Omni-klucz, to ręczne narzędzie, które jest połączeniem komputera osobistego, zestawu narzędzi diagnostycznych oraz konstrukcyjnych. Omni-klucz jest wszechstronnym narzędziem, służącym do optymalizacji większości standardowego sprzętu, w tym broni i pancerzy.

Moduł konstrukcyjny może natychmiast złożyć małe, trójwymiarowe przedmioty, składające się z odzyskanego tworzywa przemysłowego, ceramiki lub lekkich stopów. Umożliwia także przeprowadzanie napraw polowych, modyfikowanie większości przedmiotów oraz ponowne wykorzystanie odzyskanego sprzętu.

Omni-klucze stanowią element wyposażenia zarówno żołnierzy, jak i kolonistów.

Omni-klucz jako broń

Choć użycie omni-klucza w roli broni białej jest niemal tak stare jak samo urządzenie, rzadko kiedy korzysta się z tej funkcji. Aktualnie pojawiająca się konieczność walki wręcz z kilkoma przeciwnikami naraz nie jest na tyle częsta, by Przymierze zostało zmuszone do pracy nad zwiększeniem możliwości ofensywnych narzędzia.

Najpowszechniejszą konstrukcją do walki wręcz jest "omni-ostrze", broń jednorazowego użytku z węglika krzemu, produkowana w układzie wytwórczym narzędzia. Przezroczyste, niemal dorównujące twardością diamentowi ostrze powstaje i jest zawieszone w polu efektu masy w bezpiecznej odległości od skóry użytkownika. Pole oświetlone jest światełkami ostrzegawczymi, by rozgrzane ostrze paliło tylko to, co powinno: ciało wroga.

Wielu wprawnych technicznie żołnierzy modyfikuje swoje omni-klucze, by zmaksymalizować ich siłę rażącą za pomocą energii elektrycznej, kinetycznej lub cieplnej. Niektórzy żołnierze łączą narzędzie z barierami kinetycznymi, przekształcając omni-klucz w przyczepianą do nadgarstka pałkę. Inni zaś wytwarzają za pomocą narzędzia łatwopalne gazy, utrzymywane w miejscu polem efektu masy i zapalane przy zetknięciu z celem. Są to zabójcze niespodzianki dla przeciwników spodziewających się, że stoi przed nimi rozbrojony żołnierz Przymierza.

Bet atbet365 Bingo and win.