Miażdżypaszcze

Miażdżypaszcze, to żyjące pod ziemią drapieżniki, których życie upływa na jedzeniu lub poszukiwaniu pożywienia. Rozmnażają się poprzez niezwykle odporne na otoczenie zarodniki, które mogą pozostawać w uśpieniu przez tysiąclecia. W rezultacie, zarodniki paszcz pojawiają się na wielu światach, rozniesione przez poprzednie pokolenia kosmicznych podróżników.

Ciało miażdżypaszczy nigdy nie wychodzi na powierzchnię. Podczas ataków spod ziemi wystają tylko głowa i macki. Poza bezpośrednim atakiem, paszcze potrafią również emitować toksyny jak i potężne fale dźwiękowe.

Przymierze po raz pierwszy napotkało miażdżypaszcze na kolonii Akuze w 2177 roku. Po tym, jak utracono łączność z ekipą pionierów, wysłano oddział marines. Żołnierze zostali tam zaatakowani przez wygłodniałe potwory. Niemal wszyscy zginęli. Siły Przymierza zalecają zastosowanie ciężkiego sprzętu do walki z miażdżypaszczami.

Zombie

Gdy gethy zajmą teren, zbierają ciała i nabijają je na metalowe pręty, które szybko wysysają z ciała wilgoć i zastępują ją masą krzemową. Po aplikacji zwłoki zmieniają się w bezmyślne maszyny do zabijania. Niektórzy żołnierze Przymierza nazywają te swoiste pale Smoczymi Zębami. Jest to nawiązanie do starego mitu.
Smocze Zęby i zombie nie przypominają pozostałych osiągnięć technologii gethów. Nie wiadomo, czemu syntetyczna rasa chce odzyskać znikome ilości zasobów z organicznych zwłok, choć trudno zaprzeczyć przydatności bojowej powstałych w ten sposób zombie.

Ostatnio ta technika uzyskiwania mięsa armatniego została przejęta przez zbieraczy.

Varreny

Varreny to wszystkożerne istoty, które preferują zwłaszcza żywe ofiary. Pochodzą z ojczystej planety krogan, Tuchanki, i jak prawie wszystko, co się z niej wywodzi, są dzikie, żyją w klanach i potrafią przeżyć w bardzo trudnych warunkach. Kiedy nie ma problemów ze znalezieniem łatwych ofiar, polują w watahach, a kiedy przeciwnik jest silniejszy albo ma przewagę liczebną, stają się padlinożercami.

Niezwykłe zdolności adaptacyjne, krwiożerczość i krótki cykl reprodukcyjny varrenów uczyniły je powszechnymi i niebezpiecznymi zwierzętami na wielu planetach.

Bet atbet365 Bingo and win.