Volusowie to rasa Cytadeli posiadająca własną ambasadę, ale także rasa kliencka turian. Wiele wieków temu volusowie dobrowolnie dali się wchłonąć Hierarchii, praktycznie wymieniając swoje zdolności handlowe za ochronę wojskową ze strony turian. Ich ojczysta planeta, Irune, leży daleko poza zwykłą strefą życia swojej gwiazdy, posiada jednak wysokociśnieniową atmosferę szklarniową, która gromadzi wystarczająco dużo ciepła, by utrzymać przy życiu organizmy oparte na amoniaku. W rezultacie volusowie, którzy stykają się z innymi rasami, muszą nosić kombinezony ciśnieniowe i maski oddechowe, ponieważ powietrze złożone z azotu i tlenu jest dla nich trujące, a w atmosferach niskociśnieniowych, które odpowiadają większości gatunków, ciała volusów dosłownie pękają. Volusowie mają kulturę plemienną, w której pozycję zyskuje się za ziemię, a nawet za żywych współziomków. Kultura wymiany popycha ich do poszukiwania nowych wyzwań ekonomicznych. To volusowie byli autorami Ustawy o Jednolitej Bankowości i to oni monitorują i zarządzają gospodarką Cytadeli.

Biologia

Irune, świat będący domem volusów, wykracza poza normalną strefę rozwoju życia gwiazdy układu. Świat ten posiada cieplarniany klimat z wysokim ciśnieniem, które wiąże biochemię opartą na amoniaku. Bez specjalnych skafandrów volusowie nie są w stanie przeżyć poza ich domowymi planetami.

Kultura

Kultura volusów opiera się na wspólnotach plemiennych, dlatego zawsze zwracają się do przedstawicieli innych ras jak do innego plemienia, np. "ziemskie plemię". Całe ich życie obraca się wokół handlu ziemią, towarami, a nawet własnymi rodakami, aby zyskać status i szacunek. Ich handlowa natura przyczyniła się do pogoni za rozwojem ekonomicznym, a wrodzona zdolność do finansów pozwoliła volusom, jak żadnej innej rasie, zrozumieć wszystkie zawiłe regulacje i liczne prawa handlowe galaktyki. Dlatego sprawują pieczę nad bilansem ekonomicznym Cytadeli.

Volusowie posiadają po dwa imiona, ale nie noszą nazwisk, uważają bowiem, że używanie ich może przyczynić się do problemów przy roszczeniach o potomstwo.

Rząd

Znany jako Protektorat Vol, rząd ten jest dobrowolnie podporządkowany Hierarchii Turiańskiej. Volusowie w zamian za obronę płacą Hierarchii podatek, a także dbają o ekonomię oraz przyjmują zlecenia podatkowe od licznych turiańskich żołnierzy. Posiadając ambasadę na Cytadeli, dzielą ją z elkorami.

Doktryna wojskowa

Volusowie są słabi fizycznie, dlatego w walce wyręczają się innymi rasami, nie jest jednak niemożliwe , aby volus nie zajmował się walką. Powód dla którego nie posiadają regularnej armii leży w ich charakterze, a także braku potrzeby wystawiania swojego wojska, gdyż to turianie są ich zbrojnym ramieniem.

Bet atbet365 Bingo and win.