzie co jest i jakie informacje są dodawane do tej naszej zbieraniny informacji o forum i byłby w stanie pokazać MG, że już istnieje coś, o czym oni myślą? Taka osoba musiałaby mieć jednak na tyle swobody i być na tyle bezstronna, by powiedzieć "ej słuchajcie, to o czym piszecie nie trzyma się kupy. Już coś podobnego jest. Radzę coś zmienić, bo nie ma sensu dodawać kolejnej kopi, a można coś powiększyć i wtedy stanie się znaczniejsze".
Posunę się nawet o krok dalej i dam prosty schemat, jakbym to widziała i jak to mogłoby działać w tym przypadku:

Krok 1
Jeden z MG wrzuca skrócony pomysł tego co chce wykorzystać. Zaczyna się dyskusja z innymi i wielka burza mózgów, która powiedzmy trwa kilka dni.

Krok 2
Osoba odpowiedzialna za extranet dokładnie sprawdza pomysł w trakcie dyskusji i stwierdza, czy to co się pojawiło w rozmowie ma ręce i nogi w porównaniu do tego, co już jest. Bierze udział w dyskusji.

Krok 3
Pomysł zostaje pięknie opisany i wrzucony do extranetu jeśli w kroku 2 taki ktosiu od extranetu stwierdził, że to nie jest kopia czegoś, co już istnieje.

(Całość tego schematu można powtórzyć dla graczy, jeśli oni sami chcą coś dodać do extranetu.)

I tu masz osobę, która by to w jakiś sposób kontrolowała, jednak od niej też trzeba wymagać, by miała argumenty w tej dyskusji i w niej uczestniczyła, a nie oceniała coś, z czym nie miała wcześniej styczności. Nawet coś takiego mi się nie podoba osobiście, ale to już jest kompromis na jaki mogłabym pójść.

Zostaje też kwestia tego, w jaki sposób będziemy traktować to, co zostało zatwierdzone i dodane do extranetu. Czy będzie można to zmieniać, dodawać nowe informacje do tego co już powstało? Jak już trzymamy się organizacji to podam przykład. Powiedzmy, że MG1 stworzył organizację X i ją opisał. Mała organizacja działająca w jednym czy dwóch systemach. Po jakimś czasie MG2 natyka się na ten opis i chce go wykorzystać, ale stwierdza, że chce poprowadzić misje trochę dalej niż jest obszar tej organizacji. Czy taki MG2 będzie mógł poszerzyć opis organizacji X właśnie o ten system, który jest mu potrzebny? Według mnie mogłoby to działać też jako zmiany czasowe na forum, bo jednak coś się rozwija.
Wdzianko|Ciuszek bojowy|Efektowne wejście|Kolorowych snów|Quarianie!Strzeżcie się! ObrazekObrazek BONUSY: +35% do tarcz, -20% do kosztu użycia mocy, +20% premii technologicznej
Peter King
Awatar użytkownika
Posty: 708
Rejestracja: 27 lut 2013, o 23:05
Wiek: 33
Klasa: Strażnik
Rasa: Człowiek
Zawód: Człowiek renesansu
Lokalizacja: Illium
Status: Freelancer, ex-sierżant Przymierza. Cerberus go nie lubi, bo ukradł im statek. Uważany za zmarłego.
Kredyty: 35.877
Medals:

Re: Obok Mechaniki 2.0

13 paź 2015, o 12:58

Jak dla mnie bardzo fajne rozwiązanie.
W sensie jest współpraca i ktoś nad tym wszystkim czuwa. Jedyną dziurą jest jak dla mnie brak osoby, która miałaby się tym zająć. Tu naprawę trzeba znaleźć jakiegoś użytkownika mającego pomysł gdzie pchać to forum.
Widzisz, tu jest też źródło tego mojego pesymizmu (lub w tym przypadku bardziej realizmu). Ile razy nie pytaliśmy o takie rzeczy, zawsze wszyscy zbywali temat twierdząc, że oni są tu tylko żeby sobie popisać, co jak dla mnie jest synonimem stwierdzenia "mam was w dupie więc z chęcią będę brał, ale za cholerę nie dam nic od siebie". Dlatego jeśli już to pchałbym to przez administrację, bo to jedyne osoby chcące coś tu robić. Oczywiście administracja też musi być trochę bardziej otwarta, ale spokojnie możemy spotkać się gdzieś w pół drogi. ;)
Zostaje też kwestia tego, w jaki sposób będziemy traktować to, co zostało zatwierdzone i dodane do extranetu. Czy będzie można to zmieniać, dodawać nowe informacje do tego co już powstało? Jak już trzymamy się organizacji to podam przykład. Powiedzmy, że MG1 stworzył organizację X i ją opisał. Mała organizacja działająca w jednym czy dwóch systemach. Po jakimś czasie MG2 natyka się na ten opis i chce go wykorzystać, ale stwierdza, że chce poprowadzić misje trochę dalej niż jest obszar tej organizacji. Czy taki MG2 będzie mógł poszerzyć opis organizacji X właśnie o ten system, który jest mu potrzebny? Według mnie mogłoby to działać też jako zmiany czasowe na forum, bo jednak coś się rozwija.
Tutaj spokojnie trzymajmy się możliwości zmiany. No bo to rozwój, a co za tym idzie temat jest obszerniejszy i łatwiej go użyć. Cerberus i Handlarz Cieni to takie najlepsze przykłady. Jedna i druga organizacja pcha się w tak wiele rzeczy, że teraz można użyć je do wszystkiego. Jeśli natomiast stworzymy korporacje zajmującą się górnictwem i tylko górnictwem, to inni MG będą mieli problem potrzebując czegoś z hutnictwa. W tej sytuacji są zmuszeni stworzyć nową, też zbyt skoncentrowaną i przez to mało użyteczną koncepcję. Ewentualnie rozbudować już istniejący koncept nie tracąc czasu na spisanie tych wszystkich generalnych informacji, wymyślanie nazwy bla bla bla.
Dla mnie drugi scenariusz jest o niebo lepszy, więc nie widzę żadnego sensu w zakazywaniu czegokolwiek.
You called down the thunder, now reap the whirlwind.ObrazekObrazek[center]Theme Obrazek Voice Obrazek Outfit Obrazek Armor Obrazek NPC Obrazek GG: 7393255[/center][/size] Wyświetl wiadomość pozafabularną
Bleys Belford
Awatar użytkownika
Posty: 275
Rejestracja: 13 cze 2014, o 19:59
Miano: Bleys Belford
Wiek: 40
Klasa: Żołnierz
Rasa: Człowiek
Zawód: Kapitan Hekate
Lokalizacja: Omega/Hekate
Status: Oficer Cerberusa, oficjalnie kapitan prywatnego statku kurierskiego, ex Przymierze
Kredyty: 9.940
Medals:

Re: Obok Mechaniki 2.0

13 paź 2015, o 17:24

Myślę, że w światach tworzonych wspólnie ważną zasadą jest też "małe jest piękne", kameralne jest ok, nadmiar epickości w każdej historii szkodzi.
Jeśli do misji Mistrzowi potrzebny jest np. człowiek, który trzęsie całą planetą i nikt mu w okolicy nie podskoczy, to lepiej nie umieszczać go na Ziemi, zwłaszcza jeśli będzie nam potrzebny tylko na jedną sesję. Można spokojnie uplasować akcję scenariusza w bardziej ustronnym miejscu, nawet na końcu świata, bez budowania zbytecznych wielkich konstrukcji w centrum placu zabaw. Także jeśli scenariusz jest do poprawki to nie oznacza od razu, że do wyrzucenia, wszystko można przedyskutować.
Z doświadczenia wiem, że początkującym MG dolega czasem mania wielkości i nadmuchanej epickości. Potem galaktyka rzeczywiście może nie mieścić wszystkich cerberusów. ;)
NPC | Voice | Theme | Formal | CasualObrazekObrazek -30% do kosztu regeneracji tarcz ✔ - 1 PA / strzał Motyką ✔ +15% do celności broni ✔
+5% do obrażeń broni i mocy ✔ +20% do obrażeń wręcz ✔ 20% szans na podpalenie omni-ostrzem ✔
+20% do pancerza ✔
Prawdziwy gracz pbfów potrafi pogodzić wszystko. - William Kraiven Obrazek
Marcus de Silva
Awatar użytkownika
Posty: 328
Rejestracja: 13 sty 2014, o 15:40
Miano: Marcus de Silva "Scarecrow"
Wiek: 35
Klasa: Szturmowiec
Rasa: Człowiek
Zawód: Przemytnik
Postać główna: Nakmor Gavos
Lokalizacja: Treches
Status: "Poszukiwany przez Radę i dwie bezimienne organizacje"
Kredyty: 12.432
Medals:

Re: Obok Mechaniki 2.0

13 paź 2015, o 21:01

ECM, czyli broń do walki radioelektronicznej stosowana na jednostkach wojskowych i nie tylko.


Są to boje wypuszczane i unieruchamiane w stałej odległości od kadłuba przez promienie ściągające. Nie mają napędów i ich zadaniem jest zwalczanie radioelektroniczne rakiet przeciwnika. Najpierw pasywne sensory nasłuchują sygnałów nadlatujących rakiet, szukając częstotliwości, na których działały ich aktywne systemy naprowadzające. Potem przystępują do akcji aktywne elementy - zagłuszają je białym szumem, potem zaczynają namierzać niewielkie ruchome cele. Mają jeszcze jedną funkcję, mogą emitować pełnozakresową sygnaturę okrętu macierzystego, tylko silniejszą. O ile przeciw rakietom wszelkiego rodzaju świetnie to działa - można również użyć samej boi, zostawiając ją gdzieś i uruchamiając zdalnie na odległość - to już przeciw klasycznym pociskom z dział nie pomogą.

Innymi słowy zmylają samonaprowadzające się rakiety, oraz odciągają od okrętu. Nie wiem czy tego już nie ma, nie zauważyłem takich systemów w ogóle w ME universum. A sam pomysł zapożyczyłem z innego.
ObrazekObrazek Bonusy:+20% obrażenia od mocy, +20% do Tarcz, +5% na krytyka Theme /Battle ThemeOutfit /Outfit 2
Konrad Strauss
Awatar użytkownika
Posty: 861
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:03
Wiek: 29
Klasa: Inżynier
Rasa: Człowiek
Zawód: Specjalista N2
Lokalizacja: Treches
Status: Starszy sierżant. Doświadczenie z obcą technologią(trzy razy). Po załamaniu nerwowym, jest na przymusowym urlopie.
Kredyty: 38.570
Medals:

Re: Obok Mechaniki 2.0

14 paź 2015, o 15:47

Historia uczy tego, że ci co jej nie znają, zmuszeni są ją powtarzać.

Po dwóch dniach od kiedy odezwał się Peter, oglądaniu toczącej się dyskusji i zastanawianiu się, czy w ogóle coś napisać, podjąłem decyzję. Piszę post.

Nie obchodzi to mnie.

Dokładnie tak jak napisałem wyżej. Nie jestem na Tak, ani na Nie. Nawet nie będę pisał, że szukam kompromisu, czy wyjścia pośredniego. Dlaczego? Bo z mojej perspektywy to nie ma sensu. Różnica między moim "Nie obchodzi to mnie", a reszty użytkowników tego forum, jest taka, że ja tutaj o tym piszę. Mało tego, rozpiszę to w punktach.

1. Nie jestem MG lub administratorem. Sprawa dotyczy wyłącznie relacji MG - Administrator. Stałych, pełnoetatowych MG, mamy tutaj tylko troje, a są nimi Kiru, Becca i Irenka. W tej kolejności są one najbardziej aktywne w tego typu sprawach, jak ta. Czasem Becca i Irenka zamienią się miejscami. Skoro żadna z nich się tutaj jeszcze nie wypowiedziała, to wątpię, by to nastąpiło.

2. Moja opinia się nie liczy. Przy okazji podobnych dyskusji, gdy pisałem, że coś mi się nie podoba w konspiratorni, to dostawałem od czerwonej głowy forum, jasny przekaz co sądzi o tym, co myślę. [Peter i Hawk, nie zaprzeczajcie w tym momencie, bo pobawię się w Snowdena. Nie żartuję. Zostawcie ten akapit.]
Prawdopodobnie usłyszałbym jeszcze "och, Konrad potrafi przesuwać tylko suwak z prawej na lewą", lub "poza psioczeniem niewiele tu zrobiłeś, więc nie oceniaj jak działa cały proces". Klasyka w wykonaniu Petera.

3. Walka z wiatrakami. A teraz drogie dzieci, usiądźcie w kółeczku. Wujek Konrad ma dla was bajkę. "Dawno, dawno temu. Za ekranami, serwerami. Za siedmioma domenami, było sobie małe forum. Na tym forum, admin w czerwonej sukience, przyszedł do konspiratorni, spotkać się z mistrzami gry. Wziął głęboki oddech i powiedział: Ja jestem admin, a wy MG. Z racji tego pozwólcie mi pozwalać wam. MG słysząc takie słowa, chwycili się za głowy. Darli koszule na klacie i wszyscy razem powiedzieli: NIE." Koniec.

Tak, to już miało miejsce za mojej kadencji jako MG i sprzeciwiłem się temu pomysłowi. Nie mogę mówić za resztę osób, którym wtedy się ten pomysł nie spodobał, bo choć wydaje się logiczne, by administracja powinna mieć taką władzę, to jednak nikt nie ufał ocenie sytuacji Hawk. Ot informacja z tajnej historii Cytadeli.

Jest taka łacińska fraza "Quis custodiet ipsos custodes", która w wolnym tłumaczeniu brzmi "Kto pilnuje pilnujących?" i myślę, że ona dobrze odzwierciedla wszelkie moje wątpliwości odnośnie tego pomysłu.

4. Pomysł od administratora, skierowany do administratora? Z początku uważałem po prostu, że Peter robi za lobbystę, lub polityka(a mnie to wypominałeś), publikując swój pierwszy post. Jednak kiedy zaczęły pojawiać się jego kolejne wpisy, zrozumiałem jedno: Peter jest tutaj rzecznikiem Hawk. Niemal wprost jest to napisane w jego ostatniej wiadomości do Pixie: "(...)Ile razy nie pytaliśmy o takie rzeczy(...)". Wolę myśleć o tym tak, bo przez głowę przeszła mi "niedorzeczna" myśl, że mógłby robić za szarą eminencję.

Skoro Peter jest rzecznikiem administracji i wypowiada się jak jeden z nich, to dochodzimy do kolejnego punktu.

5. Anachronizm sytuacji. Głupio teraz to zabrzmi, ale tylko dlatego, bo nie potrafię lepiej opisać wstęp. Ten pomysł powstał jeszcze zanim Peter napisał pierwszy post. Mówiłem, że głupio, ale czytajcie dalej. Chodzi o to, że tutaj nie ma znaczenia, czy ktoś powie Tak, lub Nie. Decyzja już została podjęta i tylko informuje się o tym ludzi, by wybadać, jak zareagują na wieść o tym. Trzeba spojrzeć, jak dużo będzie wiwatów na cześć tego pomysłu, zanim się go zrealizuje. A zrealizowany zostanie na pewno, bo to jest jak bumerang. Ile by człowiek tego nie odrzucał, to to zawsze wróci.

6. ??? Nie rozumiem, dlaczego nie pojawiło się w tej sprawie ogłoszenie administracyjne, a Peter coś napisał tutaj. W konspiratorni jest idealna sytuacja, jakiej nie było od lat: troje MG i to na dodatek tacy co nie lubią konfrontacji. Można przyjąć pomysł przez brak sprzeciwu. Według mnie to genialne wyjście. Chyba, że oczekuje się fanfary i okrzyki radości, to wtedy faktycznie jest problem i trzeba spróbować gdzieś indziej o tym napisać. Szkoda, że tutaj.

Dobra, to tyle ode mnie na temat kontroli administracyjnej, nad pomysłami MG, które chcieliby zrealizować w swoich sesjach tutaj. Żeby nie było, to przypominam się: mnie nie obchodzi, czy pomysł przejdzie w tej formie, innej, czy w dziwny sposób zostanie wrzucony do śmietnika. W końcu nie ja będę zapewniał tutaj ludziom rozrywkę. Nie mnie będzie obowiązywać kontrola pomysłów.

Ostatnie tylko do Petera
Peter pisze:(..)Widzisz, tu jest też źródło tego mojego pesymizmu (lub w tym przypadku bardziej realizmu). Ile razy nie pytaliśmy o takie rzeczy, zawsze wszyscy zbywali temat twierdząc, że oni są tu tylko żeby sobie popisać, co jak dla mnie jest synonimem stwierdzenia "mam was w dupie więc z chęcią będę brał, ale za cholerę nie dam nic od siebie".(...)
Piszesz nieprawdę. Ty osobiście w tym temacie pytałeś o pomysły na fabułę i odezwałem się ja i Kiru. To, że mnie się zignoruje, to przeżyję, bo nie pierwszy raz, ale Kiru? Wstyd Peter, wstyd.
Gdybyś jednak miał wątpliwości, dlaczego jest jak jest, to odpowiedź dałeś sam sobie, już na samym początku.
Peter King pisze:To ja może taka uwaga.
Ważniejsze od spisywania starych rzeczy (choć to też jest ważne) jest kontrolowanie tego co na forum się pojawia. Chodzi o to, żeby unikać wrzutek mogących potencjalnie poważnie wpłynąć na uniwersum. Trochę słabo, żeby MG bez żadnej kontroli mogli robić takie rzeczy.
Dlatego w gruncie rzeczy (tak jak już zresztą mówiłem wielokrotnie), każda sesja powinna być rozpisana przynajmniej w kilku najważniejszych punktach i zaakceptowana przez Carmen / Hawk.
Dlatego do tej pory MG nie robili nic, co by miało znaczenie na skalę całego forum, bo sami siebie kontrolowali. Dlatego też Forum fabularnie stoi w miejscu, pomijając dwie Operacje. Świadomie lub nie, nie chcieli dawać czerwonym argument do pomysłu takiego jak ten. Fabułę globalną zostawiono Im, za cenę wolności twórczej i braku nadzoru. Mówię to jako były MG.

Pozdrawiam.
ObrazekObrazek Theme Ubiór cywilny

Wszystko co słyszymy jest opinią, a nie faktem.Wszystko co widzimy jest perspektywą, a nie prawdą. - Marek Aureliusz
Peter King
Awatar użytkownika
Posty: 708
Rejestracja: 27 lut 2013, o 23:05
Wiek: 33
Klasa: Strażnik
Rasa: Człowiek
Zawód: Człowiek renesansu
Lokalizacja: Illium
Status: Freelancer, ex-sierżant Przymierza. Cerberus go nie lubi, bo ukradł im statek. Uważany za zmarłego.
Kredyty: 35.877
Medals:

Re: Obok Mechaniki 2.0

14 paź 2015, o 17:25

Konrad fajnie, że odzywasz się tutaj kiedy wszyscy inni się dogadali i próbujesz zrobić kwas.
To wyraźnie pokazuje, że Ty po prostu węszysz afery, a jak Ci jakiejś zabraknie to zawsze możesz jedną sprowokować.

Dlatego mała rada na przyszłość. Jak mówisz, że nie masz nic do powiedzenia, to nic nie pisz, bo to tylko pokazuje, że naprawdę zapracowałeś na tego Darwina ;)

A no i jak Ty nazywasz mnie rzecznikiem Hawk to cóż ... patrz akapit wyżej. A jak myślisz, że we wszystkim się zgadzamy to spytaj Kelana, on nas widział na żywo kiedy gadaliśmy o Cytadeli. To pomoże Ci naprostować kolejne z Twoich jakże licznych urojeń.

Więc tak - Twoja opinia się nie liczy, bo Ty nie masz opinii, Ty tylko nabijasz licznik znaków w poście i odzywasz się tylko kiedy:
A) Musisz na kogoś popierdolić, żeby poczuć się lepiej.
B) Przypomnieć wszystkim, że jeszcze istniejesz, najlepiej poprzez realizację punktu A.

Jaka sytuacja w konspiratorni? Jakie tworzenie? Jakie ograniczenia twórczości? Tam nikt nic nie pisze, kurwa tam nikt nic nie pisał nawet kiedy jedyne co musiał napisać to "Tak" albo "Nie". Naprawdę skończ mydlić ludziom oczy i naginać prawdę, żeby wyszło na Twoje bo to można bardzo łatwo sprawdzić. Forum zbiera statystyki, są daty i bardzo fajna informacja, że od 2 tygodni nikt nie napisał tam niczego. No więc o czym Ty teraz pierdolisz?
Oczywiście poza serwowaniem nam typowej dla Ciebie demagogi w sytuacji, kiedy wszystko już ustaliliśmy i to bez żadnych dymów, a nawet ja się odzywałem. No normalnie Wigilia przyszła wcześniej w tym roku. ;)

Dzięki Konrad, Twój wkład jest jak zawsze nieoceniony, Ty opoko Cytadeli Ty.
You called down the thunder, now reap the whirlwind.ObrazekObrazek[center]Theme Obrazek Voice Obrazek Outfit Obrazek Armor Obrazek NPC Obrazek GG: 7393255[/center][/size] Wyświetl wiadomość pozafabularną
Pixie
Awatar użytkownika
Posty: 312
Rejestracja: 10 kwie 2013, o 22:26
Miano: Emma Swift
Wiek: 26
Klasa: Inżynier
Rasa: Człowiek
Zawód: Mechanik, haker, sabotażysta
Lokalizacja: Cytadela -> Klub "Czyściec"
Status: członkini rady Swift militaries
Kredyty: 11.540

Re: Obok Mechaniki 2.0

14 paź 2015, o 17:41

Peter
Tak, teraz problemem jest osoba, która by była odpowiedzialna za extranet. Piszesz o niej, jakby miała bardzo ważne znaczenie w temacie prowadzenia forum. Nie. Ona powinna być tylko od tego, by właśnie nie powstawało tysiąc takich samych a jednak różnych rzeczy. Powinna kontrolować rozrost a nie kierunek. Kierunek ustalają MG, poprzez prowadzenie sesji. Osobiście chciałam zaproponować Konrada, bo zadeklarował, że zaczyna zbierać informacje z sesji, które już były. Po jego poście zmieniłam zdanie. Nie ma takiej osoby, która mogłaby się tym zająć, jeśli sama się nie zgłosi.


Liczyłam też, że inni MG się wypowiedzą i rozważą chociażby możliwość zaistnienia sytuacji, o której mówiłam w moim wcześniejszym poście. Na razie nikt z nich nic nie napisał. Ci co chcą zostać MG też chyba nie powiedzieli nic (Bleys nie wiem jak sprawa stoi z Tobą, ale Twoja wypowiedź dotyczy zachciewajek nowych MG a nie stricte współpracy w tym gronie). Byli i czasowi MG też mogliby to skomentować. To Wy wiecie co się działo w konspiratorni i możecie sobie wyobrazić, jak ta propozycja by działa. Administracja też powinna się wypowiedzieć, bo Peter nie jest jednym z Czerwonych. Wystarczyłoby tylko słowo, że go popierają, albo jakiś komentarz, cokolwiek.


Konrad
Miałam nadzieję, że napiszesz coś konkretnego na ten temat. Tak bardzo przecież byłeś przeciwny pomysłowi kontroli. Ty jednak wolałeś stwierdzić "to mnie nie dotyczy, już nie jestem MG", ale nie omieszkałeś wyciągnąć i barwnie opisać sytuacji właśnie z tajemniczego zakamarka, którym była konspiratornia. Ba! Chciałeś to wykorzystać w tłumaczeniu się przed wszystkimi. Zapytam więc: czy próbowaliście dojść do czegoś konkretnego? Czy w ogóle grono MG, które chórem powiedziało NIE, próbowało sie dowiedzieć, dlaczego tak na prawdę administracja chciała coś takiego wprowadzić? Bo jeśli naprawdę administracja jest tego samego zdania co Peter (jak to sam stwierdziłeś, a on najwyraźniej zaprzecza), to w jakiś sposób ja sama byłam w stanie wyciągnąć z niego, czego on chce. Współpracy i kontroli nad rozrostem elementów uniwersum. Zadaję te pytania na podstawie tego, że nie wiem, jak to wszystko wyglądało za kulisami forum, żaden z graczy nie wie. Z postów Petera i Twoich, Konradzie, maluje mi się obrazek, że albo trwały tam zajadłe walki, albo nic nie było pisane i każdy MG szedł w swoją stronę.


I teraz po tym wszystkim muszę stwierdzić, że bez współpracy pomiędzy MG extranet cytadelowy pozostanie tylko miejscem, gdzie mogą zostać opisane tworzone na forum planety, to co się ogranicza tylko do nich i pomysły graczy zaakceptowane przez administrację. Dlaczego? Ponieważ wszystkie rzeczy, organizacje czy inne tego typu pierdoły będą tworzone tylko i wyłącznie na potrzeby poszczególnych sesji. Ogólna fabuła forum pozostanie w miejscu, bo to co jest tworzone przez poszczególne osoby nie będzie się rozwijać, "ot było to na tej planecie, gracze przyszli, zrobili i poszli", albo "gracz rozwiązał zagadkę na Cytadeli, ale co z tego, że dzięki temu wsadził za kratki jakiegoś wpływowego jegomościa, to tylko na potrzeby sesji". Co najwyżej każdy z graczy może sobie pisać w pamiętnikach swoich postaci i tyle.
Wdzianko|Ciuszek bojowy|Efektowne wejście|Kolorowych snów|Quarianie!Strzeżcie się! ObrazekObrazek BONUSY: +35% do tarcz, -20% do kosztu użycia mocy, +20% premii technologicznej
Zeto’Seya
Awatar użytkownika
Posty: 388
Rejestracja: 17 maja 2014, o 22:04
Miano: Zeto'seya
Wiek: 26
Klasa: Inżynier
Rasa: Quarianin
Zawód: Pilot - Złota Rączka
Lokalizacja: Treches
Status: Maskotka Drużyny
Kredyty: 220
Lokalizacja: Breslau

Re: Obok Mechaniki 2.0

14 paź 2015, o 17:57

Powiem wam kochani, że czytałem wcześniej, teraz wróciłem do tego wątku i troszku się gubię. I w tym celu mam dość ciekawą propozycję. Sama dyskusja jest mało przejrzysta i sugeruję dać posta, z tym co udało się wam ustalić. Wtedy do problemu będzie można podejść na świeżo, a nie szukając między postami, gdzie trzy razy zmieniła się czyjaś opinia, bez potrzeby czytania waszych pretensji do siebie samych i tak dalej. No pragnę tylko powiedzieć, że mam wrażenie jakoby ta rozmowa zmieniała się w coś prywatnego w niektórych wypadkach. Dlatego, Peter skoro jak sam powiedziałeś: "wszyscy inni się dogadali", napisz w skrócie do czego udało wam się dojść. To ułatwi nowym osobom włączyć się do dyskusji bez konieczności czytania całego tematu.
Liczę na ciebie stary ;)
ObrazekObrazek Wyświetl wiadomość pozafabularną Obrazek
Hawk
Awatar użytkownika
Administrator
Posty: 2752
Rejestracja: 14 kwie 2012, o 22:37
Miano: Jeanette Hawkins
Wiek: 35
Klasa: Żołnierz
Rasa: Człowiek
Zawód: Kapitan pirackiej łajby
Lokalizacja: Wraith
Status: Widmo-renegat, poszukiwana przez Cerberusa.
Kredyty: 107.987
Medals:

Re: Obok Mechaniki 2.0

14 paź 2015, o 18:01

Bo jeśli naprawdę administracja jest tego samego zdania co Peter (jak to sam stwierdziłeś, a on najwyraźniej zaprzecza), to w jakiś sposób ja sama byłam w stanie wyciągnąć z niego, czego on chce.
Przepraszam, gdzie napisał coś takiego? Gdzie zaprzeczył? Spójrzmy w post wyżej:
A no i jak Ty nazywasz mnie rzecznikiem Hawk to cóż ... patrz akapit wyżej. A jak myślisz, że we wszystkim się zgadzamy to spytaj Kelana, on nas widział na żywo kiedy gadaliśmy o Cytadeli. To pomoże Ci naprostować kolejne z Twoich jakże licznych urojeń.
Wyraźnie zaprzeczył że jest moim "Rzecznikiem", ale nic nie mówił o tym, czy się nie zgadzamy. Jedynie stwierdził, że jak już to nie wszystkie nasze opinie się pokrywają.

Obecna - owszem. Nie wypowiadam się tutaj, bo, szczerze powiedziawszy, nie mam do tego wiele cierpliwości. Konrad, ty masz swoje zrywy aktywności i w nich zaczynasz robić za "konrada cze geware sztrausa" i chyba jesteś z tego dumny. Pierdolisz i pierdolisz o tym jak to jest źle i okrutnie, z Gavosem ramię w ramię. I może kiedy za pierwszym razem tak pisałeś, za drugim, to odpowiadałam chcąc przemówić ci do rozumu, tak ten setny raz gdy znowu nie masz racji tylko siejesz kwas bo lubisz zwyczajnie nie mam do ciebie siły.
Gdybym nie zgadzala się z Peterem w czymś, od razu bym tu napisała krytykując to, co napisał według mnie źle, tak samo jak gdy byłeś i ty, on robił mechanikę i proponował niektóre rozwiązania (dyplomacja dla przykładu, chyba).
Carmen internetu nie ma, za nią nie mogę mówić. Wiem tylko, że choć X osób próbuje wam przemówić do rozsądku, to i tak część osób ma to w dupie.

Also, chciałam zauważyć, że w konspiratorni jakiś już spory czas temu powstała moja notka mająca na celu nieco większe opanowanie tego, co się dzieje na forum (by wszyscy wiedzieli gdzie stoją) i została cudownie olana, stąd nie zdziwiłabym się, gdyby teraz faktycznie latały po forum same cerberusy czy inne gówna, po 6 razy sztuka bo nikt nie wie, czy coś takiego nie było już wcześniej.
THEME⌎ ARMOR⌎ VOICE⌎ NPC⌎
ObrazekObrazek
+10%⌎ do bycia twoją starą+20%⌎ do bycia starą twojej starej+30%⌎ do bycia starym starej twojej starej

Konrad Strauss
Awatar użytkownika
Posty: 861
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:03
Wiek: 29
Klasa: Inżynier
Rasa: Człowiek
Zawód: Specjalista N2
Lokalizacja: Treches
Status: Starszy sierżant. Doświadczenie z obcą technologią(trzy razy). Po załamaniu nerwowym, jest na przymusowym urlopie.
Kredyty: 38.570
Medals:

Re: Obok Mechaniki 2.0

14 paź 2015, o 18:39

Edytowałem pierwszy post. Dzień 1.
ObrazekObrazek Theme Ubiór cywilny

Wszystko co słyszymy jest opinią, a nie faktem.Wszystko co widzimy jest perspektywą, a nie prawdą. - Marek Aureliusz
Marcus de Silva
Awatar użytkownika
Posty: 328
Rejestracja: 13 sty 2014, o 15:40
Miano: Marcus de Silva "Scarecrow"
Wiek: 35
Klasa: Szturmowiec
Rasa: Człowiek
Zawód: Przemytnik
Postać główna: Nakmor Gavos
Lokalizacja: Treches
Status: "Poszukiwany przez Radę i dwie bezimienne organizacje"
Kredyty: 12.432
Medals:

Re: Obok Mechaniki 2.0

14 paź 2015, o 18:54

Pixie

Kontrola - nie jestem za nią bo i tak każdy prowadzący się hamuje z tego co widziałem. Zatem kontroler by "wkraczał" jeśli naprawdę ktoś by przesadził. Oczywiście biorąc pod uwagę i tak luźne podejście forum do świata i fabuły.

Odnośnie kroków 1-3 - dobry pomysł. Zwłaszcza, że można to rozwijać.
ObrazekObrazek Bonusy:+20% obrażenia od mocy, +20% do Tarcz, +5% na krytyka Theme /Battle ThemeOutfit /Outfit 2
Pixie
Awatar użytkownika
Posty: 312
Rejestracja: 10 kwie 2013, o 22:26
Miano: Emma Swift
Wiek: 26
Klasa: Inżynier
Rasa: Człowiek
Zawód: Mechanik, haker, sabotażysta
Lokalizacja: Cytadela -> Klub "Czyściec"
Status: członkini rady Swift militaries
Kredyty: 11.540

Re: Obok Mechaniki 2.0

14 paź 2015, o 21:47

Hawk, dziękuję, że się odezwałaś. Dla mnie to, że Peter napisał, że nie jest Twoim rzecznikiem, jest równe z powiedzeniem, że w tej kwestii nie musicie się zgadzać. Nie traktuje was jak jedną jednostkę, no i wcześniej napisałam, że on nie jest w administracji, a to jest ważne. Teraz wiem, że w kwestii, którą omawialiśmy się z nim zgadzasz, a przynajmniej nie jesteś przeciwna. O to mi chodziło :)

Inni MG się nie odezwali jeszcze, ale wciąż mam nadzieję, że to czytają i wezmą w tym udział.

I tutaj przychodzi moja deklaracja, jako że podjęłam ten wątek, dałam pomysł i jednak mam jakaś wizję tego. Jestem w stanie i teraz chcę być człowiekiem, który by sprawdzał pomysły, które mają wchodzić do extranetu i składać się na nasze cytadelowe uniwersum. Wcześniej napisałam, że taki człowiek powinien być tylko i wyłącznie odpowiedzialny za kontrolę rozrostu pomysłów i to podtrzymuję. Nie chcę być MG, nie chcę prowadzić sesji i wymyślać nowych rzeczy, które na te sesje są potrzebne (ograniczę się tylko do tego, co powstało przy tworzeniu mojej postaci, czyli np. firma rodziny Swift). Uważam, że ustalanie czy coś jest kopią czy nie wystarczy, bo będę musiała orientować się we wszystkim, co do tej pory powstało na forum, gdy już extranet oficjalnie zacznie być uzupełniany. Tym samym będę brała udział i pomagała w zebraniu informacji z sesji, które już miały miejsce. To MG powinni tworzyć fabułę i ją pchać do przodu wraz z graczami, których prowadzą. Ja tylko będę pilnować, by się to wszystko nie rozłaziło na tysiące podobnych gałęzi i czy wszystko sensownie jest wprowadzane w stosunku do tego co jest w samym uniwersum ME. Tylko się na tym skupię.

Proponuję samą siebie, choć wiem, że na razie nie robiłam nic więcej na forum prócz grania. Zrozumiem, jeśli odrzucicie mój pomysł, propozycję i kandydaturę.
Wdzianko|Ciuszek bojowy|Efektowne wejście|Kolorowych snów|Quarianie!Strzeżcie się! ObrazekObrazek BONUSY: +35% do tarcz, -20% do kosztu użycia mocy, +20% premii technologicznej
Kiru Heidr Varah
Awatar użytkownika
Posty: 666
Rejestracja: 3 cze 2013, o 22:04
Miano: Kiru Heidr Varah
Wiek: 100
Klasa: Szpieg
Rasa: Yahg
Zawód: Przemytnik
Lokalizacja: Cytadela
Status: ex-Krwawa Horda, jako Urdnot Kubera poszukiwana przez organizacje zwalczające przemyt
Kredyty: 48.138
Medals:

Re: Obok Mechaniki 2.0

14 paź 2015, o 23:15

Wygląda na to, że padło na mnie więc nie zabijajcie :) Chociaż pewnie i tak mnie zignorujecie jak zwykle

Pomijając wszystkie osobiste niesnaski jakie się tutaj pojawiły wyłania nam się potrzeba nie tyle kontroli poczynań MG (bo większość z nas raczej zna umiar), ale koordynacji naszych działań. Pomysł przedstawiony przez Pixie jest ok i jak dla mnie można powoli przystąpić do jego realizacji.

1. Zgadzam się, że powinna być osoba zarządzająca extranetem jednak nie jedna a dwie. Podstawowe zabezpieczenie na wypadek gdyby jedna z tych dwóch osób zachorowała/zrezygnowała/padł jej internet/miała egzamin, dzięki temu wszystko będzie szło bardziej płynnie. Jako te dwie osoby proponuję Pixie i Petera ponieważ już udowodnili, że potrafią prowadzić dyskusję bez pyskówek i dochodzić do konkretnych wniosków. Ponadto są wygadani i potrafią bronić swoich racji, a to też ważne.

2. Zanim zaczniemy cokolwiek działać niestety podstawą powinno być spisanie wszystkich już stworzonych rzeczy by przekonać się czy faktycznie mamy na forum sześć Cerberusów (Ja tam przyznaję się do sekty i kółka miłośników filmów snuff). Jednak rzeczywisty cel takiego spisu powszechnego jest bardziej prozaiczny; mając wszystko opisane i skatalogowane będziemy widzieli co warto rozwijać i ewentualnie włączyć do głównej fabuły forum.

3. Następnym krokiem powinno być założenie dwóch tematów. Jednego jawnego w Barze lub Extranecie gdzie gracze mogliby wrzucać swoje pomysły oraz tajnego w konspiratorni, o ile jeszcze będzie działać. Nie ma to na celu ograniczenia graczom dostępu do informacji, ale głupio by było dyskutować na forum publicznym o planach na sesję.
ObrazekObrazek Wyświetl wiadomość pozafabularną
Peter King
Awatar użytkownika
Posty: 708
Rejestracja: 27 lut 2013, o 23:05
Wiek: 33
Klasa: Strażnik
Rasa: Człowiek
Zawód: Człowiek renesansu
Lokalizacja: Illium
Status: Freelancer, ex-sierżant Przymierza. Cerberus go nie lubi, bo ukradł im statek. Uważany za zmarłego.
Kredyty: 35.877
Medals:

Re: Obok Mechaniki 2.0

15 paź 2015, o 08:33

Jako te dwie osoby proponuję Pixie i Petera ponieważ już udowodnili, że potrafią prowadzić dyskusję bez pyskówek i dochodzić do konkretnych wniosków.
To ja się może od razu wykluczę, bo na głowie mam mechanikę i zwyczajnie się już nie wyrobię z innymi rzeczami. W sensie jeśli już to mogę być awaryjnym, znając życie i tak sporo spraw będzie ze mną konsultowanych (a przynajmniej tak przeważnie wyglądało to do tej pory).
You called down the thunder, now reap the whirlwind.ObrazekObrazek[center]Theme Obrazek Voice Obrazek Outfit Obrazek Armor Obrazek NPC Obrazek GG: 7393255[/center][/size] Wyświetl wiadomość pozafabularną
Irene Dubois
Awatar użytkownika
Posty: 1680
Rejestracja: 27 mar 2014, o 16:41
Miano: Irene Dubois
Wiek: 24
Klasa: Szpieg
Rasa: Człowiek
Zawód: Złodziejka, technik okrętowy
Lokalizacja: Crescent
Status: Uznana za zmarłą
Kredyty: 30.615
Medals:

Re: Obok Mechaniki 2.0

15 paź 2015, o 13:42

Jako że zostałam wspomniana w którymś tam poście wyżej, to stwierdziłam, że się udzielę.

Prowadzę sesje na spokojnie, nie tworzę supermegawyjebanychwkosmos organizacji, żeby właśnie takich problemów nie było. Staram się nie ingerować w świat i nie mieszać w tym, co już jest stworzone, nie korzystam nawet z istniejących (albo bardzo rzadko). Nie odzywam się też w konspiratorni za bardzo, bo moje zdanie nie jest tam potrzebne, tak samo jak tutaj, a jeśli je wyrażę to mogę się założyć o pół litra, że ktoś po nim pojedzie. I nawet wiem kto.

Jestem tu od prowadzenia sesji, do tego trochę sobie sama pogrywam. Jedne zmiany mi się podobają, inne nie, ale nie mam wpływu na to czy zostaną wprowadzone, jak zapewne 90% cytadeli. Decyzje są podejmowane tak, jak są i tego się nie zmieni, polecam się do tego przyzwyczaić - tak jak ja się przyzwyczaiłam. Dziś pierwszy raz od dawna przeczytałam fantastyczną dyskusję w tym wątku i już mam rejdża. Jeśli tylko mogę, to staram się w ogóle w takie tematy nie zaglądać, stąd brak moich refleksji i pierdyliardstronicowych wywodów. Profilaktycznie unikam kłótni, bo mam w życiu inne rzeczy na które mogę się wkurwiać jeśli tylko potrzebuję. Czytanie jak sobie wrzucacie wszyscy nawzajem nie motywuje do rozwiązywania problemów, wręcz przeciwnie. Ja się tak nie bawię, nie sprawia mi to absolutnie żadnej przyjemności, nie zamierzam się wplątywać w politykę i dywagacje na temat "kto z forum na wszystkim zna się najlepiej", zresztą odpowiedź na to pytanie jest dość oczywista.
No i nie mam na to czasu, to tyle jeśli chodzi o usprawiedliwienie mojej obojętności.

Także porada od Irenki: nie ma co srać żarem, bo to i tak nic nie da.
Dziękuję za uwagę, ruda out.
[center]VERTIGO
+20% DO TARCZ | -10% DO TRAFIENIA IRENE | +40% DO OBRAŻEŃ WRĘCZ
ObrazekObrazek
CASUAL - FORMAL - MAIN ARMOR - ARMOR 2 - THEME[/center]

Wyświetl wiadomość pozafabularną
Konrad Strauss
Awatar użytkownika
Posty: 861
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:03
Wiek: 29
Klasa: Inżynier
Rasa: Człowiek
Zawód: Specjalista N2
Lokalizacja: Treches
Status: Starszy sierżant. Doświadczenie z obcą technologią(trzy razy). Po załamaniu nerwowym, jest na przymusowym urlopie.
Kredyty: 38.570
Medals:

Re: Obok Mechaniki 2.0

15 paź 2015, o 14:31

Peter. Hawk. Krótko. Wiecie jakie to uczucie z całych sił wrzeszczeć błaganie o pomoc, a w odpowiedzi usłyszeć szyderczy śmiech? Bo wasz śmiech słyszałem wczoraj bardzo wyraźnie.

To mówi facet, który wczoraj wypił morze alkoholu, a dziś w pracy złamał się dwa razy emocjonalnie, by się nie załamać. Jestem tym, co zostało z tego faceta.
ObrazekObrazek Theme Ubiór cywilny

Wszystko co słyszymy jest opinią, a nie faktem.Wszystko co widzimy jest perspektywą, a nie prawdą. - Marek Aureliusz
Zeto’Seya
Awatar użytkownika
Posty: 388
Rejestracja: 17 maja 2014, o 22:04
Miano: Zeto'seya
Wiek: 26
Klasa: Inżynier
Rasa: Quarianin
Zawód: Pilot - Złota Rączka
Lokalizacja: Treches
Status: Maskotka Drużyny
Kredyty: 220
Lokalizacja: Breslau

Re: Obok Mechaniki 2.0

15 paź 2015, o 14:42

Konrad, wybacz.
Takie oświadczenia nie pomogą Ci w tej stacji. Ogólnie masz dobre pomysły, ale trochę za emocjonalnie do tego podchodzisz.
ObrazekObrazek Wyświetl wiadomość pozafabularną Obrazek

Wróć do „Mechanika”