Ludzkość od zawsze marzyła o podbiciu kosmosu i stopniowo, jak tylko pozwalała na to technologia, wcielała ów marzenia w życie, rozpoczynając od samego Układu Słonecznego. W roku 2069 posterunek Armstrong przy kraterze Shackleton stał się pierwszą ludzką osadą na Księżycu. Na datę oficjalnego założenia osady wybrano 24 lipca, w setną rocznicę pierwszego lądowania na naszym satelicie. Dalej w naszej historii zaistniały kolejne osiągnięcia, bowiem całkiem szybko, bo już w 2103 roku, Lowell City w Eos Chasma stało się pierwszą ludzką osadą na Marsie. Ludzkość sięgała jeszcze dalej, jednocząc narody, w celu osiągnięcia wytyczonego celu.
W 2137 roku Eldfell - Ashland Energy Corporation przedstawia proces wydobycia paliwa hel - 3 z atmosfery Saturna. Jak widać, w całkiem krótkich odstępcach czasowych dokonaliśmy tak wielu rzeczy. Wydawałoby się, że Układ Słoneczny jest już 'nasz'. Dowodem na to może być dotarcie na sam jego koniec, i w roku 2142, poza orbitą Plutona, rozpoczęcie budowy stacji Gagarina (Skoku Zero).
Rozpoczęto budowę Gagariny, jednak prawdziwym przełomem był rok 2148. Osadnicy odkryli ruiny protean na Promethei Planum na Marsie. Rok później, dzięki przetłumaczonym danym protean, ludzie trafiają do przekaźnika masy Charon. W celu koordynacji badań i kolonizacji planet pozasłonecznych, tworzy się Przymierze Układów.

W roku 2151, na skutek wypadku w międzygwiezdnym porcie kosmicznym w Singapurze część miejscowej ludzkości wchodzi w kontakt z pierwiastkiem zero. Przymierze rozpoczyna budowę stacji Arkturus. Rok po tym widać skutki ów tragedii. Około 30% dzieci w Singapurze urodzonych już po zakażeniu posiada nowotwór złośliwy. Przymierze Układów zasiedla pierwszą pozasłoneczną kolonię, planetę Demeter. Później, w roku 2155, Przymierze Układów tworzy kwaterę główną w ukończonej części stacji Arkturus.

W roku 2156 u zarażonych dzieci zaczynają pojawiać się słabe zdolności telekinetyczne.
W roku 2157 dochodzi do kontaktu ludzi z turianami i doprowadza to do Wojny Pierwszego Kontaktu, okupacji, i wyzwoleniu ludzkiej kolonii Shanxi. Po zakończeniu wojny, w roku 2158 ludzie odkrywają potencjał biotyki. Rozpoczyna się akcja poszukiwania dzieci z wypadku z pierwiastkiem zero. Około 10% zarażonych ukazuje zdolności biotyczne.
W 2160 roku powstał parlament Przymierza Systemów, a w roku 2165 ambasada na Cytadeli. Ludzkość zaczyna być wprowadzana w galaktykę.

Rok 2183. Syntetyczna rasa Gethów pod wodzą Widma - renegata Sarena Arteriusa atakuje Cytadelę. Giną tysiące istot. Wiele osób uważa, że brał w tym ataku udział Żniwiarz. Stacja zostaje uratowana dzięki akcji niejakiego Sheparda, pierwszego ludzkiego Widma i jego załogi.
W tym ataku zginęła rada cytadeli. Do nowej, po raz pierwszy w historii, zasiada człowiek.

W latach 2184 - 2185 tajemnicza rasa owadopodobnych stworzeń stopniowo rozpoczyna swoje ataki na ludzkie kolonie, porywając ich mieszkańców, po których później nie zostaje ślad. Społeczeństwo żyje w strachu o własne życie. Według oficjalnych informacji Widmo Shepard nie żyje - jego statek został kompletnie zniszczony. Część załogi przeżyła dzięki kapsułom ratunkowym, aktualnie są oni rozsiani po różnych planetach. Brak większej ilości informacji na ten temat.

Dodatkowo zaobserwowano niezwykły przyrost aktywności agentów Cerberusa w galaktyce.

Rok 2186 - rok obecny.

 

Dodatek dla grających w sagę:

Akcja forum dzieje się podczas "sagi Sheparda" przedstawionej w trzech grach komputerowych o nazwie Mass Effect. W odróżnieniu od niej jednakże, spychamy wydarzenia z niej znane na dalszy plan, czyniąc z nich tło dla poczynań własnych postaci. Mimo to, komandor ma się "dobrze" (ponieważ jest to słowo dość względne w jego przypadku) i nadal - choć w tle - pozostaje ważną personą na PBF-ie Cytadela; tym samym niektóre z wyborów naznaczających początki jego przygody, zostały już dokonane - a są one na tyle ważne, że warto o nich wspomnieć:

  • W galaktyce żyje John Shepard - "kanoniczny", promowany przez twórców gry. Urodzony na Ziemi, stawiający na przetrwanie.
  • Na Virmirze, pomimo sporów, Wrex przeżywa i później zasiada na tronie Urdnotów na Tuchance.
  • Również na Virmirze ginie Ashley Williams. Komandor Alenko zostaje wysłany na misję na Horyzoncie.
  • W czasie Bitwy o Cytadelę ginie Rada, a krążownik Destiny Ascencion zostaje zniszczony. W skład nowej, jako reprezentant ludzkości, wchodzi Iris Fel, później Fenrir.
  • Znany z gry Pięść, z Nory Chory, nie przeżył spotkania z komandorem.
  • Na Noverii Królowa Raknii została puszczona wolno.
  • Za sprawą Operacji Archanioł, Shepard zrekrutował Garrusa Vakariana.
  • Za sprawą Operacji Szalony Geniusz do drużyny Sheparda trafia Mordin Solus.
Bet atbet365 Bingo and win.